Kezdőoldal » Állatok » Kutyák » Miért pisil be egy két és fél...

Miért pisil be egy két és fél éves kutya?

Figyelt kérdés
Már feltettem egyszer a kérdést,de az akkori válaszokból egyik sem jött be.Egy ideje kiengedi a kutyám a vizeletét,vagy a helyére (ezután nem fekszik benne), vagy egyéb helyre,nem csepegtet,nem jelöl,hanem mindet kiengedi.Kérlek aki válaszként orvost (volt ultrahang-negatív és gyógyszeres kezelés már egy enyhe gyulladásra),illetve azt emlegeti hogy napi ötször-hatszor vigyem le, ne is válaszoljon.Nem kiskutya, ő egy nagyon jó szobatiszta kutya volt. Napi háromszor megyünk sétálni.Mielőtt bepisil furán nyalja a száját, olyan csámcsogósan, egyfajta jelzésként: pisilni fogok.Viselkedészavar lenne?
2012. febr. 28. 21:26
1 2
 1/17 anonim ***** válasza:

Milyen fajta kutya?

Bocsánat a kérdésért, de hogy kezeled a kutyád kutyaként, vagy emberként?

Nem lehet, hogy változott valami, azóta amióta bepisil?

Mióta pisil be? Mikor kezdődött?

2012. febr. 28. 22:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/17 A kérdező kommentje:
Bullterrier, a falkassorrend rendben van. Úgy két hónapja kezdődött, nem minden nap csinálja, de egy héten a 7 napból 5 tuti. Rengeteget agyaltam, h mi változott,mi válthatta ki belőle,nem tudom,semmi... :-(
2012. febr. 28. 22:22
 3/17 anonim ***** válasza:
Nekem a másfél éves amstaff keverékem nyáron két hétig minden éjjel bepisilt és bekakilt. Cseréltük a kerítést, ezért a kutyát el kellett zárni. Mivel egész nap nem maradhatott egyedül a lakásban (nem bírja az egyedüllétet) és nem volt kész a kennel, egy 4 méter hosszú kötelet tettünk a pórázára, amit utána a cseresznyefa törzséhez erősítettünk. Így teljesen körbe tudott forogni. Mindig volt friss vize, árnyékban volt, ott sündörögtünk mellette. Mégis annyira megsértődött ezen, hogy bosszúból becsinált reggelre. Amint készen lett a kerítés és nem kellett megkötni, abbamaradtak a balesetek. Nem lehet, hogy történt valami, amiért megsértődött?
2012. febr. 28. 22:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/17 A kérdező kommentje:
Nem tudom, de ha meg is sértődött valamire, akkor hogy csináljam ezután? Hisz minden ugyanúgy van mint egy éve vagy akármikor volt.Nem változott semmi... Megmondom őszintén nagyon fáj és rosszul esik, h így viselkedik, hisz úgy gondolom nagyon szerető és jó helyen él. Nagy csalódottságérzés kezd eluralkodni rajtam és ahogy látom a családomon is ezügyben :-(
2012. febr. 28. 22:51
 5/17 anonim ***** válasza:
Nem tudom, mi lehet. Talán próbálj írni egy kifejezetten kutyás fórumba, ott biztos nem futsz támadásokba legalább. Kutyaterapeuta nem tudom, van-e Magyarországon, de ha van is, biztos nem olcsó. Esetleg kérdezd meg a tenyésztőt, ahonnan van, végül is nála sok ilyen kutya van, hátha van ötlete.
2012. febr. 28. 22:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/17 A kérdező kommentje:
Esküszöm arra gondoltam írok a Ceasar Milan-nak,de félek mire visszaválaszol feladom... Kezdi rosszul tolerálni a férjem is ugye érthető is,hisz minden nap hugyos plédeket mosok. A bullterrieres fórumban regisztrált vagyok, ott sem tudtak használhatót mondani.Azért köszönöm a válaszokat és még várom, hátha valaki tud írni valami használhatót!
2012. febr. 28. 23:03
 7/17 anonim ***** válasza:

Próbáltátok már, hogy amikor így nyalja a száját, akkor rászóltok, és rögtön leviszitek?

Egyébként nem kell ehhez Cesar Millan, keresd fel a Cerberos kutyaiskolát, hátha találkoztak már ilyesmivel.

2012. febr. 28. 23:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/17 A kérdező kommentje:
Az a baj, hogy akkor egy nap vihetném akár ötször is és úgy gondolom ennyi levitel nem normális és bizony hajnal fél 5-kor nem vagyok hajlandó levinni mert ő nyalja a száját úgy, h előtte este fél 11-kor volt lent! Most is mi történt: bepisált a takaróra éjjel,feküdt a pisi mellett olyan részen ahol nem olyan, most bezzeg ott dekkol az ajtóban és na most jött el az a pillanat, h én meg nem viszem, hisz már elvégezte a dolgát. Felkészültem a pisi és kakimosásra. Hátha megérti, hogyha már bepisilt akkor nincs lemenetel, hisz ő már végzett. A férjem ma beszél egy kiképzővel. Nekem összevetve az éveket kb. 15-16 évig volt kutyám, soha ilyennel még nem találkoztam! Próbáltunk visszamenni az időben, és a páromnak jutott eszébe, h egyszer itt voltak nálunk kisgyerekkel messziről jött barátaink és akkor be lett zárva a gyerekszobába (jelzem nem egy lyukba,hanem oda ahol a helye is van) és akkor a kisgyerekkel az ölében benyitott, h megmutassa neki a kutyát erre a mi drágánk bepisilt. Talán ez volt az első. Na már most ha ő megsértődött ezen, h be lett oda zárva (pedig előtte is volt már többször,mert járt nálunk allergiás ember stb. ), akkor most mit tegyek?
2012. febr. 29. 07:42
 9/17 anonim ***** válasza:
Hát én azért megnézetném egy másik dokival is, mert ha naponta ötször mindenképpen kell pisilnie, az nem biztos, hogy normális. Ha dominanciagond lenne, akkor valószínűbb, hogy jelölne, de persze ki tudja. Azért én rágyúrnék arra a falkasorrendre mégis egy kicsit.
2012. febr. 29. 12:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/17 D.O.81 ***** válasza:

Üdv!


Én ezekre tippelek.

Vesebetegség.

Cukorbetegség.

Csendes epilepszia.

Idegi elváltozás

Húgyúti elváltozás.

Emellett nem kizárható okként valamilyen rangsori lázadás.


Durván ennyi jutott eszembe.


Sok sikert!

2012. febr. 29. 14:25
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!