Kezdőoldal » Állatok » Kutyák » Mit kéne tennem, hogy megkapja...

Mit kéne tennem, hogy megkapjam, és melyik lenne hozzánk jó?

Figyelt kérdés
Tavaly kaptam egy macskát, de anyám nem akarta, ezért elvitte, és elpusztult.:( Azóta reménykedem új házi állaton, pedig a szüleim megmondták hogy ebben a házban állat többé nem lesz. Panel házban lakunk, a 3. emeleten. Lennének esetek, hogy egyedül maradna, nem tudom hogyan viselné. Amikor a nevelőapukámmal, (mert vele lakunk itt) el mentünk autóval valahova (anyám nélkül), ő kíváncsiskodott, hogy az osztálytársaim kutyái hogyan bírják, hogyan viselik a panel lakást. Most a remény felgyúlt bennem, hogy lehet, hogy van rá esély, de nem tudom hogy ez biztos-e. Utána néztem a neten a szoba kutyának, eddig a Beagle, a mopsz és a csivava felelt meg. A szomszédokat nem szeretném zavarni, de ha esetleg kapnék egy kutyát, melyik lenne hozzánk jó? Sétáltatni le vinném, és akár más kutyákkal,(a barátaimékkal) is találkozhatna. Előre is köszönöm a válaszokat!
2012. febr. 26. 12:54
 1/3 anonim ***** válasza:

Azt nézd meg, melyik fajtának milyen tulajdonságai vannak, mert itt bárki mondhat bármit, nem biztos, hogy nektek az lesz jó.

Mire figyelj? Mozgásigény, ugatásra való hajlam, egyedüllét tűrése, esetleges betegségek kezelési költsége.

2012. febr. 26. 12:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/3 anonim ***** válasza:

Nem tudom, hogy ha kutyát kapnál azt anyukád nem vinné/vitetné el?

Ebből kiindulva, ha meg is engedik, nem hiszem hogy minimum 50-60ezer Ft-ot rááldoznának egy TK-es hobbi kutyára, olcsón kutyát meg nem szabad venni, mert lehet egy héten belül elpusztul, ha nincsenek meg a megfelelő oltásai vagy később derül ki pár rejtett betegsége aminek a kezelése rengetegbe kerül.

Szerintem nézz szét menhelyeken, állatvédőknél, hogy melyik kutyus felelne meg nektek. Általában mindegyikről van legalább pár mondat, hogy barátságos e , ugatós...

Facebookon fent van pár állatvédő egyesület ott is találsz képet/leírást a gazdikereső kutyákról valamint az allatok.info -n is rengeteg állat van fent.

2012. febr. 26. 13:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/3 A kérdező kommentje:
Először biztos hogy menhelyre mennénk, de mégis hogyan győzzem meg a szüleimet? Csak úgy ne állhatok oda, és kérdezem hogy kapok egy kutyát... És ebben csak egy magam vagyok..
2012. febr. 26. 13:14

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!