Kezdőoldal » Állatok » Kutyák » Hogyan érjem el, hogy ne...

Hogyan érjem el, hogy ne engedjék ki?

Figyelt kérdés

Az utcánkban az a szokás mostanában, hogy kiengedik a kutyákat sétálni. A szomszéd girhes német juhász szukájától még nem is félek, de a múlt héttől egy újgazdag család a cane corso szukáját is kiengedi sétálni. Nagyon félek tőle, mivel nem foglalkoznak a kutyával szerintem, csak kicsapják. Elállja az utat, a biciklisek is úgy kiabáltak rá tegnap, hogy menjen már arrébb.


Arra gondoltam, hogy szólok a családnak. De mi van akkor, ha azt mondják, hogy nem bánt? mert eddig tényleg nem is morgott senkire. De akkor sincs joguk kiengedni!


Mit csináljak? Készítsek videót, és menjek a sintérhez? (Kisvárdán van gyepmester, Jó lenne a száma!)

Vagy próbáljak beszélni a családdal?



A múltkor elindultam sétálni a mudimmal (pórázon :)) ), 4 utcát kellett kerülni, mire haza tudtunk jönni a nagy kutya miatt.


2012. febr. 23. 08:54
1 2
 1/15 anonim ***** válasza:
16%

hát az harci kutya mi tagadás..

de ha nem bánt akkor miért félsz tőle??

ha úgy van,akkor is először beszélj a családdal..

2012. febr. 23. 09:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/15 anonim ***** válasza:
100%

Próbálj velük beszélni, hiszen a sintér simán elviheti a kutyájukat, ha valaki Nálad kevésbé jóindulatú ember feljelenti őket. Meg kocsi is elcsaphatja, arról nem is beszélve, hogy csak egyszer fusson el előle sikoltozva valami gyerek.

Próbáld a kutya érdekeit kidomborítani, ha azt mondják, nem bánt, hogy lássák, nem hőzöngeni akarsz, hanem jót akarsz nekik.

2012. febr. 23. 09:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/15 anonim ***** válasza:
100%

Próbálj velük beszélni,mondd meg,hogy a törvény is bünteti és simán elvehetik a kutyájukat,ha önsétáltatók.

Ha nem változik a dolog,akkor jegyző,sintér

2012. febr. 23. 09:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/15 anonim ***** válasza:
0%

Talán, ne félelemből támadj.


Ismerd meg azt a kutyát, lehet hogy sérült, vak vagy süket.

2012. febr. 23. 09:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/15 anonim ***** válasza:
09:29-es! Állatbarát vagyok, de sz@rom le h kinek milyen a kutyája, vigye sétálni, amúgy meg legyen a kapun belül. Nehogy már más miatt nekem kelljen szívni. Én betartom azt a francos törvényt, szinte mindenhol pórázon van, összeszedem a kakát, mégis mindig én szívok az elengedett kutyák miatt.
2012. febr. 23. 10:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/15 anonim ***** válasza:
100%
Szerintem 1ik kutyának sem kellene az utcán csatangolnia. Lakott területen egyébként is tilos póráz nélkül sétáltatni a kutyát. Először próbálj meg beszélni a családdal, ha nem használ jelentsd föl, vagy vitesd el. Kapjanak már észbe az emberek basszus. Az ilyen felelőtlen hülye embereket nagyon nem bírom akik kiengedik a kutyát sétálni. Szerintem mindegyiket meg kellene büntetni. Nekem nem fáj, hogy pórázon sétáltatom a kutyám.. akkor másnak miért? Nyilván egyszerűbb kiengedni, mint rászánni azt a pár órát a foglalkoztatására.. Egyébként meg a "nem bánt"-ról annyit mondanék, hogy az én kutyámat is egy olyan kutya támadta meg aki a gazdája szerint nem bánt. Nem is morgott. Csak nekirontott a kutyámnak......
2012. febr. 23. 10:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/15 anonim ***** válasza:
Atyaég, micsoda környék. Csodálom, hogy még nem ütötték el, illetve nem vitte el a sintér. Vagy hogy nem volt se emberharapás vagy egy kis kutyaviadal, mikor belefut egy csapat kóbor kutyába és jól megtépik.
2012. febr. 23. 10:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/15 anonim ***** válasza:

Jelentsd a jegyzőnél, ha vannak akkor közterületfelügyeletnél,rendőrségen feljelentés (kutyával való veszélyeztetés) és a helyi sintérnél egyszerre.Valamelyik csak kijön és intézkedik.A tulaj 98% hogy ostoba kihaénnem alak, pontosan tudja hogy tilos és veszélyes amit csinál ,de azt élvezi ,hogy fél az egész környék a kutyájától, ezért ki fog röhögni esetleg fenyegetőzik ,ha odamész egyedül.

Nem kell megint megvárni míg valakinek nekiesik a kutya, most volt éppen megint sokadjára egy súlyos kutyatámadás ,ahol le is kellett lőni a kutyákat, gondolom a gazda majd ott is azt fogja mondani ,nem érti mert a buksi eddig a légynek sem ártott.

2012. febr. 23. 10:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/15 anonim ***** válasza:
8al értek leginkább egyet, annyit tennék még hozzá, az ilyen kicsapott kutyák előbb utóbb összetalálkoznak, falkában indulnak el sétálni, na akkor fog rohadtul mindegy lenni, hogy önmagában 1-1 milyen vérmérsékletű....
2012. febr. 23. 10:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/15 anonim ***** válasza:
Mindenképpen szólj a gazdáknak! Ha akkor sem változtatnak ezen akkor a helyi önkormányzatnál tegyél bejelentést! Én is így voltam. Volt egy ház ahol a kutyák kint rohangáltak az utcán, nyitott kapu mellett. Emberekre nem támadtak rá, de kutyákra egyből. Egyszer megtámadta az egyik nagy dög az enyémet is. Az enyém pórázon volt, hozzá kell tennem. Csak a lélekjelenlétemnek köszönhető, hogy nem történt nagy baj. Bár az enyém így is megsérült kicsit. Ezután szóltam a gazdáknak, hogy vagy elzárják a kutyáikat, vagy fel fogom őket jelenteni. Persze jött a magyarázkodás, hogy eddig még nem volt ilyen, békés ebek stb... Mondtam h nem érdekel, lehet fizetni az orvosi költségeket, és még egy ilyen eset és elvitetem a kutyáikat! Na azóta persze már mindig zárják őket. Úgy hogy nyugodtan szólj nekik, légy határozott! Egyébként tényleg felháborító, hogy mindig azok szívnak akik felelős kutyatartók!
2012. febr. 23. 10:49
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!