Kezdőoldal » Állatok » Kutyák » Mi a véleményetek a fojtós...

Mi a véleményetek a fojtós nyakörvről? Hasznos vagy épp ellenkezőleg káros hatással van a kutyára?

Figyelt kérdés

2012. febr. 26. 13:04
 1/9 anonim ***** válasza:
25%

az enyémet nem érdekelte. mondjuk sose tettem belülre a tüskés részét, mindig kívül hagytam. ha húzott,szorosabbra húzódott a lánc a nyakán, de akkor is csak ment.

de fegyelmezhető kutyáknál biztos hatásos :)

2012. febr. 26. 13:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/9 anonim ***** válasza:
51%
Fegyelmezhető kutyáknál nincs rá szükség. :) Pont a fegylmezetlen kutyáknál használják kényszerítő eszköznek, pedig nélküle is meg lehet nevelni egy kutyát. Ha jól használják, akkor biztosan hatásos, de ettől még felesleges. Nélküle is nagyon jól el lehet boldogulni a kutyákkal.
2012. febr. 26. 13:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/9 anonim ***** válasza:
Ha megfelelően használják akkor hatásos és semmi baja nem lesz tőle a kutyának. Nem mindig és nem minden kutyát lehet kutyulimutyulizással meg falatkákkal tanítani. Emellett gyors a felhelyezése, nem koptatja a hosszú szőrt és a kutya nem tudja kihúzni belőle a fejét. Én ezen okokból használom, nem nevelési célzatból, és szeretem.
2012. febr. 26. 14:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/9 anonim ***** válasza:
64%
az eszköz használatának módján múlik minden....hámmal, sima nyakörvvvel is tönkre lehet tenni egy kutyát...jól használva egy természetes korrekció érzetét kelti és kifejezetten egy jó kommunikációs eszköz lehet belőle
2012. febr. 26. 14:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/9 anonim ***** válasza:
#2 vagyok. A szőr dologgal egyetértek, én is ezért használom, csak nem fojtóra állítva, hanem mindkét karikát a karabinerbe akasztva.
2012. febr. 26. 14:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/9 anonim ***** válasza:
Remek eszköz, ha jól használják, bár ez igazából bármire igaz. Mindent lehet jól és rosszul alkalmazni; a fojtóval annyi baj van, hogy az emberek többsége nem érti, hogyan és miért kellene használni, azt hiszik, hogy az majd automatikusan megoldja minden problémájukat, hiszen a kutya nem hülye, hogy fojtogassa magát. Pedig de. Ezért nem kell fojtogatni vele.
2012. febr. 26. 15:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/9 anonim ***** válasza:
Viszont nálam ha nem állítom fojtóra akkor ki tudja húzni a fejét. Az én kutyáim pórázon nem húznak, én meg nem rángatom őket, így nem érzik, hogy fojtóra van állítva. A szőrkopástól meg az egészanpos nyakörvviselet alatt féltem őket, a séta ideje nem olyan sok.
2012. febr. 26. 15:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/9 anonim ***** válasza:
Természetesen az enyém is simán ki tudná húzni a fejét belőle, de miért tenné? Nem akarja kihúzni. Tartom a láncot és jön oda, tartja a fejét, hogy rácsatoljam. Pont arról van szó, hogy nem azért van rajta a póráz, hogy ne menjen világgá, hanem azért, mert kötelező. Meg aztán előre fele megyünk, a kihúzáshoz meg tolatnia kellene, szóval véletlenül se tud róla leesni. Ha fojtóra állítanám, akkor nehezebb lenne róla levenni, amikor elengedem szaladgálni a többi kutyával, márpedig fém nyakörv olyankor nem maradhat rajta, mert baleset veszélyes.
2012. febr. 26. 20:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/9 anonim ***** válasza:
Az én kutyáim jólneveltek de nem tökéletesek. Amikor pl egy rottweiler tör rájuk (12 kgosak) vagy egy részeg ember, akkor nem állnak szépen mellettem meg ilyenek és nem is akarom. Ez van, ez a környék sajnos ilyen, történnek dolgok. Én nem kockáztatok, bármi megtörténhet és nem a kutyáimat féltem jobban, mert azok nem mennek el tőlem.
2012. febr. 26. 20:58
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!