Kezdőoldal » Állatok » Kutyák » Játék közben rámugorhat a kutya?

Játék közben rámugorhat a kutya?

Figyelt kérdés
Arról letiltottam, hogy rámugráljon, de ez vajon játék közben is érvényes?
2012. febr. 28. 18:21
 1/7 anonim ***** válasza:
Szerintem ha egyébként le tudod állítani, és hallgat rád, ha azt mondod, hogy nem ugrálhat, illetve az ugrálástól nem vadul be, akkor nem gond.
2012. febr. 28. 18:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/7 anonim ***** válasza:
Nálunk játék közben nem érvényes. :)
2012. febr. 28. 18:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/7 A kérdező kommentje:
Vadulni nem vadul, csak játék közben nagyon pörög, fogócskát játsszunk, és akkor van, hogy rámugrik. Nem akarok következetlen lenni.
2012. febr. 28. 18:28
 4/7 anonim ***** válasza:
100%
nálunk az a szabály, h ha akarjuk, h ránk ugorjon, akkor minimum letérdelünk vagy leülünk hozzá. ha állunk, nem lehet. ő megértette és így tesz. de igazából nem kötelező nálad is szerint eljárni. állítsd fel a magad szabályait, ha ügyesen kommunikálod felé, érteni fogja. akár azt is, h játék közben bármikor ugorhat, míg amúgy sosem. az enyém viszonylag kistestű, így akkor sem veszítem el a "méltóságom", ha rám ugrik. viszont a tesóm labradorját úgy szoktattam, h ha én játszom vele, akkor sosem ugorhat fel, mert egész egyszerűen ellök a súlyával. a kutyák tök jól disztingválnak. tudja, h a százkilós tesómra lehet ugrálni, mert meg se rezzen tőle, rám meg nem, mert én hanyatt esnék. szóval játék közben nem következetlenség hagyni olyat, amit amúgy nem lehet, csak arra figyelj, h ne tűnj közben "lúzernek" :)
2012. febr. 28. 18:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/7 anonim ***** válasza:
Nálunk csak akk ugrik ha azt mondom "hopp" . Játèk közbe nèha râm is rámugrik, de akk rászolok ès abbahagyja, de néha nem figyel ès belèmcsip ès az kib@szottul fáj.
2012. febr. 28. 18:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/7 anonim ***** válasza:
Ha akkor megengeded neki, akkor persze. Akkor van csak gond, ha rád ugrik, és nem mászik le rólad, amikor azt mondod neki. Játék közben egyébként is általában a domináns kutyák viselkednek alárendeltként, nekik ettől (is) játék, hogy kiszakadnak egy kicsit a felelősségteljes vezéri szerepből, úgyhogy szerintem tökéletesen érti, hogy akkor miért teheti meg és máskor miért nem.
2012. febr. 28. 23:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/7 A kérdező kommentje:
Értem, köszönöm a válaszokat, akkor ezek után is hagyni fogom, hogy rámugorjon. Egyébként első szóra, vagyis még mielőtt megszólalnék már lent van rólam.
2012. febr. 29. 00:28

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!