Kezdőoldal » Állatok » Kutyák » Mi ilyenkor a legjobb megoldás...

Mi ilyenkor a legjobb megoldás? Jól cselekedtem?

Figyelt kérdés
A kutyám ma megpróbálkozott a határok feszegetésével, tilos a konyhába bemennie, de míg én a szobában gépeztem, ő ezt megtette. Ellopott egy villát és egy fakanalat. A csörgést hallottam, amit az evőeszközökkel művel, kimentem, és lakaptam a 10 körméről. A szobában fellelhető tárgyakat felédobáltam, morogtam rá, földreszorítottam. Jól tettem?
2012. febr. 23. 22:36
1 2
 1/18 anonim ***** válasza:
17%

Nem lett volna egyszerűbb becsukni a konyhaajtót...?


Nem hiszem, hogy a hisztériádból a kutya sokat megértett volna.

2012. febr. 23. 22:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/18 A kérdező kommentje:
Nem hisztéria volt, elég világosan a tudtára adtam, hogy ezt nem szabad, eddig ha hasonló kaliberű dolgot művelt, akkor így reagáltam le, többet nem csinálta újra. Egyszerűbb lenne becsukni az ajtót, láncra fogni a kutyát, eldugni előle az ételt, egész életében pórázon tartani, de a nevelés nem az egyszerűségről szól:)
2012. febr. 23. 22:51
 3/18 anonim ***** válasza:
74%
Jól teszed, hogy próbálod nevelni, de a módszereiden kéne még csiszolni. :)
2012. febr. 23. 22:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/18 A kérdező kommentje:
Akkor szívesen várok konkrét tippeket, hogy mi ilyenkor a teendő.
2012. febr. 23. 22:53
 5/18 anonim ***** válasza:
52%
Tulajdonképp a felédobálás az, ami szúrja a szememet. Talán elég lenne megmutatni neki. De tudod mit, ha ez bevált és működik, akkor csináld így.
2012. febr. 23. 22:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/18 A kérdező kommentje:
Lehet rosszul fogalmaztam, nem konrétan rá dobtam, hanem a közelébe, és a tárgyak labdák voltak. Ez az egyetlen, amitől fél, ez a gyenge pontja, a repülő tárgyak.
2012. febr. 23. 22:59
 7/18 anonim ***** válasza:
62%

Nos hát egy kiképző egyszer azt javasolta, hogy a rosszalkodó kutyát ott és akkor finoman a nyakbőrénél kicsit meg lehet rázni. (Nem, nem megtépni a bőrét, vagy felemelve ráncigálni, hanem csak elkapni a grabancát, és finoman...) A kutyamama is így "bünteti" rosszalkodó kölykét.

Azonban kizárólag akkor hatásos, ha még az elkövetés közben elcsíped. Lásd: ha az elkóborló kutyát hazaérkezéskor bünteted, akkor azt fogja hinni, azért kapja a büntetést, mert HAZAJÖTT.


Szerintem hülyeség tárgyakkal dobálózni, egyrészt tényleg nem érti meg szerintem, másrészt nagyobb felfordulást csinálsz vele, mint a kutya az egy kanál ellopásával.

2012. febr. 23. 23:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/18 anonim ***** válasza:
27%
Nézd a csodálatos kutyadokit a nationalon, hogy hogy neveld a kutyád:)
2012. febr. 23. 23:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/18 A kérdező kommentje:
Nézem, és a könyvét is olvastam, és nem akarok dicsekedni, de elég jól nevelt kutyám van (első szóra behívható, póráz nélkül jön mellettem, nem megy el stb.), csak mivel kutya, ezért természetéből adódóan próbálkozik. Nincs ezzel gond, csak a lereagálásban nem vagyok biztos.
2012. febr. 23. 23:04
 10/18 anonim ***** válasza:
Ha már átmentél kutyába, amíg a morgás, földre nyomás volt, még érthető. De miért dobálództál?
2012. febr. 23. 23:07
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!