Kezdőoldal » Állatok » Kutyák » Hogy tudom szófogadásra bírni...

Magdika77 kérdése:

Hogy tudom szófogadásra bírni a kutyámat? Labrador kutyáról lenne szó aki 4 éves lesz.

Figyelt kérdés
2012. febr. 28. 10:01
 1/9 anonim ***** válasza:
Kicsit konkrétabban le tudnád írni a problémád? Általánosságra vonatkozóan csak azt tudom leírni, hogy tanítani kell, először az alapparancsok (ül, fekszik, marad, nem szabad, gyere ide...), ha ez eddig nem történt volna meg,aztán a többi...
2012. febr. 28. 10:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/9 anonim ***** válasza:
Úgy, ha megtanulsz a kutya nyelvén kommunikálni és bebizonyítod neki, hogy alkalmas vagy rá, hogy irányítsd őt! Ez a legtöbb esetben teljes szemlélet- és életmódváltást igyényel. Elég nehéz egy ilyen általános kérdésre részletesen válaszolni, de a legjobb talán az lenne, ha elvégeznél a kutyáddal egy alap engedelmességi tanfolyamot és akkor már lenne némi rálátásod, hogy mit is kellene csinálni a későbbiekben.
2012. febr. 28. 10:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/9 A kérdező kommentje:
Az alapot tudja csak nem mindig teljesíti. Pl: nem jön be, vagy nem fekszik ha szólok hozzá. Sőt néha úgy látszik, hogy incselkedésből sem teszi meg ha kérek tőle dolgokat. Ilyenkor mit tegyek?
2012. febr. 28. 10:14
 4/9 anonim ***** válasza:
Olyankor egyszerűen ne vegyél róla tudomást... ha viszont jól teljesít, jutalmazd meg. Nálunk erre a célra a virsli karika vált be, imádja, és tudja, hogy ha jó viselkedik, akkor azt kap...
2012. febr. 28. 10:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/9 anonim ***** válasza:

Nekem is labim van, ennyi idős pont.:) Másfél évvel ezelőtt enyém is ilyen volt, mindent megcsinált kb. amit kértem tőle, de lefeküdni nem volt hajlandó, pedig megtanítottam neki, bárhogy kértem tőle... Nálunk az volt a gond, hogy nem voltam falkavezér a szemében, erre erősen rágyúrtunk és most minden ok vele.

Sokat gyakoroltunk, elég összetett dolog volt, de végül sikerrel jártam. pl séta közben ha pórázon volt, nem engedtem szimatolni, ajtón csak utánam mehetett ki, kajálni csak parancs után lehetett, ételmegtagadást sokat gyakoroltunk, engedelmesség pórázon és póráz nélkül... apróságnak tűnnek, de sokat segítenek. Persze volt segítségem, de sok múlik azon, hogy mennyire tudod betartani.

2012. febr. 28. 10:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/9 anonim ***** válasza:
Ne azt kérdezd, hogy miért nem csinálja, hanem képzeld magad a kutya helyébe, és úgy tedd fel a kérdést, hogy "mi okom lenne engedelmeskedni?" "A gazdinak semmi tekintélye előttem, éhes sem vagyok, van nekem jobb dolgom is annál, minthogy ennek a lúzernek a kívánságait lessem."
2012. febr. 28. 11:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/9 anonim ***** válasza:

Alapjáraton, ha a kutya nem teljesíti a feladatot, amit a gazdája kiad, akkor azért a gazda a hibás.


Szóval nem a kutya nem bírja teljesíteni a feladatot, hanem TE nem tudod úgy közvetíteni felé, hogy annak tényleg legyen hatása.


Amit itt pár sorral feljebb leírt az egyik kommentelő, az hatásos. Erősítsd meg a szemében a te szerepedet, ha TE azt mondod, akkor annak ÚGY kell történnie. A gyakorlás alatt legyen éhes a kutya mindig, éhes kutyával a legkönnyebb dolgozni, ha szükséges egy napot ki is hagyhatsz (nem fog éhen halni) gyakorlás előtt, és ne hagyd, hogy azt csináljon amit ő gondol. Bár ha éhes lesz, akkor elvileg rád kell hogy tapadjon. Labrador, szóval a gyomra a legfontosabb neki. Sok gyakorlással, következetességgel, határozottsággal helyre lehet hozni ezt a dolgot, de akkor tényleg úgy kell viszonyulnod hozzá, hogy nem engedsz az ő akaratának sosem.

2012. febr. 28. 13:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/9 anonim ***** válasza:
Tudod, erről szól a kutyakiképzés, mint szakma :) Olvasgass könyveket, járj kutyaiskolába vagy hívj házhoz kiképzőt, aki segít, mert itt két mondatban nem lehet leírni, összetettebb téma ez annál.
2012. febr. 29. 00:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/9 anonim válasza:
Szerintem nem kezdted korán nevelni! Vagy minden meg van neki engedve!
2012. márc. 4. 16:46
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!