Kezdőoldal » Állatok » Kutyák » Szeretnék venni egy kölyök...

Szeretnék venni egy kölyök kutyát. Jövő szombaton mennénk érte/megnézni. én Romániában lakom, de Magyarországról venném. átengednék a kutyust vagy kell neki törzskönyv vagy utlevél?

Figyelt kérdés
2012. febr. 25. 16:22
 1/5 anonim ***** válasza:
100%
Oltások és útlevél kell.
2012. febr. 25. 16:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/5 anonim válasza:
0%
Nem tudom milyen papírok kellenek egy kutyára de szerintem inkább fogadj örökbe egyet itt Magyarországon .Rengeteg gazdi nélküli kutya van, sajnos.
2012. febr. 25. 16:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/5 anonim ***** válasza:
Romániába kell útlevél a kutyának. Sajnos ott igen csak ellenőrzik. Ha nincs neki, akkor nem fogják át engedni sajnos. Írd meg a tenyésztőnek akitől veszed, hogy csináltasson neki útlevelet. Nem sokból tart, igaz + 10ezer legalább lesz.
2012. febr. 25. 16:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/5 anonim ***** válasza:
Kedves második válaszoló. Megemlíteném hogyha már örökbefogad a kérdező egyet akkor már Romániából tegye azt. Ott sokkal rosszabb a helyzett. Kedves kérdező ha tenyésztőtől veszed akkor tuti add hozzá útlevelet is meg az oltási kiskönyvet is odaadja. Biztonság kedvéért kell útlevél is, de mivel Uniós tagállam hivatalossan nem problémázhatnak rajta hogy nincs. Azért biztonságkedvéért legyen útlevele mert volt olyan is hogy ellenőrizték holott törvénybe ütközik. Nekem több kutyám is volt már Romániából tehát tudom miről beszélek.
2012. febr. 25. 17:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/5 anonim ***** válasza:
Útlevél kell neki. Mi tavaly nyáron mentünk Parajdra és se oda, se vissza nem vették észre a kocsiban a nagytestű kutyát a hátsó ülésen, csak akkor vették észre, mikor odanyomtam az útlevelet a kezükbe és akkor benéztek :D
2012. febr. 25. 18:10
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!