Kezdőoldal » Állatok » Kutyák » Vett már valaki magyar vagy...

Vett már valaki magyar vagy angol agarat tenyésztőtől? Mennyibe kerül?

Figyelt kérdés
Tenyésztőtől szeretnék (szaporítókat nem támogatom), törzskönyveset, de csak hobbi célra és ivartalanítatnám. Árban van különbség, ha én csak hobbira akarom és nem tenyésztésre?
2012. febr. 29. 15:20
1 2
 1/11 anonim ***** válasza:
100%
A legtöbb helyen olcsóbban adják, ha hobbi célra veszi az ember.
2012. febr. 29. 15:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/11 anonim ***** válasza:
100%
Sok helyen van és olcsóbban adják. Konkrét árat nem tudok mondani, de általánosságban már 80eFt körül kapsz hobbi célra. Ha esetleg színhibás vagy ilyesmi, akár még olcsóbban..
2012. febr. 29. 15:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/11 anonim ***** válasza:
100%
Én 60.000 Ft-ért vettem, árban nem volt különbség, hogy milyen célra akarom. Magyar agár, ha érdekel privátba megírom a tenyésztő nevét, telefonszámát.
2012. febr. 29. 17:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/11 anonim ***** válasza:
Igen, de nem TK-s, mert nem akarom tovább tenyészteni. 40ezer.
2012. márc. 19. 15:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/11 anonim ***** válasza:
TK nélkül viszont az agár lényegét erőszakolod meg, hiszen nem tudod futtatni/versenyeztetni a fajtársaival (azaz a fajtához kapcsolódó hobbyt ki is lövöd vele). Bár sokan azt hiszik ez állatkínzás, de valójában, amíg tisztában vagy a kutyád igényeivel és tiszteletben tartod mennyiségileg a dolgot, addig abszolút nem az. Sőt! Boldogabb lesz tőle az agarad, hiszen hasonló dologra tenyésztették ki. Érdemes +20e Ft-t gyűjteni rá. Nagy élménnyel gazdagszik az agár és a tulaj is.
2012. márc. 26. 16:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/11 anonim ***** válasza:
Miért ne tudnám futtatni? Bármelyik agárpályára kiviszed, lehet futtatni. Coursingen is, hiszen ott még néha boxert és terriereket is engednek futtatni.
2012. márc. 26. 21:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/11 anonim ***** válasza:
Lehet futtatni... egyéb kategóriában versenyeztetni is, de az az igazi, ha a fajtársai (értsd a TK-val rendelkezők egy csoportba sorolva) ellen tud versenyezni. Ehhez meg kell TK.
2012. márc. 28. 17:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/11 anonim ***** válasza:

Ez mekkora hülyeség. :-)

Így is tud futni agarakkal. :-) Sőt, ha minden jól megy, idén már vadászni is fog akarakkal, ha lesz pénzem és időm a vadászvizsgára.

2012. márc. 28. 18:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/11 anonim ***** válasza:

"TK nélkül viszont az agár lényegét erőszakolod meg, hiszen nem tudod futtatni/versenyeztetni a fajtársaival (azaz a fajtához kapcsolódó hobbyt ki is lövöd vele)."


Ja, és az agár nem arra lett kitalálva, hogy pályán körbefusson. :-)


Szerintem pont Te erőszakolod meg az egész agár fajtát azzal, hogy azt mondod TK kell, mert a nélkül az agár nem agár, hiszen nem tud futni. :-D

2012. márc. 28. 18:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/11 anonim ***** válasza:

Mér miért erőszakolnám meg azzal, hogy megveszem a TK-t? Még tenyészthetem is vele, illetve adok esélyt neki, hogy a fajta társaival versenyezzen akár pályán, akár coursingon. És vadászni is ugyanúgy lehet vele (vizsgával). Ez éppen hogy a lehetőségek felnyitása. És csak 10-20 ezer Fttal több. Persze akinek ennyi pénze nincs rá pluszban és nem tis tud rá gyűjteni, azzal nincs baj. A TK-val nem csak a pályán, de coursingon is az ugyanolyan fajtájúak csoportja ellen indíthatod. Ez az igazi megmérettetés és ettől jobb lehet a tenyészértéke is.


TK nélkül is agár nyilván, nem mondtam az ellenkezőjét, de így nem tudod összemérni a hasonló kutyákkal a tudását.


A vadászathoz sok sikert, de ajánlom, hogy előbb beszéld meg a helyi vadászokkal, hogy van engedélyed/vizsgád rá, illetve az agaradnak. Egyébként sajnos kilőhetik (nem fognak kérdezni, utólag meg csak elnézést kérnek). Vigyázz erre!

2012. márc. 30. 14:26
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!