Kezdőoldal » Állatok » Kutyák » Mivel nyerjem el a bizalmát?

Mivel nyerjem el a bizalmát?

Figyelt kérdés

Illatos útról hoztam el pár napja egy tündéri kutyust. Sok mindenen mehetett keresztül, mert nagyon bizonytalan, félénk és bátortalan. Szerencsére semmire nem reagál túl érzékenyen, nem ijed meg és nem pánikol, szóval rendes, csak nagyon befordulós :)

Tudom, hogy az idő majd megoldja, de szeretnék mindent megtenni azért, hogy mihamarabb teljesen beilleszkedjen (még a púposító macska előtt is meghunyászkodik), szóval kérlek titeket, hogy ha van valami tippetek-ötletetek, hogy mivel ébreszthetném rá, hogy jó dolga van itt, akkor azt kérlek osszátok meg velem :)


2012. febr. 28. 17:14
 1/6 anonim ***** válasza:

1. Szép hogy megmentettél egy kutyát.

2. A macskát szerintem ne vidd a közelébe.

3. Mennyi idős?


Simogasd játssz vele. Tanítsd (ezt majd később). Milyen fajta? Keverék?

2012. febr. 28. 17:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/6 anonim ***** válasza:
Viselkedj vele természetesen, ha fél, megijed véletlenül se kezd el babusgatni hanem csinálj úgy mintha misem történt volna. Ha látod hogy figyel, vagy nyit feléd akkor azt dicsérd.
2012. febr. 28. 17:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/6 A kérdező kommentje:

A macskát nem viszem a közelébe, magától meg tartja a távolságot :) Őt már ismerem annyira, hogy tudom, hogy idővel megbarátkozik majd a kutyával.

Keverék a kutyus, igen.

2012. febr. 28. 17:22
 4/6 anonim ***** válasza:

Szia!


Mindenképpen azt javasolnám, hogy ne támadd őt le, várd meg, hogy ő jöjjön oda hozzád, gyakorlatban: ülj le tőle nem túl messze, háttal neki, előbb-utóbb oda fog jönni (lehet, hogy napok!), akkor NE simogasd őt vagy kezdj el mindenféle kedvességet rázúdítani, csak szórj el egy-két szem tápot a kezedből. Hagyd, hogy megszaglásszon, majd ha már érzed, hogy elkezd bízni benned, óvatosan megsimogathatod. A lényeg, hogy ne gondolj a múltjára, hogy szegénynek milyen sorsa lehetett, ne legyél vele kezes bárány, a szabályokat, amit szabsz igenis tartasd be vele, nem agresszívan, de határozottan. Ez neki nem fáj, hanem jó, ne felejtsd, ő nem ember. Menj el vele hosszú sétákra, azalatt ha helyes viselkedésed van, érezni fogja a viselkedésedből, hogy benned megbízhat, jó vezére leszel neki. Ezenkívül olvass könyveket, nézd Cesar Millan műsorát, sokat lehet belőlük tanulni. Idővel egyre bátrabb lesz, sok-sok türelem. (Nekem is van egy befogadott kutyusom, először a lakásba sem mert bejönni, de mára már igazi kis szörnyeteg:))

2012. febr. 28. 17:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/6 A kérdező kommentje:
Második válaszoló, igen, igyekszem így csinálni. Már szokta néha csóválni a farkát, ha hozzászólok, néha ide is jön. Akkor meg alaposan megsimizem, meg mutatom, hogy milyen nagyon örülök :D
2012. febr. 28. 17:24
 6/6 A kérdező kommentje:

Harmadik, igen, remélem, hogy belőle is ilyen aktív, boldog kutya lesz :D

Ami a szabályokat illeti, a kezdetektől fogva fennállnak, be is tartatom, szerencsére elég egy mélyebb, komolyabb hang, tudja, hogy mit nem szabad. A többi tanácsot is megfogadom, köszönöm :)

2012. febr. 28. 17:27

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!