Kezdőoldal » Állatok » Kutyák » Hogyan szoktassam hozzá...

Hogyan szoktassam hozzá csirkékhez? Help!

Figyelt kérdés

Van egy Tacskó keverékünk. A kutya amúgy nagyon kicsi kisebb mit egy Törpe uszkár. Szóval a melyik tyúk egyszer megcsípte attól nagyon fel a kakastól meg pláne mert az meg jóval nagyobb tőle. De a kiscsirkéket és a Japán tyúkot előszeretettel kergeti és ha tudja elkapja és meg is öli. De csak akkor ha mi nem vagyunk ott. A jelenlétünkben nem bátja őket. Valahol mindig be tud bújni. Bár már meg lesz csinálva a kerítés az egész ki lesz cserélve de mégis le szeretném erről szoktatni. A kutya rendszeresen le van mozgatva és foglakozva van vele. Az a módszer hogy a csirke a kezemben van ő meg megszagolja az nem vállt be!

Hogyan tudnám erről leszoktatni??



2012. febr. 26. 11:10
 1/6 anonim ***** válasza:

Vegyél ilyen trixie gumi csirkét: [link]

és szerintem akkor azt fogja rágcsálni.

2012. febr. 26. 11:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/6 A kérdező kommentje:
Volt már neki 1x igaz akkor az disznó volt. De 2 nap alatt szétszedte. Minden ilyen játékot szédszed szóval csak kemény labdái vannak... Meg 1-2 plüssjáték...
2012. febr. 26. 11:24
 3/6 anonim ***** válasza:

Ha van arra lehetőség, hogy egy ablak pont a csirkeólra néz,akkor bemenni és nézni a kutyát, hogy mikor támadja be a baromfiakat.Amint látjátok szaladtok és iszonatosan lehordjátoka kutyát...esetleg bezárjátok a helyére fél órára...aztán folyt köv.

Én a német juhászunkat tanítottam meg arra, hogy ha a fene fenét eszik is nem jöhet ki a helyéről amíg én azt nem mondom. Be kísértem a nyitott kennelébe, nem csuktam rá a kaput se, és bementem a konyhába (az ablak ép rá nézett) ahogy észrevettem,hogy kifele akar sonfordálni én már üvöltöttem is, hogy MARAD! Nah, nálatok a tacsinál a NEM! MITCSINÁLSZ?-t kell üvölteni és el kell zárni...egy idő után rájön, hogy ha basztatja csirkéket akkor nem lehet szabadlábon.

2012. febr. 26. 12:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/6 anonim ***** válasza:
Nha meg volt olyan, mikor nem mentem be a konyhába, csak úgy csináltam mint aki sétál...beálltam a sűrű tuja fék közé és onnan néztem, hogy meg mer-e moccanni.
2012. febr. 26. 12:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/6 A kérdező kommentje:
A válaszokat köszönöm! sajna nálunk ez nem jön be. Nem néz arra aablak. vagyis igen de pont kitakarja a Pince a csirkék helyét...
2012. febr. 26. 12:08
 6/6 anonim ***** válasza:
A sok mozgatás és célzott nevelés segíthet, fáradtan ugyanis nem fog nekiállni csirkét kergetni, pláne, ha még tilos is. Vidd el minden nap futni, játszani, tanítsd, hogy agyilag is fáradjon, labdázz, rongyozz vele, hogy a vadászösztöntönét is kielégítsd, a csirkékhez meg vidd oda pórázon, és követeld meg tőle, hogy egyáltalán ne figyeljen oda rájuk. Ha jól viselkedik, mehet útjára, de bármilyen a csirkék felé irányuló cselekvést tilts meg neki, ne csak a konkrét kergetést, hanem azt is, ha csak gyanúsan nézi őket. Egyébként meg zárd el a csirkéktől, ha nem vagy ott.
2012. febr. 26. 12:58
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!