Kezdőoldal » Állatok » Kutyák » Nem eszik 3. napja a kutyám....

Nem eszik 3. napja a kutyám. Vajon miért?

Figyelt kérdés
Amíg a nagy hidegek voltak rengeteget evett, és idebent aludt a lakásban. Most hogy már kint van újra, nem eszi meg a vacsoráját. Magában a kutyatápot nem ette meg soha, ezért mindig főzünk mellé: máj, zúza, csirkemellszél, húsaprólék, esetleg májkrém hozzá. Mindig van hozzá neki valami, és úgy megeszi a tápot is. Most azt csinálja 3. napja hogy kieszi belőle a húsokat meg ami finom, és a többit ott hagyja. Pedig tuti éhes mert már várta a vacsorát, de csak ajó részeket eszi ki belőle...
2012. febr. 28. 18:28
1 2
 1/14 anonim ***** válasza:
22%

Ha ezekre a kérdésekre válaszolnál biztosan konnyebben meg tudnánk mondani mi a baja:

Nostény vagy hím? Ivartalanított? Hány éves/hónapos? Nem lehet, hogy tuzel?

Azt amit megeszik nem hányja ki? A széklete normális? Milyen a viselkedése?

2012. febr. 28. 18:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/14 anonim ***** válasza:
Ha nem eszi, elveszitk előle?
2012. febr. 28. 18:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/14 anonim ***** válasza:
Válogat, az enyém is ezt csinálja. Ha nagyon éhes lesz biztos enni fog vagy csak add neki azt amit szeret, vagy vedd el tőle ha nem eszik.
2012. febr. 28. 18:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/14 A kérdező kommentje:

Nőstény, nincs ivartalanítva. Kb 2 hete nem vérzik.

Nem hányja ki a kaját. Pl ma reggel adtam neki fogtisztítót, hogy rágcsálja, és elásta, pedig nagyon szereti amúgy. Arra gondoltam túl van etetve. Ma egész nap nem adtunk neki semmit, illetve egy fél almát adtam neki csak, azt meg is ette. A széklete olyan mint szokott lenni, a hangulata is jó. Szaladozik, hozza a labdáját hogy dobjam el neki, ugat stb. Szerintem túletetés lehet a gond, de 3 napja alig eszik, szóval ennyi idő alatt már ki kellett volna hogy éhezzen.

2012. febr. 28. 18:52
 5/14 A kérdező kommentje:
Ja igen: előtte van hagyva éjszakára a kaja. Nappal elveszem tőle, de ilyenkor úgy vagyok vele hogy hátha éjszaka megeszi majd.
2012. febr. 28. 18:53
 6/14 anonim ***** válasza:
Esetleg nincs esély, hogy valamit fogott magának (galamb vagy bármi madarat) és ezen jóllakott? Én is a túletetésre gyanakszom! Ha kovetkezo napokban sem fog enni viddd el orvoshoz! Ne aggódj, a kutya kibírja 2 hétig is kaja nélkul! Próbálj meg kevesebb kaját adni neki! Szerintem nincs semmi komoly baja, mivel ha a finom részeket megeszi akkor az azt jelenti csak hogy nem olyan éhes!
2012. febr. 28. 18:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/14 anonim ***** válasza:
59%
Ne hagyd előtte éjszaka sem az ételt. Etetéskor adj neki 10-15percet, hogy egyen, amit nem eszik meg ennyi idő alatt azt vedd el. 1-2nap múlva rendesen vissza fog jönni az étvágya és enni fog.
2012. febr. 28. 19:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/14 anonim ***** válasza:
59%
Gyanús nekem, hogy a rágcsa sem kellett, és a puha részeket kiválogatja. Lehet a túletetéstől, kapjon keveset enni, ne álljon előtte étel, ha nem eszi, vegyétek el. De ha nem javul az étvágya pár napon belül, nézessétek meg állatorvossal a fogait!
2012. febr. 28. 20:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/14 anonim ***** válasza:
60%

Semmi baja nincs.

Enyhült az idő, Ti meg adjátok a plusz adagot még mindig. Ha kiválogatja a fogára valót, egyértelműen nem éhes. Semmi nasi, meg kaja előtte. A napi adagot odaadni, 5 perc után elvenni.

2012. febr. 28. 21:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/14 anonim ***** válasza:

2. Vagyok

Akkor megvan a probléma forrása. Legyen meg 1-2 etetési idő, amikor eléteszed, és ha nem eszi, elmegy, elfordul tőle, rögtön vedd el, és csak a következő időpontban add oda, addig ne kínálgasd. Nyugi a falkában is így megy a farkasoknál, az ennyémmel is az előttehagyás volt a baj, 5 napig el kellet venni, addig nem evett, 6. nap befalta az egeézet.

2012. febr. 28. 21:52
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!