Kezdőoldal » Állatok » Kutyák » Ha 11 hetes most a kiskutyám...

Ha 11 hetes most a kiskutyám elvihetem már most állatorvoshoz beadatni az utolsó oltását a veszettség ellen?

Figyelt kérdés
Jövőhéten hazafogok látogatni szüleimhez akkor 12 hetes és arrafele nem nagyon ismerek állatorvosokat, az itteniben meg nagyon-nagyon megbízom, az idősebb kutyámnál is rengeteget segített. Nem lesz gond ha mondjuk egy héttel hamarább kapja meg?
2012. febr. 29. 13:18
1 2
 1/14 anonim ***** válasza:
100%

Szerintem nem véletlenül 3 hónapos korTÓL kell beadatni a veszettség elleni oltást. Erre van még 30 napod, tehát gyakorlatilag 3-4 hónapos kora között bármikor megkaphatja.

Én nem adatnám be előbb.

2012. febr. 29. 13:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/14 anonim ***** válasza:
100%

Én sem adatnám be előbb. Igaza van az előttem válaszolónak, nem véletlenül van, hogy 3 hónapos kortól lehet beadatni.

Az állatorvoshoz meg annyit, hogy bár én sem bízom általam nem ismert orvosokra a kutyáim (lehetőleg), de egy veszettség oltást bármelyikük be tud adni.

2012. febr. 29. 13:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/14 A kérdező kommentje:
én máshoz tutira nem fogom vinni, az idősebb kutyám is egyszer rosszul lett az oltás után, nem akarok kockáztatni. Asszem legfeljebb elugrok a kicsivel a dokihoz és rákérdek.
2012. febr. 29. 13:30
 4/14 anonim ***** válasza:
De hogy lehet a veszettség elleni az utolsó 11 hetesen? 4 oltást kell kapnia, 2 parvó elleni és 2 kombi, amiből 12 hetesen járna az utolsó. Vagyis a veszettség 14 hetesen jöhet normál esetben.
2012. febr. 29. 13:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/14 anonim ***** válasza:
Szerintem sehogy. Egy 11 hetes kölyök amúgy is messze van még a 3 hónapostól. 12 hét nem egyenlő 3 hónappal, számolj utána. Minimum 2 héttel hoznád előrébb az oltását, mint kéne! És úgy tudom, hogy nem csak a többi oltásnál, de a veszettséginél is várni kell 2 hetet...
2012. febr. 29. 13:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/14 A kérdező kommentje:
parvoja és kombináltja megvan, ezeknél nekünk sosem volt ismétlés. ???
2012. febr. 29. 14:00
 7/14 anonim ***** válasza:
Az király, mindegyiknél kell.
2012. febr. 29. 14:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/14 anonim ***** válasza:
a parvo ismétlőt kell 3 hónaposan nem? és csak utána a veszettség ellenit én így tudom
2012. febr. 29. 14:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/14 anonim ***** válasza:

Elvileg úgy nézne ki, hogy parvo-kombi-parvo-kombi, ha minden igaz.

Az én kutyámnak korán lett elkezdve az anyukája halála miatt, így a kombihoz még túl kicsi volt, így 2 parvot- kapott meg egymás után, utána a kombikat és a legvégén a veszettségit.

2012. febr. 29. 14:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/14 anonim ***** válasza:
Igen, elvileg ismételni kell. De állatorvosa válogatja. Hallottam már több olyan állatorvosról, akik nem ismételnek. Mi is ismételtettük az oltásokat, de igazából úgy gondolom, hogy ez 'túlbiztosítás'. A veszettséges is tök felesleges évente beadatni, mégis kötelező.
2012. febr. 29. 14:14
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!