Kezdőoldal » Állatok » Kutyák » Lhasa apso gazdik! Milyen a...

Lhasa apso gazdik! Milyen a fajta? Mi vele a tapasztalat?

Figyelt kérdés

Mindet írjatok le.

Mennyire könnyű tanítani?

Hogyan jön ki más kutyákkal?

stb...


Képeket is várok a kutyáitokról! :)



2012. febr. 26. 20:47
1 2
 1/11 anonim ***** válasza:
17%

Szia. Nekem havanesem van de szinte ugyan olyan mint a Lhasa Apso. Csak szebb. Gyönyörű és okos kutya. Nagyon könnyű tanítani intelligens fajta. Más kutyákkal barátságos , de ez nevelés hiányában változó. Nevelni kell , mert könnyen elkanászodhat. Minden nap foglalkozni kell a szőrével kéthetente kozmetikus stb.. Nagyon édes kutyus.

Az enyémet Szofinak hívják április 30.-án született 2010-ben. A legszebb a földön.

http://www.youtube.com/results?search_query=szofi+kutya&oq=s..

2012. febr. 26. 20:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/11 A kérdező kommentje:

A választ köszönöm!


A Havanese is tetszik. Igazából ez a 2 fajta. Csak még nem döntöttem hogy melyik legyen.


Nagyon szép kutyus!

2012. febr. 26. 20:56
 3/11 anonim ***** válasza:
82%
Az, h a Havanese szebb mint a Lhasa, kicsit túlzás. Tök más a két kutya. Kinek mi jön be.
2012. febr. 26. 21:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/11 anonim ***** válasza:
100%
Nekem lhasa volt az első kutyám, csak ajánlani tudom. Csodálatos társ volt, vele nőttem fel, jártunk kiállításra, kutyaiskolába, agilityzni. Nagyon gyorsan tanult és nagyon kis önálló, talpraesett egyéniség volt. Egyszer biztos lesz megint egy ilyen kutyám.
2012. febr. 26. 23:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/11 anonim ***** válasza:
4 éves a kutyusunk. Hááát, az eszéért nem lopnák el, lusta mint a dög, ha sétálni kell mennie elbújik az ágy alá. Kutyákkal úúútál barátkozni, a gyerekekkel tartozkodó. A szőrét mi rövidre nyírjuk, így kényelmesebb nekünk (talán neki is). Viszont rendkívüli hallása van, az autónk riasztóját a 3. emeleten meghallja (és felismeri). Ha van még kérdésed, írj.
2012. febr. 27. 09:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/11 anonim ***** válasza:

Igazából nekem még nem volt ilyen kutyám, se havanese. De ha magamból indulok ki, akkor Lhasa lenne a döntés, mert Havanese minden második ember hónalja alatt van, a Lhasa pedig ritka.

Ápolás ugyanolyan (de a Lhasa-nak legalább dupla a szőre), jellemre meg inkább csak a Havanese-t ismerem, de ma utána olvastam kicsit a Lhasa-nak is.

Nagyon bejön, h nem rohan oda mindenkihez fejvesztve, hanem tartózkodó. Az is tetszik, h mérete ellenére a kemény túrák nekik lettek kitalálva. Szóval nekem jellemre is inkább Lhasa, de igazából NEKED kell tudnod kérdező, h mi áll a szívehez közel :)

2012. febr. 27. 10:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/11 anonim ***** válasza:
Utolsónak. Kemény túrák??? A sehova nem tudjuk magunkkal vinni, mert félúton összerogyik és nem hajlandó tovább menni. Lehet mi fogtuk ki egy gyárihibás lhasát :)
2012. febr. 27. 10:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/11 anonim ***** válasza:
Mondom, nem ismerem a fajtát, csak abból indultam ki, amit gyosran, pár oldalon elolvastam róla :)
2012. febr. 27. 11:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/11 anonim ***** válasza:

A lhasa szerintem elég lusta kutyus magának való és makacs. Tapasztalat.

A havanese kutyusom aki jelenleg is van sokkal okosabb , aktívabb és barátságosabb a többi kutyával szemben , és az emberekkel szemben is.

2012. febr. 27. 15:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/11 Zoey28 ***** válasza:

Kedves eddigi válaszolók! minden nevelés kérdése... az én Lhasa-m egyáltalán nem lusta,sőt kedvetlen,ha nem mehet szaladgálni,túrni az udvarra. Hetente 3x 6-8 km-t sétálunk tavasszal biciklizek,ő pedig fut mellettem,nyáron pedig úszunk,szóval nem mondanám,hogy lusta. Remek jelzőkutya,idegenekkel szemben bizalmatlan,a szomszéd nénit is megugatja,sőt azokat a rokonainkat is akik 2-3hetente ugranak be.falánk,de idegentől nem fogad el semmit,pedig nem tanítottam meg neki. Tanítani kölyökkorában kell,később nehéz rávenni új trükkök tanulására. Nagyon vidám kutya,imád játszani,ragaszkodik a gazdájához,ha elmegyek otthonról (ha egyedül marad ha nem) sír utánam. A hangja nagyon éles,de feleslegesen nem ugat.

A szőrét sokat kell fésülni,eléggé zavarja ha valami beleragad,vagy csomós lesz,viszonylag sokat könnyezik,de vannak különböző praktikák a könnyfoltok eltüntetésére. Elég kíváncsi,imádja a madarakat,macskákat,és barátságos más kutyákkal szemben.

Remek társ,viszont csak olyannak ajánlom aki tényleg foglalkozik a kutyájával,nem csak dísznek kell neki.

Tudom,hogy nem friss a kérdés,de talán még nem vetted meg a kutyust.

2013. febr. 3. 11:51
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!