Kezdőoldal » Állatok » Kutyák » Jó körülmények ezek egy huskynak?

Jó körülmények ezek egy huskynak?

Figyelt kérdés
Kb. 800m2-es az udvarunk. Van egy tacsink, meg egy goldenünk, szóval egyedül nem lenne. Amikor itthon vagyok, szinte egész nap tudok vele foglalkozni, de van hogy elmegyek itthonról 1-2 hétre, olyankor a testvérem meg a szüleim foglalkoznának vele. Sétálni mindennap el tudnám vinni, van mellettünk szántó, erdő, hosszú forgalommentes utcák.. És az biztos, hogy nagyon fogom szeretni! Merjek így vállani egy huskyt? Van még valami, amit esetleg meg kéne oldanom? Annyi, hogy a kerítésünk nem valami magas, de ha ki van víve mindennap sétálni, csak nem megy ki...:) Nah?:D
2012. febr. 24. 23:14
1 2
 1/19 anonim ***** válasza:
66%

Nem tudom más husky milyen, de a miénk rettenetesen féltékeny típus. Nem nagyon szerette, ha a másik kutyával foglalkoztunk, hajlamos volt megsértődni is.

Ha nem ivartalaníttatod, akkor ráadásul szerintem teljesen esélytelen, hogy ne szökjön, még így sem vagyok 100% biztos benne.

Sajnos az udvar mérete nem sokat jelent, ha nem készteti valami mozgásra, feladat teljesítésre. Egy séta pedig általában kevés is neki. (Legalábbis a miénknek.)

Én alacsony kerítés mellé biztos nem vállalnám be. Ráadásul másik kutya mellé sem, de én a tulajdonságait nem is nagyon kedvelem ennek a fajtának.

Bár nagyon szép állat és okos is, egyéniség, csak rettenetesen makacs és szerintem nehezebben is nevelhető, mint pl. egy német juhász.

2012. febr. 24. 23:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/19 anonim ***** válasza:
64%

Pont ellenkezőleg, ha van társasága, jobban érzi magát otthon, és nem fogja a környéket felfedezni unalmában.

Arra viszont készülj fel, hogy szeretnek ásni, unalmukban is, meg hogy hűtsék magukat nyáron. De erről is le lehet szoktatni őket (állítólag) :)

2012. febr. 24. 23:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/19 A kérdező kommentje:
Az nem baj, ha ás..:D a golden is szokott néha..:D de akkor viszont elég nagy lyukakat... igazából van pár fa az udvarba, meg egy ribizlibokor, más nincs. vagyis volt tavaly pár virág, nem tudom, hogy idén előjönnek-e.. Felőlem feláshatja az egész udvart is, ha attól jól érzi magát..:D nem fog minket zavarni, mert nem nagyon használjuk. nyáron elöl, mármint a járda meg a szárító környéki részeket lefűnyírózzuk, a többi hatalmas részt meg lekaszáljuk, és odaadjuk a szomszédnak, mert neki vannak kecskéi meg ilyenek..:D Én meg amúgyis imádom a kutyákat, és imádok velük sétálni, játszani meg ilyenek...:D Meg van türelmem a tanításhoz is.. Remélem nem lesz probléma. Annyi, hogy van egy pár macskánk, remélem, hogy még kölyökkorban elfogadja őket. Vannak kismacskák, akik játékosak meg eléggé kíváncsiak, vannak nagyobbak, akik nyugisak, de van agresszív is, aki odapofoz.. A tacsi is kölyökkora óta van nálunk, és a nagy macska egy párszor megverte szegénykét...:D
2012. febr. 25. 00:18
 4/19 anonim ***** válasza:
100%
A Husky falka kutya. Igényli a társaságot, ugyanakkor sétáltatáskor, ha más kutyát simogattam meg, rögtön a nyakamba ugrott és magának követelte a szeretet, a figyelmet (magam is meglepődtem mikor egy sáros mancs a számba lépett). Nálunk egyedüli kutya. TAnítgatom az egyedül létre,mert egyenlőre a 10. perc után elkezd énekelni...a társasház lakói meg nem fognak neki örülni, ha koncertet ad, amíg mi nem vagyunk itthon.
2012. febr. 25. 09:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/19 anonim ***** válasza:
100%

nekem egészen úgy hangzik, hogy készen álltok egy huskyra :)

csak kérlek, tenyésztőtől vegyél, ne támogasd a szaporítókat!

2012. febr. 25. 11:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/19 anonim ***** válasza:
44%
Igen minden megfelel, de a huskyk akkor is másznak ha lefárasztod őket, úgyhogy valamit alakítani kéne a kerítésen.
2012. febr. 25. 14:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/19 anonim ***** válasza:
100%
Igen, és hogy egészségügyileg se merüljöb fel pobléma, tnyésztőtől vegyetek kutyát.
2012. febr. 25. 14:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/19 anonim ***** válasza:
100%

Az én kutyám is egy másik kisebb kutyával él együtt és nagyon jól megvannak, játszanak.. Van 3 macskánk és azokkal is ki jön, az elejében nem jött ki velük, de megszokta őket most már, 2 éves korában került hozzám.

Az enyém is makacs néha, de nagyon okos, meg legtöbbször engedelmes, nagyon alacsony a keritésünk, mégse próbált még soha se kiszökni, pedig ivartalanitva sincs. Arra is emgtanitottuk, hogy mikor apu áll ki az autóval és tárva van a kapu akkor sem szökik ki, hanem leül és várja, hogy csukjuk be.:) Szóval itt az elő példa, hogy lehet őket tanitani, csak akarni kell és nagyon jó kutyák.

2012. febr. 25. 19:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/19 A kérdező kommentje:
Nagyon köszi a válaszokat!:) Felpontoztam mindenkit!:) A kerítésünk olyan, hogy nincs alul beton, ugyhogy először azt fogjuk megoldani. Megcsináltassuk, hogy ne tudja magát kiásni. És ha ez megvan, akkor majd megmagasítjuk. Mert ahhoz még sokat kell nőnie, hogy átugorja.. remélem..:D Am sok olyat olvastam, hogy a huskynak kell egy pici boxot építeni, és csak néha szabad kiengedni, meg sétáltatni, és semmilyen macskát nem tűr... És nem szaporítótól veszem. Eszemben sincs. Tenyésztőtől veszem.:)
2012. febr. 25. 22:27
 10/19 anonim ***** válasza:
100%
Ha szereted, meg foglalkozol vele eleget, tanitod nem fog elszökni, főleg ha nem lesz egyedül, mert egyedül nem szeretnek. De hogy azt a baromságot hol olvastad, hogy kell egy kis box, ahova bezárod, és alig engeded ki, azt szeretném tudni, és ha megtalálom azt aki irta kitaposom a belét és bezárom és nem engedem ki a boxából és megkérdem mennyire jó neki.:) Mint irtam, semmi gond nem lesz a cicákkal ha összeszoktatod vele kiskorától, az enyém se bántja, pedig nem is kölyökként került hozzám, a másik meg, hogy kell nekik az udvar, a séta, esetleg sportok, hogy mozogjon, mert nagyon szeretnek futni, sétálni stb..
2012. febr. 25. 22:58
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!