Kezdőoldal » Állatok » Kutyák » Kötődési tréning? (tapasztalatok)

Kötődési tréning? (tapasztalatok)

Figyelt kérdés
és hogyan kell csinálni?

2012. febr. 23. 11:18
 1/4 compactegon ***** válasza:
73%

játssz vele sokat. bújj el egy fa mögé mikor nem figyel és a közelben van. ha megtalál örülj neki nagyon és dícsérd meg, jutalomfalat, stb.

illetve ha elindulsz és póráz nélkül van (gondolom kölyök még?) de ő nem jön, akkor szólítsd a nevén hogy rád figyeljen, és a Gyere, vagy Ide paranccsal hívd magadhoz. ha nem jön de rád figyel, akkor kezdj el futni a másik irányba. ő is utánad fog rohanni, aztán fent említett dícséret, kaja :) kezdetnek ez elég, aztán minél többet foglalkozol vele, annál jobban fog kötődni hozzád mindenféle tréning nélkül:)

2012. febr. 23. 11:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/4 anonim ***** válasza:
65%
Az is egyfajta kötődési tréning, amikor csak munkáért kap kaját kézből. Vagy a sátras behívás, amikor egy idegen megfogja a kutyát, te elbújsz, hogy ne lásson és hívod.
2012. febr. 23. 11:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/4 anonim ***** válasza:
91%

Most nincs időm még egyszer leírni, így inkább átmásolom egy régebbi kérdésből a válaszomat.

A kötődési tréning a kajára épül, hisz a zsákmányszerző ösztön a legerősebb a kutyákban is, mint minden ragadozóban. A farkas falka életmódján alapszik, ami gyakorlatilag teljesen az eledel, a fennmaradás köré csoportosul.

Öt hétből áll és az a lényege, hogy a kutya a napi eledelét csak kézből kaphatja meg végig. Lehetőleg séta alatt érdemes megkapnia, olyan helyeken, szituációkban, mikor általában a legkevésbé szokott figyelni a gazdára. Feladatokkal, behívással, trükkökkel, engedelmességgel érdemelje ki a kaját. Az is jó, ha a héten egy, vagy két nem egymást követő nap kimarad, mikor egyáltalán nem kap enni egy falatot sem. Ha még fiatal, persze ezt hanyagolni kell, de egyébként jellemzően sokkal jobb eredményt lehet elérni ezekkel a koplaló napokkal, hisz ez megemeli a kutya ösztönhőmérsékletét, még inkább függni fog a gazdától.

Persze van néhány szabálya ennek is: az eledelt csak a gazdi adhatja a kutyának, senki más, se szomszéd, se kisgyerek, se sétáló, se rokon, senki. Földről, kertből se szedjen össze semmit, ne tudjon lopni, különben az egész tréning haszontalan lesz, erre nagyon kell vigyázni. Az öt hetet végig ki kell várni. Eleinte a második, harmadik héten valamivel nehezebb lehet majd a kutyával, de a negyedik héttől már javulás szokott lenni a kutya részéről. De ha hamarabb fejeződik be ez, nem telik le az öt hét, nem hogy jobb nem lesz hosszútávon, de akár még romolhat is a kapcsolat a kutya-gazda között. Én hét héten át csináltam a kutyáimmal. Ha van koplaló nap, akkor ténylegesen egy falatot nem kaphat a kutya. És végül, ilyenkor a büntetéseket minimálisra kell csökkenteni erre a pár hétre.

Látványos változást lehet ezzel gyorsan elérni.


Nagyon hasznos és hihetetlenül beválik. Minden kutyámmal végig csináltam, a problémásabbakkal kétszer is. Egy nagyon jó eszköz és fegyver mind a fiatal, mind az idősebb kutyák kioldására, szocializálására, problémáinak megszüntetésére, enyhítésére. Volt menhelyi kutyám, akinél ezt háromszor végig csináltam. Az elsőt valóban csupán a megfelelő kötődés eléréséig. Félt az emberektől, a várostól, a második tréninget csak emberek, tömeg, kocsik között vezettem végig, óriási változást értem el vele. A harmadikat később extrém körülmények között csináltam. Mindegyik nagyon hatásos volt. Viszonylag rövid idő alatt hatalmas változást és javulást értem el ezzel.

2012. febr. 23. 11:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/4 anonim ***** válasza:
85%

A kötődési tréning a Tükör iskolákon használt technika a kutya figyelmének a gazda irányába fordításához, a kötődés= függőség szellemében.

Mivel ismerni kell a kutyát (kor, temperamentum, kiegyensúlyozottság, stb.) és a gazdát, tudni kell, hogy tényleg kötődési probléma van-e, nem hiszem, hogy itt bárkitől valóban jó tanácsot kaphatsz.

Inkább fordulj személyesen valamelyik Tükör sulihoz tanácsért!

2012. febr. 23. 11:58
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!