Kezdőoldal » Állatok » Kutyák » Üdv. Ma vettem egy amerikai...

Juni kérdése:

Üdv. Ma vettem egy amerikai staffordshire terriert (3-hónapos) Milyen oltásokat kell kapnia? Milyen időszakonként kell féreghajtani?

Figyelt kérdés

Egy kicsit sovány:/.Milyen kalyából kapjon többet,vagy miket kapjon amitól jobban hízik?

Előre is köszi!Üdv.


2012. febr. 23. 00:06
1 2
 1/20 anonim ***** válasza:
100%
Mi van az oltási könyvében? Már ennyi idősen minden oltásának meg kell lennie. A veszettségi következik.
2012. febr. 23. 00:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/20 anonim ***** válasza:
100%
Fogod az oltási könyvet amit a kutyához kaptál, elmész vele az állatorvoshoz és mindent megbeszéltek. Féreghajtani 3 havonta szoktuk a kutyát.
2012. febr. 23. 06:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/20 Akiteki ***** válasza:
92%
Amikor megvetted, a tenyésztője nem mondta el ezeket az alapvető dolgokat?
2012. febr. 23. 07:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/20 anonim ***** válasza:
100%

gondolom nem tenyésztőtől van, mert akkor ezt ő elmondta volna...


így a helyedben elölről kezdeném az oltási programot, mivel szaporított kutyaként kicsi az esélye, hogy kapott egyáltalán oltást (mert már kettőt kellett volna kapnia!). egyben nézze is át jól a doki, hátha van egyéb baja is, simán lehet férges, vagy alultáplált.

készülj fel rá, hogy amit nyertél a réven, megfizetheted a vámon...

2012. febr. 23. 07:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/20 anonim ***** válasza:
85%

Hagyjátok már!

Nyilván a Marcipán presszó mögött egy szétrohadt Zsiguli csomagtartójából való. Kicsidzsoni mondta neki, hogy akinek szteffordja van az fáraó.

2012. febr. 23. 09:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/20 D.O.81 ***** válasza:
100%

Üdv!


Itt van egy javasolt oltási program:

[link]


Másrészt, ha nem akarsz főzni, akkor olyan kölyök tápot kell neki venned és adagolnod, ami az ilyen termetű kutyákra lett kifejlesztve. Mivel folyamatosan nől így a napi tápadag meghatározása körülbelül a 10-ik hónapig szinte lehetetlen, folyamatosan változik.

Az a lényeg, hogy a tápadagot mindig 100 grammjával emeljétek vagy csökkentsétek. Ellenőrzési pontként meg ott van a kutya bordázata. Ha egyenesen áll a kutya és a lengő bordáktól eltekintve az oldala "sima", akkor a tápadag megfelelő. Ha látszanak a bordák, akkor emelni kell a tápadagon. Ha viszont már kezd hasa nőlni, akkor csökkenteni kell a táp mennyiségét.


Harmadrészt, ez a fajta igencsak hiperaktivitásra hajlamos. Ez értendő, mind fizikálisan, mind szellemileg.

Ezért viszonylag nehezen is kezelhető, mert nem biztos, hogy a kutyát le tudjátok fárasztani agyilag.

Minél többet legyetek vele közösségben és a konfliktusok elkerülése érdekében semmilyen agressziót ne tűrjetek el tőle sem a fajtársai, sem sz emberek irányába. Ha jót akartok magatoknak, ne húzassátok, ne lógatassátok.

Fizikailag szinte lehetetlen ezt a típust lefárasztani, mert annál többet fog bírni. Ezért szellemileg kell a kutyát kidöglegeszteni. Így sokkal nagyobb eséllyel nem fog rongálni, pótcselekvést végezni.

Az alapdolgok megtanítását, mint például az ül, vár, marad, fekszik, mellettem, gyere utasításokat már a válasz olvasása után elkezdhetitek. Ugyanez vonatkozik a falkabeli rangsorra. Őnagysága nálatok az utolsó kis senkinek kell lennie. Ezzel nagyon sok későbbi probléma elkerülhető. Ezért neki kell utoljára belépni a lakásba vagy onnan kilépni, etetéskor csak akkor ehet, ha azt engedélyeztétek és akkor kap simogatást és szeretetet, ha hívjátok és nem úgy, hogy ő jön hozzátok.

Ezenkívül még nagyon fontos, hogy nyugodtak kiegyensúlyozottak legyetek vele, mert az ideges viselkedést nagyon gyorsan átveszi és gyakorlatilag kezelhetetlenné is válhat.


Sok sikert a kölyökhöz.


Üdv!

2012. febr. 23. 10:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/20 A kérdező kommentje:

Köszönöm a válaszokat!Hát sajnos nem tenyésztőtől vettem :/

Nekem azt mondta akitől vettem h kapott már oltást,féreghajtást.De úgy gondolom jobb ha elővigyázatos vagyok.Inkább beadatom az oltásokat.Már szóltam az állatorvosnak.Na még1xköszönöm mindenkinek.Üdv.

2012. febr. 23. 10:56
 8/20 anonim ***** válasza:
59%

Előttem leírták az oltással kapcsolatos dolgokat. "Esetleg" elvihetnéd állatorvoshoz, ő tud bővebb tájékoztatást adni ezekkel kapcsolatban.

KaLYát meg mi brit care-t veszünk a staffinknak aki 7 hónapos, tehát a kölyköknek valók között nézz szét. Hizlalni meg ne akard, ha jó minőségű tápot veszel neki és a feltüntetett mennyiségeket adod neki (illetve megkérdezed az eladót, hogy mit ajánl) akkor magától beáll normál súlyúra.

Ezen kívül ne próbáld "lógatni" játékból sem, meg hergelni, hogy "jó sunyi" legyen. Neveld következetesen és vidd sokat sétálni, más kutyákkal szocializáld.

2012. febr. 23. 11:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/20 anonim ***** válasza:
100%

ma 10:56

Ha kapott oltást, kell lennie oltási könyvnek.Kérjed csak, akitől vetted. Ha nem igaz, amit állít, kicsit tépd le a fejét, mert 3 hónaposan semmi, az gáz.

2012. febr. 23. 11:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/20 anonim ***** válasza:

Ez nekem is felmerült,h ha kapott volna oltást akkor lenne oltási könyve nyilván nem!Vidd el dokihoz és mond meg h nem kapott valószínű semmilyen oltást,sem féreghajtót. Premium táppal etesd,figyelj a növekedésére,rendszeresen mozgasd es szeresd már kiskorában kezdd el kutyákhoz szoktatni. És ha lehet máskor körültekintőbben vásárolj kiskutyát. Valószínű a felmenőit sem ismered ha az alap dolgokkal sem világositottak fel. Jobb az ilyeneket elkerülni,vigyázz h ne legyen agressziv,ne morogjon és kiegynesulyozott élete legyen.


U.i.: a kaját,pontos "j"-vel irjuk... de ez a legkevesebb

2012. febr. 23. 18:01
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!