Kezdőoldal » Állatok » Kutyák » Szerintetek mit adjak enni a...

Szerintetek mit adjak enni a 4 hónapos kutyámnak nem eszi a száraztápot pedig prémium táp? Csak nem azt irrjátok hogy vedd el töle majd megeszi ha éhes.

Figyelt kérdés
2012. febr. 23. 14:01
1 2
 1/11 anonim ***** válasza:

Úgyis mindenki ezt fogja írni, de nálunk se működött, plusz nem bírja a gyomra a tápot, 3 nap után már hány tőle.


Én mindig állateledelesben veszek főtt fagyasztott kacsafejet/kacsadarabokat/csirkefejet/csirkedarbaokat/pulykadarabokat, stb, ahhoz rizs, tészta, meg mikor mi van itthon. Van, hogy anyósom küld a KUTYÁNAK 2 kiló sült csirkemellet, meg egyéb ilyen "apróságok":D

Tuti, h következő életemben nálunk szeretnék kutya lenni :D

2012. febr. 23. 14:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/11 anonim ***** válasza:
100%
Pedig de, ha egész nap előtte van, minek egye meg? Az enyém, torpe uszkár egy hétig nem evett, mert el kellet venni, és tüllte, van, aki hetekig ezt csinlja. Amint elmegy, elfordul, el kell venni, és nem visszaadni kövi etetésig. Máshogy nem megy, nem fog enni. És ez nem állatkínzás, ez a jó falkavezét első lépése
2012. febr. 23. 14:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/11 anonim ***** válasza:
öntsd nyakon egy kis húslevessel, a szardínia olajával, adj neki egy kis "illatot" mindjárt megeszi
2012. febr. 23. 14:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/11 A kérdező kommentje:
köszi a válaszokat megfogadom:DD
2012. febr. 23. 14:07
 5/11 anonim ***** válasza:
100%

Little Red, az hogy valakinek érzékeny a gyomra és nem bírja a tápot az azért teljesen más, minthogy válogat és nem eszi meg egyáltalán.


Amúgy az tényleg igaz, bármennyire is nem szeretnéd elfogadni kedves kérdező, hogy az éhes kutya _bármit_ megeszik. Éhen halni nem fog, mivel a létfenntartó ösztöne az él. Nem lehet, hogy túletetitek?

Amúgy lehet az is, hogy keménynek érzi, mi kis vizzel felöntjük, hogy megpuhuljon kicsit, könnyebben tudja megrágni.

Vagy, főzzél neki külön húst, zöldséget, rizst.

2012. febr. 23. 14:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/11 A kérdező kommentje:
keverve megeszi de ugy meg sok a fehérje mert csak csirkemellet eszik mellé
2012. febr. 23. 14:20
 7/11 anonim ***** válasza:

Nem szabad elkapatni, én a helyedben elvenném tőle a kaját.

Ovis csoporttársunk kutyája (szintén uszkár) már annyira válogat, hogy egész nap előtte van kaja és szinte kézből eteti a gazdája, pedig neki is csak meg kéne erőltetnie magát és kitartani, de nem, mert bebeszéli, hogy az ő kutyája más, neki nem ezért van stb. stb. A kutyának sem lesz jó így hosszú távon.

2012. febr. 23. 14:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/11 anonim ***** válasza:
17%

natesséklézetik!

Akkor elmondom, immár vagy századszor, h mi történt a kutyámmal, míg kölyök volt.


Mint az eddig kutyáimnál, nála is a tápot részesítettem előnyben. Nem ette meg. Mondam magamban h velem nem fogsz szórakozni, megeszed és kész. Nem kellett elvettem, megkapta köv. etetésnél. Amikor már 6 napja nem evett és a 3-ik naptól napi 4szer hányt a gyomorsavtól, akkor azt mondtam, h ez állatknízás. Megpróbálkoztam mégegyszer később, akkor 1 hétig inkább nem evett.


Most pár napja megint megpróbálkoztam, puszta kíváncsicságból. 4 nap után megette (a negyedét kb és szemenként babrált vele) majd másnap emésztetlenül kihányta az egészet. Ez ment 3 napig, azt mondtam h az én kutyám nem erre lett tervezve és kész. Ráadásul anyagilag is jobban megéri a fagyasztott és legalább tudom, h mit eszik.

És igen, szinte minden tápot kipróbáltam a teszkóstól a royal caninig.

2012. febr. 23. 14:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/11 anonim ***** válasza:
100%
Erről beszélek, én elhiszem, hogy a te kutyádnak ilyen problémája van, de a kérdező nem is hajlandó megpróbálni, hogy esetleg a kutya "szórakozik" vele, vagy pedig tényleg érzékeny rá. Szerintem az ilyen "nem eszi meg a kutya a tápot" kérdezőknél 90%-ban más a probléma gyökere, és nem a kutya egészségi állapota.
2012. febr. 23. 14:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/11 anonim ***** válasza:
12%

Szerintem meg azért írja, mert már próbálta, de lehet nincs igazam.


Az enyém se érzékeny rá (hisz akkor gyakorlatilag alig tudnám megetetni), de van benne valami, amit nem visel el a gyomra. Pedig az enyém nagy csibész evés szempontjából, nem sok kutyát ismerek, akinek csemege a bácskai erős, a dijoni mustár, a vöröshagyma vagy a friss torma :D

2012. febr. 23. 14:39
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!