Kezdőoldal » Állatok » Kutyák » Lehet-e ( Ajánlatos-e) újra...

Lehet-e ( Ajánlatos-e) újra együtt tartani a fedeztetés (és a tüzelés megszűnte) után a fedeztetett szukát, egy kant és egy másik szukát?

Figyelt kérdés
A tüzelés kezdete előtt a 3 kutya össze volt csukva (2 szuka, 1 kan). Azért kérdezem, hogy mennyire ajánlatos összeengedni őket utána, mert ez esetlegesen befolyásolhatja-e a szuka vemhességét (pl. a másik szuka dominánsabb vagy esetleg a kan jelenléte valami negatív hatást vált ki....és emiatt lehetséges-e az alomszám csökkenése/magzatfelszívódás) stb.? Érdekelne, kinek mi a tapasztalata, véleménye...
2012. febr. 29. 07:42
1 2 3 4
 1/38 gabrielli ***** válasza:
34%
Hűűűű, mit fogsz kapni te ezért a kérdésedért!
2012. febr. 29. 07:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/38 anonim ***** válasza:
89%
Az a véleményem, hogy Neked fogalmad sincs a tenyésztésről, ehhez képest szerencsétlen kutyáidat elleted.
2012. febr. 29. 08:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/38 anonim ***** válasza:
86%

eleve, tüzelés alatt sem ajánlatos a kant együtt tartani a szukával!

egyrészt a párosodáskor sérülhetnek a kutyák, másrészt ha túl nagy a difi az első és az utolsó termékenyülés között, akkor akár 3-4 nap fejlődési különbség is lehet a magzatok között! tekintve, hogy mennyivel gyorsabb a kutyakölykök magzati fejlődése az embernél, ez komoly különbséget jelent.

egyébként én nem hagynám együtt őket most sem.

2012. febr. 29. 08:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/38 anonim ***** válasza:
83%

Az állatorvos, a TENYÉSZTÉSRŐL tanultak, tapasztalat, tenyésztő ismerősök mit mondanak?


Komolyan kezdem azt hinni, hogy ezeket a kérdéseket provokatív jelleggel írják ki.


És most ezután fog jönni, hogy a kérdező kikéri magának a bunkó (de egyébként teljesen igaz) válaszokat, és közli velünk, hogy dehát ő annyira imádja a kutyáit, és hát azért akar kölyköket. Hát persze... A pénzen kívül te semmi mást nem szeretsz.

2012. febr. 29. 08:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/38 anonim ***** válasza:
75%

1.. A tüzelés alatt sem ajánlatos együtt tartani, csak összarakni őket 2 naponta fél órára. (így hazavágtad a kant és jó kevés spermája lett a fedezéshez)

2. utána az első felében a vemhességnek mindegy,de utána még a 2 szukát sem jó együtt tartani.


Tehát szaporítassz, alapvető, alap tudásod sincs a dologhoz,gondolom az állatok, tenyészszemle nélküliek, kötelező orvosi szűréseik nincsenek,a vérvonalat nem gebetikai alapon választottad ki, herpeszre nincsenek szűrve, állatorvosi felkészítés nem volt meg....

Sajnálom a kutyákat

2012. febr. 29. 08:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/38 anonim ***** válasza:
75%
ja és elég veszéjes játék 2 tüzelő szukát együtt tartani a kannal. Simán nagy balhé lehetett volna belőle
2012. febr. 29. 08:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/38 anonim ***** válasza:
65%
Egyáltalán nem provokatívan, és egyáltalán nem bántó szándékkal kérdezem, csak egy egyszerű kérdés, hogy megértsem a miértjét, mert enélkül nem tudok érdemben válaszolni: Miért pároztatod a kutyádat megfelelő tudás nélkül?
2012. febr. 29. 09:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/38 A kérdező kommentje:

:) Úgy látom valamit biztos félreérthetően írtam

Akkor a teljes sztori:)

Összesen 3 kutyám van. 1 kan (HJCH aki mellesleg HCH és HSCH várományos is:)) , és 2 szuka. Őket eddig egy helyen tartottam (rendkívül sanyarú körülmények között: alig 20 nm nyitott,fedett kennel+20 nm zárt fűtött kennel ...és ehhez egy kb. 1500nm-es belső kert, mint kifutó). És mivel tenyésztésre!(amiben valóban kezdő vagyok) adtam a fejem, így fedeztettem a CH szukám egy elég neves ukrán kannal (Multi, Int.CH).(Gondolom bármelyik szaporító letolná azt a röpke 3000 km-ert egy fedeztetésért:)) Természetesen a tüzelés ideje alatt a saját kanomtól külön voltak zárva.

A kérdésem arra irányult volna, hogy a különzárást megszüntethetem-e biztonsággal, és újra összecsukhatom-e őket? Ez azért érdekelt, mert olvastam olyat bizonyos etológia könyvekben, hogy befolyásolhatja bizonyos esetekben az alomszámot az a tényező, hogyha több szuka van egy kennelben... És mivel nem találtam ezzel kapcsolatosan semmi használható tapasztalati leírást, így ezért próbáltam itt érdeklődni a gyakorlati tapasztalatokról...Hogy ki, hogyan szokta( bár lehet hülyeség volt, hisz gondolom túl sok tenyésztő itt nem fordul meg:))

Nah akkor próbáljuk meg mégegyszer...mielőtt megkapnék még egy újabb,"büdös, mocskos szaporító" jelzőt:)!

A kultúrált válaszokat előre is köszönöm!

2012. febr. 29. 10:25
 9/38 anonim ***** válasza:
100%
7 vagyok, így már tudok válaszolni, köszönöm :) A vemhességet valóban csak az befolyásolja, ha a te kanod újból fedezi, mert ilyen előfordulhat.... Nem vagyok tenyésztő, régebben viszont foglalkoztam vele, én nem raknám egybe egyik kutyával sem. A szukával azért, mert nagyobb az esélye álvemhesség produkálására, illetve nem tudom, milyen fajtáról beszélünk, de ha gond van az azonos neműek együtt tartásánál, akkor félteném a vemhes szukát a másiktól. A kannal pedig azért nem, mert tartanék tőle, hogy a vemhes szuka nem áll meg neki, és nehogy emiatt váljon vele szemben agresszívvá. Én egyértelműen külön tenném...
2012. febr. 29. 10:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/38 anonim ***** válasza:
100%
az első két hétben a megtapadás miatt félteném a szukát az ugrálástól, vagy megterheléstől, az utolsó pár hétben pedig azért, mert már túl nagy a hasa. a kiskutyáknak sokkal kisebb helyük van, megsérülhetnek. amúgy is ilyenkor külön elbánást illik adni a szukáknak, más étrend, nyugodtabb környezet.
2012. febr. 29. 10:37
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3 4

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!