Kezdőoldal » Állatok » Kutyák » Ha séta során nyers vadhús...

Ha séta során nyers vadhús maradványt, csontot talál a kutyád, hagyod hogy megegye?

Figyelt kérdés
Erdőben, mezőn szoktunk sétálni és a vadászok rendszeresen hátra hagyják a kizsigerelt vadállat maradványait, mindenféle belsőségeket, csontot.
2012. febr. 23. 18:58
1 2
 1/14 anonim ***** válasza:
100%
Soha semmit nem ehet meg, amit talál, legyen az macskakaja, állatmaradvány, trágya vagy bármi más. Csak azt eheti meg, amit én adok neki, és azt is csak akkor, ha azt mondom, hogy az övé. Másoktól nem fogadhat el ételt. Szigorúnak tűnhet, de ezzel a kutya életét mentheted meg (pl. mérgezés kivédése).
2012. febr. 23. 19:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/14 anonim ***** válasza:
100%
Nem, soha semmit nem ehet meg a földről, kizárólag azt, amit mi adunk neki.
2012. febr. 23. 19:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/14 A kérdező kommentje:
Köszi a válaszokat. Én sem szeretem, de ez a két kutyi nagyon el szokott csatangolni, szaladnak amerre látnak, ha hívom őket visszajönnek és figyelnek arra hogy én merre járok. De ha messze vannak és így akadnak rá a "kajára" akkor már mire én odaérek nagyban zabálnak. A ti kutyáitok nem menne oda és kezdené enni az így talált kaját, amíg ti nem vagytok ott?
2012. febr. 23. 19:11
 4/14 anonim ***** válasza:
90%
Nem, mivel az én kutyám jól nevelt.
2012. febr. 23. 19:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/14 anonim ***** válasza:
100%

A dolog borzasztó veszélyes 2 szempontból is. 1, ha messzire elmennek, előbb-utóbb le fogják őket lőni. 2, december 22-ei a cikk, amiben leírták, hogy Somogyban sok vadászkutya elpusztult Aujeszkyben, vaddisznóhajtás után.


[link]


Én nem kockáztatnék a helyedben. Ha nem tudod elérni, hogy ne menjenek el mellőled, akkor ne engedd el őket a pórázról.

2012. febr. 23. 19:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/14 Szilvi & Argos ***** válasza:
100%
Nem, SOHA nem hagyom, hogy megegye! Egyedül nyomkövetés gyakorlásánál és a kertben ehet a földről, ugyanis a kertben szoktam úgy enni adni neki, hogy a hóba, vagy a nagy fűbe kiszórom a napi adagját, és akkor megdolgozik érte. Ezt nagyon élvezi...illetve mentálisan és ösztönileg is lefárasztja.
2012. febr. 23. 19:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/14 A kérdező kommentje:
Köszi a cikket. Igazából én szeretem nézni ahogy önfeledten futnak, ezért is engedem nekik. Szabadok mint a madár. Le nem nagyon lőhetik, mert olyan helyre járunk, ami nem vadászati terület. Ok, még egyszer köszi, figyelni fogok, hogy még véletlenül se egyenek semmit meg. Vannak esetleg tippek hogy hogyan lehet megtanítani őket arra hogy ne egyenek meg semmit amit nem mi adunk nekim?
2012. febr. 23. 19:35
 8/14 A kérdező kommentje:
nekik?
2012. febr. 23. 19:36
 9/14 anonim ***** válasza:
Egy ismerősömnek a fegyver alapján valószínűleg valami orvvadász (vagy valami hasonló, a szakértők véleménye szerint) lőtte meg a kutyáját pár éve. Nem kell ahhoz vadászati terület és vadász, hogy baj legyen. Ne engedd őket messzire.
2012. febr. 23. 19:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/14 anonim ***** válasza:
100%
Még az én kutyám sem 100 %-os, de szerintem a flakon kövekkel töltve nagyon jó megoldás. Ha falja a talált kaját, erélyes fujj, majd dobod felé vagy neki a flakont. Ettől megijed. Az én kutyámat piszok nehéz leszoktatni, mert kóbor eb volt, és megszokta ezt az életmódot, de ki kell tartani.
2012. febr. 23. 19:42
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!