Kezdőoldal » Állatok » Kutyák » Ti hogyan szoktattátok (szokta...

Petrusi kérdése:

Ti hogyan szoktattátok (szoktatnátok) rá a pórázra az ellenkező kiskutyát? Hogyan lehet leszoktatni a textil póráz rágásáról?

Figyelt kérdés
10 hetes schnauzer szuka, a hám és flexi póráz használata szóba sem jöhet. Most először még csak rajtahagyom a nyakörvet egy kicsit, de nem bírja, mindig vakaródzik tőle, hiába próbálom elterelni a figyelmét. Tudom, hogy még igazán fiatal, de csak szeretném megkönnyíteni a dolgát.
2012. febr. 25. 10:50
 1/7 anonim ***** válasza:
100%

Jól csinálod, először csak a nyakörvet, ha megszokta, rárakhatod a pórázt, de csak húzza maga után. Az enyémnek pár hét kellett, míg teljesen megszokta és nem vakarózott séta közben :)

Kitartás :)

2012. febr. 25. 10:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/7 anonim ***** válasza:

Eleinte az én kutyáim is le akarták rágni magukról, vakarták, nagyon nem tetszett nekik. Mindennap rájuk tettem kicsit és szépen lassan hozzászoktak, hogy mintha ott sem lenne. Nálunk itthon nincs a kutyákon nyakörv, így örülnek ha előkerül, mert az azt jelenti, hogy megyünk valahova. Automatikusan összekötötték a nyakörvet valami nagyon jó dologgal. (séta)

A pórázt ahogy előttem leírták, először csak akaszd rá és hagy futkosson úgy, hogy lobog utána.

2012. febr. 25. 10:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/7 A kérdező kommentje:
Igen, ez jó módszer, már próbáltam, de elkezdte a pórázt is rágcsikálni, vagy arra ne figyeljek, ez ezzel jár?
2012. febr. 25. 11:01
 4/7 anonim ***** válasza:
Igen, arra figyelj. Ezt ne engedd neki :)
2012. febr. 25. 11:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/7 A kérdező kommentje:
Ha esetleg valami kellemetlen ízű dologgal kenném be a pórázt,hogy ne rágja, az használna?
2012. febr. 25. 11:06
 6/7 anonim ***** válasza:

Nem szükséges szerintem, ezt úgyis elhagyja :)

Meg hát kérdés, mi a kellemetlen ízű. Kiképzők mondták, hogy az olyan kutyáknak, akik szeretnek pl. a földről felvenni dolgokat, olyankor mentolos fogkrémet nyomjunk a szájába, ha nagyon durva a helyzet, mert azt nem szeretik. Nos az enyém falta.

2012. febr. 25. 11:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/7 anonim ***** válasza:

ha sikerül elterelni a figyelmét séta közben, akkor egy idő után elfelejtkezik a pórázról.

pl. gurítsd elé a kedvenc játékát, jutalomfalatot húzz el előtte. meg ami nagyon beválik, hogy egy idősebb, már pórázhoz szokott kutyával egy kézben sétáltatod. hamar észreveszi, hogy ez teljesen normális dolog, hisz a másik se hisztizik.

2012. febr. 25. 11:41
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!