Kezdőoldal » Állatok » Kutyák » Mit kérdezzek a tenyésztőtől?

Mit kérdezzek a tenyésztőtől?

Figyelt kérdés

A közeljövőben szeretnénk egy kiskutyák.

Már sokmindent elolvastam a neten, ami erre a fajtára vonatkozik. Szerintem ez a fajta lenne a tökéletes választás.

Mivel tudom, hogy a tenyésztő is ember, valószínűleg van "rendes" állása is, ezért nem szívesen rohannám le telefonon, ezért az e-mail mellett döntöttem. Mellesleg írásban sokkal jobban kommunikálok, mint telefonon (egyenesen utálom).

Na szóval hogy kezdjem? Persze, nyilvánvaló... Bemutatkozom... leírom, hogy hogyan találtam a honlapját, honnan hallottam róla.

És aztán?

Hogy illik ezt csinálni?

Help!

Kérlek ne gyertek azzal, hogy nem szükséges a törzskönyv, stb. Van menhelyről befogadott kutyánk, imádjuk. De amióta megláttam egy ilyen kutyát...beleszerettem :)


2012. febr. 24. 13:42
 1/4 anonim ***** válasza:
100%
http://www.gyakorikerdesek.hu/allatok__kutyak__2407356-mit-i.. ezt a kérdést még én írtam ki :)) ezt meg is írtam Neki :) Írd át a saját verziódra ha tetszik..:)
2012. febr. 24. 13:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/4 anonim ***** válasza:

Én leírnám, hogy mire szeretném a kutyát használni, és érdeklődnék, hogy milyen ellátást kapnak jelenleg a kölykök, valamint, hogy megtekinthetőek e, hogy működik a kiválasztás, mit "tartalmaz a csomag", eddig milyen oltások vannak meg. Arról is érdeklődnék, hogy milyen szocializáción mennek keresztül a kölykök.


Kicsit off:

Milyen fajta kutyát fogsz venni? :)

2012. febr. 24. 13:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/4 A kérdező kommentje:

Köszi.

Tényleg, lemaradt... komondort szeretnénk :)

2012. febr. 24. 13:51
 4/4 anonim ***** válasza:
100%

szerintem nem gond az, ha telefonon beszélsz vele, kérdezz rá az elején, hogy "zavarhatok most pár percig?" erre a kérdésre ha igennel válaszol, akkor lelkifurdalás nélkül feltarthatod, még akkor is, ha esetleg nem ér rá (magára vessen, te megkérdezted :)) ha nemet mond, akkor kérdezd meg mikor lenne alkalmas, mert kiskutya miatt keresed és lennének kérdéseid. ha gondod okoz a telefonos beszélgetés, akkor írhatsz magadnak jegyzeteket, hogy mit akarsz mindenképp megkérdezni, aztán tudsz puskázni róla. általában jobb, és bizalmasabb élő szóban beszélgetni.


ha emailt írsz, ügyelj rá, hogy kerek levél legyen, úgy értem megszólítás, kerek egész mondatok és a végén a teljes neved. majd második, harmadik levélnél aláírhatod úgy, hogy "Üdv, Kati" az elsőnél még illik hivatalos(abb) maradni.


bemutatkozol, mesélsz magadról, hogy miért tetszett meg a fajta, meg az ő kennele (egy kis udvarlás még nem nyalizás), aztán elmeséled mik a terveid. tenyészminőségre vágysz-e, vagy hobbira, mik az elvárásaid és mit tudnál nyújtani a kutyának. aztán kérdezz (mert biztos van kérdés). ne félj megkérdezni az árat! egy szép, hosszú levélben ha rákérdezel erre, az egyáltalán nem gáz, vagy ciki (csak akkor az, ha semmi mást nem tartalmaz az írás). kérdezz rá garanciára, szűrésekre (ha nem egyértelmű a honlapról), ha még nem volt ilyen fajtád, akkor a sajátosságaira is.


nem kell elsietni, vagy túlspilázni, ő is csak ember, és egyszer, régen hasonlóképp vette meg az első kutyáját :)

2012. febr. 24. 13:51
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!