Kezdőoldal » Állatok » Kutyák » 3 éves lány labrador folyamato...

3 éves lány labrador folyamatosan elkószál. Most egy három napos kirándulás után tért haza piros szemekkel, leharapott füllel, fáradtan, mégis biztos, hogy nemsokára újra el fog lógni. Mit lehet ilyenkor csinálni?

Figyelt kérdés
A kerítést már ezerféleképp megerősítettük, valahogy mégis ki tud jutni.

2012. febr. 26. 10:48
 1/8 anonim ***** válasza:
91%
Nem értem miért vállal kutyát olyan, aki nem ért a neveléséhez.
2012. febr. 26. 10:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/8 anonim ***** válasza:
100%
Mennyit viszitek sétálni?
2012. febr. 26. 10:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/8 anonim ***** válasza:
75%

mennyit sétáltok vele naponta? a labi munkakutya,napi 2nagy sétára szüksége van.

és érdekes, mások tudnak olyan kerítést csinálni,ami kutyabiztos.

2012. febr. 26. 10:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/8 anonim ***** válasza:
94%
Kín keservesen le lehetne szoktatni a szökésről. Ha ez nem megy vagy csak nincs hozzá kedvetek, akkor napi sok órás aktív fizikai lefárasztás, ami elégséges a kutyának, szintén kellő minőségű és elegendő szellemi fárasztás, kutyasuli és egy erős, fedett kennel. Ha meg erre sem vagytok hajlandóak, akkor ne tartsatok kutyát, nem kötelező.
2012. febr. 26. 11:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/8 anonim ***** válasza:
Hát én azért csak kilesném, hogy mikor és hogy megy ki. A roti szukánkhoz jártak a kanok...egyszer bejött egy közel akkora mint a mi kutyánk (de a miénk sosem ment ki) így nagyon kiváncsi lettem, hogy hol a fenébe tud ez bejönni? Átpréselte magát kib*szott nehezen a kerítés rácsai között. Csoda hogy nem szorult be.
2012. febr. 26. 11:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/8 anonim ***** válasza:
Talán olyan helyen kellene tartani,ahonnan nem tud kiszökni.És természetesen foglalkozni kéne vele többet.
2012. febr. 26. 12:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/8 anonim ***** válasza:
68%

1) Kerítés. Nem megerősíteni kell, hanem megcsinálni szökésbiztosra. Ha egyedül nem megy, hívjatok szakembert.

2) Sok-sok séta. A kutya ki akar menni, hát vigyétek, ellenőrzött körülmények között. Aktívan foglalkozzatok vele odakint, játék (apportírozás legfőképp), tanítás, futás, meg ami belefér.

3) Ha nincs ivartalanítva, itt az ideje.

2012. febr. 26. 13:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/8 anonim ***** válasza:
0%

Nekünk is volt ilyen mind a 2 kutyusunkal.(bár az egyik golden retriever volt a másik pedig goldi-bernáthegyi mix)

szerintem érdemes lenne megnézni esetleg hol bújik ki vagy hol àssa ki magát esetleg ha nincsenek ilyen nyomok nem e tud kiugrani a keritésen.

A mix kutyus fojton eljárt otthonról ezér megnagyobbítottuk a keritést de így is kimászott ezért vacsora előtt futottam vele utána pedig figyeltem és amikor megpròbált kiszökni akkor egy drótot húztunk végig az udvaron rà egy làncot tettünk és egy hét sem volt többé már nem jár el.

De most hogy sajnos elcsavargott a goldink ezért megint eljárt de hoztunk mellé egy másik kutyust ès már a kerités közelébe sem megy.

Remélem sikerül majd leszoktatni SOK SZERENCSÉT!!!:-):-)

2012. febr. 26. 13:25
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!