Kezdőoldal » Állatok » Kutyák » Mi alapján választottatok a...

Mi alapján választottatok a nemek közül?

Figyelt kérdés
Szebben megfogalmazva: Milyen nemű a kutyátok és miért pont ilyen neműt választottatok?:)
2012. febr. 24. 14:35
 1/9 anonim ***** válasza:
100%
Kan kutyám van. Én szukát akartam, a férjem kant. Amikor odaértünk a tenyésztőhöz, előhívta a kiskutyákat, rohant hozzám Joey, felvettem, magamhoz szorítottam, attól a perctől mindegy volt, hogy kan vagy szuka, tudtam, hogy őt visszük haza :)
2012. febr. 24. 14:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/9 Akiteki ***** válasza:
62%
Az első kutyáimnál meg sem fordult a fejemben, hogy szuka is lehetne. Most is inkább kan párti vagyok.
2012. febr. 24. 14:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/9 anonim ***** válasza:
62%

Mindig kan kutyám volt/ van/ lesz.

Szerintem (nekem) kicsit könnyebb a fiúkat megnevelni és kevesebb egészségügyi gond van velük mint a lányokkal + az ivartalanításuk is /valamivel/ "olcsóbb" és egyszerübb.

(De ha legközelebb kislányba szeretek bele akkor nem fogok lemondani róla a neme miatt. :P )

2012. febr. 24. 15:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/9 anonim ***** válasza:
71%
Nekünk kb szinte mindig kan kutyánk volt, nem tudom miért, valahogy mindig azok "választanak" ki minket :)Nem bánom, nekem a neme teljesen mindegy.
2012. febr. 24. 15:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/9 anonim ***** válasza:
100%

Első kutyám szuka volt. Mindenki azt mondta, hogy egyszerűbben kezelhetőek, kedvesebbek stb. Miután elment, úgy döntöttünk a következő kan lesz. A fajtához ragaszkodtam, de hogy ne emlékeztessen a meghalt kutyusomra, a színe és a neme más lett. Először féltem picit (kb. 5 percig :) ), de ma már mindegy számomra, hogy szuka, vagy kan.

Ma már van itthon szuka is, kan is.

2012. febr. 24. 16:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/9 anonim ***** válasza:
48%

3 szuka kutyám van. Azért választottam szukát, mert kicsi koromtól kezde a nőstény állatokat tartom valamiért érdekesebbnek. Ha A Kutyára gondolok, akkor az is szuka számomra automatikusan. Mellesleg szerintem sokkal könnyeb velük élni, de hát ez egyéni ízlés. Egyesek azt mondják, hogy hiába tervezel el valamit, meglátsz egy kutyát, beleszeretsz, és már nem is érdekes mit döntöttél előtte. Hát velem ilyen tuti nem lesz, nem fogok fiú kutyába beleszeretni hogy hazavigyem. :)

Amúgy amikor kutyások közé jártam, azt tapasztaltam, hogy a fiú kutyákat kb semmi sem érdekli, csak az hogy megd*gjanak valamit. Az én kutyáimat folyton mindenhol meg akarják d*gni... És nem dominancia. LEHET, hogy ezek rosszul nevelt kutyák vagy az enyémekkel van valami, nem értek hozzá. De ez még egy ok amiért nekem annyira nem jönnek be. Szeretem ha egy kutyának én vagyok az első. A lánykutyáim akkor sem változnak meg viselkedésileg ha tüzelnek. De mondom, ez mind egyedi dolog.

2012. febr. 24. 19:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/9 A kérdező kommentje:

Köszönöm a válaszokat!


Érdekes módon én az utolsó válaszolóval tudok azonosulni, nekem is valamiért a szukák jutnak eszembe a kutyákról és nekem is egyértelmű volt, hogy szuka kutyám lesz, nem is néztem meg a kanokat, annyira biztos voltam benne, hogy nekem szuka kell.:) Viszont fogalmam sincs, hogy ez honnan jött nálam, mert sosem volt sem jó, sem rossz élményem egyik nemmel sem.


Előbb hörcsögeim voltak de abból is egyértelműen nőstényt akartam és mivel nem tudtam megmagyarázni, hogy miért ezért vettem egy hímet is. Az a vicces, hogy a 3 hörcsög közül a hím az abszolút kedvenc, de soha többet nem lesz, mert sokkal szagosabb a nőstényeknél. Lehetséges, hogy az él a fejemben, hogy a hímek/kanok nem annyira tiszták és büdibbek a nőstényeknél (pedig tudván tudom, hogy ez nincs így).:)

2012. febr. 24. 20:53
 8/9 A kérdező kommentje:
Ja és nem tudom mi értelme van, hogy valaki lepontozgatja a válaszokat, de nagyon unatkozhat. Ennél a kérdésnél nem lehet rossz választ adni!:) Üzenem, hogy inkább számoljon hangyát az illető!
2012. febr. 24. 20:55
 9/9 anonim ***** válasza:

Mikor elmentünk kiválasztani a jövendőbeli kutyánkat, még nem döntöttük el, hogy milyen nemű legyen. Az alomból már csak 1 fiú maradt, aki nagyon tetszett nekünk, de aztán az egyik kislány "kiválasztott" minket, és persze nem tudtunk ellenállni. Egyáltalán nem bántam meg, hogy végül lány lett, sőt. Másoktól is azt hallom, hogy könnyebben kezelhetőek, barátságosabbak (nekem vizslám van, rá ez pláne igaz). Kanok az ivartalanítás után is kicsit dominánsabbak lehetnek.

Szóval én inkább szuka párti vagyok, de ez nem azt jelenti, hogy soha nem lesz kan kutyám. Ahogy hozza a sors. :)

2012. febr. 25. 10:55
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!