Kezdőoldal » Állatok » Kutyák » Meddig várjak a tejfogak...

Meddig várjak a tejfogak kihullására?

Figyelt kérdés
A 7 hónapos csivavámnak sajnos szinte egyáltalán nem hullottak ki a tejfogai (hátsó fogak kivételével), viszont már kinőttek a csontfogak. A orvosnál egy hónapja voltunk, azt mondta várjunk még 2 hónapot, ami nem esik ki azt kihúzza. Egy sem esett ki azóta, pedig már ezerféle dologgal próbálkoztunk. Ha valaki már volt ebben a helyzetben megírná a tapasztalatait?! Azt hallottam, hogy altatni kell, de én ettől eléggé féltem a kutyámat.
2012. febr. 24. 14:59
 1/5 anonim ***** válasza:
Egyik ismerősömnek is hasonló korú csivavája van, náluk is ez probléma volt. De úgy tudom, hogy az ő kutyusát nem altatták, csak érzéstelenítették, aztán kihúzták a tejfogakat.
2012. febr. 24. 15:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/5 anonim ***** válasza:

Én úgy tudom, hogy bódítanak ilyenkor.

Marha lábszár csonttal próbálkoztatok? Tudom, akkora a csont, mint maga a kutya.. Így elég vicces.. De az én kutyámnak ez hozta ki az egyik tejfogát, ami már szinte teljesen fekete volt, mozgott, de semmi mástól nem esett ki, csak ettől!

2012. febr. 24. 16:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/5 A kérdező kommentje:

Köszi a válaszokat! Akkor remélem őt sem altatják majd.

Nem, azzal még nem próbálkoztam, de holnap veszek egyet és meglátjuk... hátha nála is beválik :)

2012. febr. 24. 16:20
 4/5 anonim ***** válasza:

Az is hasznos lehet, ha "rongyoztok", vagyis valami ócska rongydarabbal vagy alkalmas játékkal huzavonáztok, hogy kénytelen legyen erősen ráharapni. Az én kutyámnak attól esett ki pár tejfoga.

Vehetsz neki marhabőrből préselt műcsontot, az se baj, ha kicsit "nagy neki", minél többet bíbelődik vele, annál jobb.

Mellesleg volt egy keverék kutyánk, akinek 3 éves koráig megvolt az egyik felső tej szemfoga. Semmi baja nem volt belőle.

2012. febr. 24. 16:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/5 anonim ***** válasza:
Én nem várnék, max addig, amíg minden csontfog kinőtt. Ha 1-2 fogról lenne szó, akkor oké, de így, hogy sok foga duplán van bent, úgyis 100%, hogy bódításban ki kell majd húzni. Biztos neki is rossz, és az álkapocs is deformálódhat.
2012. febr. 25. 13:22
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!