Kezdőoldal » Állatok » Kutyák » Kutya gazda kapcsolat javítása?

Kutya gazda kapcsolat javítása?

Figyelt kérdés

El vagyok keseredve, mert mintha romlott volna a kapcsolatom a 1,5 éves kutyámmal. Sosem volt az a "hűséges" típus, de mostanában sem javul...

pl: Nem jó a behívása. Tudja mit akarok tőle, de túlságosan rákattan a szagokra.

Nem akar velem aludni, ha nézem a TV-t, nem akar odajönni az ölembe, mint általába a kutyák, hanem el van ő magának.

Este az ágyamba ha fel is jön, le se fekszik, egyből lemegy.

Ezek nagyon elkeserítőek tudnak lenni, és elbizonytalanodok, hogy én csinálok valamit rosszul, vagy a kutyám nem szeret, vagy csak simán nem hűséges.

Konkrétan nem a falkavezérséggel van a gond, kutyaiskolába jár, majdnem levizsgázott, de megbukott. Pályán alapból kevésbé van gond vele, sőt.! Akkor csak rossz napja volt.


Mit tehetek, hogy javuljon a kapcsolatunk? Már nagyon szomorú vagyok.!


2012. febr. 27. 15:59
1 2
 11/16 anonim ***** válasza:

"Itthon is látnotok kéne, nincs itt gond a falkavezérséggel"

De ezek szerint séta közben van. Otthon lehet, hogy te vagy a főnök, de kint nem, ezen pedig változtatni kell.


"Akkor odamentem és leszidtam, ezért már az is probléma hogy akkor elszalad. ne gondoljatok rosszra, ott van ő a közelembe, de távolságot tart"

Tipikus. Hülye lesz odamenni hozzád, vagy megvárni, amíg te odamész, ha egyértelműen látja, hogy szidás lesz a vége, viszont elkerülheti, ha elmegy tőled. Valószínűsítem, hogy idegesen, "fú de kikapsz" fejjel közelíted meg, naná hogy nem fogja megvárni, amíg odaérsz. Higgadtnak kell maradni, és kiosztani a megérdemelt büntetését, de érzelmi töltet nélkül, és utána nem haragudni rá, hanem folytatni a sétát, mondjuk pórázon pár percig. Azt is gyanítom, hogy közben folyamatosan mondogatod neki, hogy "gyere ide, gyere ide de rögtön, mondom ide gyere!!!", ami szintén a te idegességed és inkompetenciád ékes bizonyítéka, plusz azt mondja el a kutyának, hogy marhára nem kell semmit csinálnia a "gyere ide" elhangzásakor. Szólj, ha tévedek, de tipikusan ilyenekből szokott kialakulni, hogy a kutya nem engedi érintésnyi távolságra a gazdáját. Nem bízik abban, hogy te objektíven ítéled meg a helyzetet és objektíven reagálsz, hiszen ideges és mérges vagy. Egy jó falkavezér mindig higgadt és határozott, te pedig gondolom nem ilyen vagy.


"elektromos nyakörv se lenne rossz"

De. Nem kell ide elektromos, csak neked kell megtanulnod megérteni a kutyádat és azt kommunikálnod felé, amit akarsz. Elektromos nélkül is elmondhatod neki, hogy amit csinál, az rossz, és be kell fejeznie. Keress valakit, aki megmutatja neked ezeket a technikákat. Az elektromos kényelmes megoldás, de hosszú távon sokkal jobb, ha megtanulsz kutyául.


"van 10m es pórázunk, de érzi ha rajta van, nem hülye ő :)"

Az enyém is pontosan tudta, mikor van pórázon, mégis megtanult viselkedni. A lényeg a sok gyakorlás, hogy megszokja, hogy nagy távolságról is engedelmeskednie kell. Ha hosszú pórázon automatikus lesz, hogy elindul feléd, akkor póráz nélkül is "be fog kapcsolni az automata". De ha mégsem, akkor rögtön mehet rá vissza a póráz, hogy megmutasd neki, hogy a nem engedelmeskedésért korlátozás jár és újból meg tudod neki mutatni, hogy hívásra vissza kell jönni, ha a fene fenét eszik, akkor is. Nekem bevált, nem egy kutyánál.

2012. márc. 1. 13:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/16 A kérdező kommentje:

Köszönöm szépen az értelmes, használható válaszokat.

MÁ BOCS, senkit sem pontoztam le most jöttem fel az utolsó kommentem óta.!

Sajnálom, ha nem hiszitek el hogy nem én vagyok a falkavezér. Igenis betartom a szabályokat, majdnem 1 évig kutyaiskolába jártunk és volt már kutyám előtte.

Már rájöttem, szimplán rosszul rögzült benne ez a dolog. Már 2. napja velem alszik.

Lógatni szoktam a 10m-es pórázt most azt szoktam csinálni hogy minden nap suli után a hosszúval viszem le, aztán séta közbe leveszem róla behívom 1x-2x és visszateszem rá hogy véletlenül se maradjon benne a rossz viselkedés.

Aki megkérdőjelezi azt hogy mennyire értek a kutyákhoz, az inkább maradjon csendbe :)

2012. márc. 1. 17:25
 13/16 anonim ***** válasza:
Hát pedig ha azt hiszed, hogy minden kutya szeret egész nap a gazdája s*ggébe bújva létezni, akkor nem értesz a kutyákhoz :)
2012. márc. 1. 17:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/16 A kérdező kommentje:

NEM egész nap!! Egy szóval nem mondtam és nem is várom el.

De az azért nem lenne rossz ha néha odajönne. ennyi.

2012. márc. 1. 18:02
 15/16 anonim ***** válasza:

Van benni egy kis falkavezérségi probléma, ha nem sikerült vizsga,mindenesetre íme egy link, hogy rendbe hozz mindent: [link]

Bár suliban is ezt tanítják, de be is tartod! Mert ha néha mégis megengedsz alapból tilos dolgokat akkor ne csodálkozz.


Az, hogy nem marad az öledben, nem hűség kérdése, de ilyenkor mit csinálsz? Visszahívod, megpróbálod ott tartani?

2012. márc. 1. 20:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 16/16 A kérdező kommentje:

Köszi. Lehetséges..

Nem próbálom ott tartani, nem fogom kényszeríteni.

2012. márc. 2. 13:28
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!