Kezdőoldal » Állatok » Kutyák » Hogy lehet megkülönböztetni a...

Hogy lehet megkülönböztetni a tibeti spánielt a pekingi palota kutyától?

Figyelt kérdés
2012. febr. 28. 13:32
 1/8 anonim ***** válasza:
100%

Úgy, hogy a származási lapon rajta van a kutya fajtája. Amelyik nem törzykönyves, az valószínűleg valamilyen keverékés csak hasonlít. Az is lehet, hogy épp a kettő keveréke, hiszen az emberek többsége nem tudja megkülönböztetni őket.


Amúgy meg itt van mindkettő standardja, ezek apalján meg tudod nézni, hogy melyik illik rá jobban:

[link]

[link]

2012. febr. 28. 13:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/8 A kérdező kommentje:
Köszi!De kívülállóként nem is tudhatom?Papír nélkül?
2012. febr. 28. 13:41
 3/8 anonim ***** válasza:
100%
Papír nélkül benfentesként sem tudhatod, hacsak szemmel láthatóan nagyon el nem üt a standardtól. Azért linkeltem be a standardot, mert az alapján vagy látsz különbséget vagy nem. Eleve nem kellene ismeretlen származású kutyát venni.
2012. febr. 28. 13:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/8 A kérdező kommentje:
Igen köszi!Nagyon jó ez a link,de még így sem egyszerű.Tulajdonképp azt akartam kideríteni,hogy nekem milyen van.Mert szerintem tibeti spániel.De az orvos pekingi palota kutyust írt a papírra.És mindenki keveri.Már azt sem tudom mit mondjak ha megkérdezik,hogy milyen fajta kutyus ő!
2012. febr. 28. 14:02
 5/8 A kérdező kommentje:
Amúgy ő véletlen folytán került hozzám.Az illető vett egy uszkárt,és nem jött ki egymással a két kutya.Így örökbe fogadtam.De ettől független nem bánom.Nagyon hálás,és aranyos.
2012. febr. 28. 14:11
 6/8 anonim ***** válasza:
Mondanám, hogy tegyél fel róla képet és hátha valaki meg tudja mondani, de nagyjából annyian fognak voksolni az egyik fajtára, mint a másikra. :) Amúgy meg mindegy mit mondassz az embereknek, mondd azt, amelyik neked szimpatikusabb!
2012. febr. 28. 14:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/8 anonim ***** válasza:
A pekinginek nyomottabb az orra. Ha egészségesen néz ki, akkor tibeti, ha nem, akkor pekingi :)
2012. febr. 28. 23:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/8 anonim ***** válasza:
Na jó, google-t elnézve ez most hülyeség volt, kevertem valami fajtával, vagy én tényleg egészséges típusú tibeti spánieleket láttam eddigi életem során. Bocs :)
2012. febr. 28. 23:58
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!