Kezdőoldal » Állatok » Kutyák » Egy kutyának hogy lehet...

Egy kutyának hogy lehet megtanítani a pacsira, és arra hogy ne rohanjon le mindenkit, és hogy ha a névet hallja jöjjön ide?

Figyelt kérdés
2012. febr. 27. 13:32
 1/2 anonim válasza:
Én úgy tanítottam meg a pacsira, hogy leültettem, és amikor mondtam a vezényszót, utána mindig a kezembe vettem az egyik lábát... Egy idő után megszokta, és magától nyújtotta.Az odajövéshez meg vagy kajával a kezedben hívd, vagy egy hosszú kötél végére kötöd őt, a másik feléét mgfogod, és amikor mondod a vezényszót akkor kicsit ránthatsz a kötélen :) Bár én ezt nem próbáltam ki, mert nincs kötelem :ÉÉ A Lerohanáshoz lövésem sincs... :D
2012. febr. 27. 19:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/2 anonim ***** válasza:

1 dolog, legyen nálad egy rahedli jutalomfalat amit imád, él hal érte stb :D reméljük gyorsan tanul és nem lesz kövér kuty belőle:D Az én kutyámat hamar megtanítottam pacsira holott a Tacskók nem épp türelmes kutyák, ráadásul nem is fiatal már hogy megtanítottam. Annyi volt hogy kissé felhergeltem a kajával ami a kezemben volt hogy akarja mindenáron :) leültettem "ÜL!" ő figyelte a kaját szugerálva majd tartottam a tenyerem hogy "PACSIT" és ő szaglászta értetlenül, majd beleraktam a mancsát, és ujjongtam simogattam megkapta a kaját. Kb 3-4 próba után már ment neki simán :) azóta is tudja

ne rohanjon le mindenkit, leginkább kell a tisztelet a gazdi iránt. Hogy tudja hogy te vagy a főnök, ezeket kajával lehet elérni, jutalommal. Legyen egy kísérleti alany akit lerohanna alapjáraton. Ha megindul felé el kell kapni, elvinni valahová és elzárni 1-2 percre, majd kiengeded... és megint, és megint, míg meg nem unja, és ha nem rohanja le óriási dicséret és kaja. Ezek után ahányszor vendég jön és nem rohanja le, dicsérni kell, így neki megéri nyugton maradni. A hívásra is ezt tenném, hiszen minek menjen hozzád, ha nincs nálad semmi... ugyan mit akarsz... először hívd, ha odajön dicsérd és kaja :) ezeket többször eljátszod hozzászokik és kaja nélkül csak a gazdi simijéért, dicséretért meg fogja tenni hidd el :)

2012. febr. 28. 01:32
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!