Kezdőoldal » Állatok » Kutyák » Melyik az erősebb kutya?...

Melyik az erősebb kutya? Amerikai Staffordshire Terrier vagy a Dobermann? Eszem ágában sincs arra gondolni, hogy harcoltatni a kutyákat mert imádom őket. Csak kíváncsiságból kérdezem.

Figyelt kérdés
2012. febr. 23. 15:04
1 2
 1/18 anonim ***** válasza:
A staffi sokkal kitartóbb és magasabb az ingerküszöbe mint egy dobbermannak, szóval gondolom a staffi, mert annak még az állkapcsa is erősebb.
2012. febr. 23. 15:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/18 anonim ***** válasza:
100%

Minden héten megkérdezi valaki, "hogy melyik az erősebb kutya az amstaff/pit vagy a ...".

Milyen amstaff? Milyen Dobermann? A kanapédísz panellakó amstaff kontra edzett dobi, vagy a súlyhúzó amstaff kontra udvaron 2m-es láncon tartott dobi? Ennek kb. annyi értelme van, mint hogy a nő vagy a férfi erősebb? Attól függ.

Nem lehet megmondani.

2012. febr. 23. 15:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/18 A kérdező kommentje:
Első válaszolónak köszönöm! Másodiknak mondanám, hogy a kérdést úgy értem, hogy a véréből adódóan... Ha nem értenéd így sem akkor az adottságok melyik fajtában vannak meg jobban...?
2012. febr. 23. 15:18
 4/18 anonim ***** válasza:
100%
A 2. válaszolóval értek egyet,de hozzátenném,hogy az se mindegy,hogy teherhúzásban,vagy málhacipelésben,vagy miben erősebb? Tényleg hülye kérdés...
2012. febr. 23. 15:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/18 anonim ***** válasza:

hát igen sok féle mododn emg lehet közeliteni,de vegyünk egy átlagos jol tartott,edzett,futtatott dobit és egy amstaffot.

Amstaff-rossz házörző általánosan-emberrel bartáságos-de személyvédelemre ösztönből adodoan a legjobb,az életét is képes feláldozni a gazdijáért és ha azt látja h a gazdi bajban van akkor amig dobog a szive megy rá a támadora(legyen az ember vagy állat)

Dobi nagyon jo házörző de ugynaakkor jo személyvédő is. De én azt mondom h az amstaffoknak nemcsak a harapása erősebb,de kitartobb is és magad a fájdalomküszöbe. Állatokkal emberekkel szemben is.

OFF: Volt pár éve egy műsör animalon vagy a spektrumon h a világ legveszélyesebb állatai,voltak pokok,kigyok,cápák, és kutyák is. Kutyábol egy sztorit ragadtak ki,2 asztráliai házaspár sétált az utcán este,és 2 pit/amstaff megtámadta a kutyájukat-gazda védeni akakrta,erre a pitek inkább rájuk mentek,kijöttek a zsaruk és RÁLŐTTEK a kutya melkasára 2szer,ezután vmi vassal probáltálk amit a kocsiban találtak ráverni a kutya fejére többször,(miután mellkason lőtték 2szer) a kutya jött és jött!Megsem torpnt. Hihetetlenek. Nem véletlenül kell megnevelni őket. Egy 4 lábon járó fegyver és lehet erre mondani h minden kutyát nevelni lehet ilyenné,de nem mindegyk ennyire kitartó. A lényeg h sztem az amstaff viszi a kitartása és a fjdalomküszöbe illetve a arapása miatt a prímet,de a dobit sem kell azért félteni.

2012. febr. 23. 15:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/18 A kérdező kommentje:
Teherhúzásban egyértelmű, hogy a Staffi... Akkor felteszem 3. verzióban is... Tegyük fel ha betörnek hozzám, és van egy Staffim vagy egy Dobim, és egyformán jók az őrző-védelemben akkor melyiknek van meg a nagyobb ereje ahhoz, hogy földre vigye és menekülés képtelenné tegye az embert?
2012. febr. 23. 15:27
 7/18 A kérdező kommentje:
# 4/6 ma 15:23 Köszönöm Szépen a válaszod :)
2012. febr. 23. 15:30
 8/18 anonim ***** válasza:

utso vagyok még midnig:) szivesen!


ő sztem dobinak jut eszébe előszőr h megkéne mozdulni,de ő viszi magával az amstaffot. Ha a staff beindul akkor neki. De ha a dobi nincs akkor kevés az esély h az amstaff megmozdul. nincs abszolut territoriális ösztöne.Legalábbis nagyon ekvés. Ezért tartnak sokan amstaff mellé vmi más kutyust mint a dobi,aki észlel és támad. Az amstaffot ugyebár ugy tenyésztették ki h kutyákkal a viadalok miatt domináns emberrel viszont kezesbáránynak kell lennie,sajnos emiatt esetek 70% ban ha betörnek hozzád az amstaf megy csahol és arconynyalja a betöröt. És ezért jo ha van mellete vmi kutya aki ellenben védi a területét a betolakodotol és onnantol nincs baj éa az amstaff segit neki teljes erejéből.házörzésre inkább dobi,de az ereje midnkettőnek nagy,a dobi sztem univerzálisabb,de én akkoris amstaff párti vagyok:)

2012. febr. 23. 15:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/18 anonim ***** válasza:
jha és azt kihagytam,hogy ugyebár sajna ma előbb mérgezik meg a kutyádat,mintsemhogy megmérkőzzenek vele. És azellen egyik kutya sem immunins.:((
2012. febr. 23. 15:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/18 anonim ***** válasza:
Én a dobira szavazok,ha pl házat kell védeni a betörő ellen. NAgyobb is,mint a staffi,támadóbb is,éberebb is,szóval ilyen szempontból dobi.
2012. febr. 23. 15:42
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!