Kezdőoldal » Állatok » Kutyák » Hogyan nevelhetem meg?

Hogyan nevelhetem meg?

Figyelt kérdés

A kutyánk menhelyről való, éppen ezért rettentően el van kényeztetve. Sokszor próbáltam vinni sétálni, jó alkalomnak tűnt hogy közben neveljem. Meg is tanult sok parancsszót. De édesanyám annyira szereti a kutyát hogyha fegyelmezni próbáltam, rászóltam, akkor ő egyből védelmére kellt "ne beszéljek így vele, hagyjam had csinálja" stb... anyám felfogását (miszerint a gyerekének tekinti) nem lehet megváltoztatni, tegnap is nagyon összevesztünk mert konkrétan hála neki a kutyából egy neveletlen, hisztis és akaratos kutya lett.


Ha elviszem sétálni akkor ugrál, morog ha nem arra megyünk amerre ő akarja. megpróbálja átvenni mindig a vezető szerepet. Ha rászólok akkor nem csinálja amit mondok, elbújik fél. Nem csak tőlem, mindenkitől, és éppen ezért félelmében morog.


Hogyan lehetne megnevelni egy olyan kutyát aki ennyire makacs? (ráadásul nagytestű)



2012. febr. 29. 16:46
1 2
 1/12 anonim ***** válasza:
100%
Először anyádat kellene megnevelni.
2012. febr. 29. 17:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/12 A kérdező kommentje:

Ő már nem nevelhető sajnos...

A kutyával mit kezdjek?

2012. febr. 29. 17:09
 3/12 anonim ***** válasza:
47%

Mondjad anyádnak hogy NE SZÓLJON BELE HOGY HOGYAN NEVELED!!!

Végülis a tiéd nem?

Hogyha meg nem marad csöndbe akkor meg csináld úgy mintha nem hallanád.

Mindegyik anya ilyen.

Az enyém is.

2012. febr. 29. 17:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/12 anonim ***** válasza:
47%

Egyébként hány éves vagy?

Mondjad hogy ő nem ért ehez.

2012. febr. 29. 17:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/12 anonim ***** válasza:
Ismerős a helyzet... Sajnos anyukáddal nem tudom, mit lehetne csinálni, talán hozzá még több energia kellene. Tudnám ajánlani, hogy ültetek le a national geographic csodálatos kutyadokija elé :) ha csak kettesben vagy a kutyával, könnyebben kifejezheted, hogy te vagy a vezér, mert senki nem szól bele. Sajnos az, hogy megtanul egy parancsot, még nem elég. Nem mindegy, hogy eteted ( áll-e előtte kaja vagy elveszotek, ha otthagyja) hogy és mikor játszotok (akkor, mikor ő akar, vagy amikor te?) és hogyan sétáltok, ki mondja meg, merre mentek. A kutya sokkal egészségesebb lesz, ha leveszik a válláról a vezérkedés terhét! Sok sikert :)
2012. febr. 29. 17:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/12 A kérdező kommentje:

Éppen ezért ne anyám témáján lovagoljatok, hanem a jelenlegi problémámon.


Anyámmal van a fő gond, ezt tudom. De már elrontotta ennek a kutyának a nevelését annyira hogy NEM TUDOM hogyan neveljem mert morog.

Hogyan neveljek egy makacs, önfejű, félős kutyát?


Tegyük föl anyám kiszáll a képből. Kutyával mit kezdjek?

2012. febr. 29. 17:18
 7/12 A kérdező kommentje:

ma 17:17 köszi a választ!

Anyám agya menthetetlen, hidd el nem fogja fel mit beszélek neki.Nem azért mert fogyi hanem mert nem érdekli a dolog.


A másik hogy arra megyünk amerre én mondom séta közben. De annyira húz és mostanában már akaratoskodik is hogy kész harc az egész séta....


A játékot felváltva kezdeményezzük. Van hogy a kutya dobja el magát nekem, van hogy én megyek oda hozzá.

2012. febr. 29. 17:20
 8/12 anonim ***** válasza:

Először is egy normális bizalmat, kötődést kell kiépítened a kutyában feléd. Ha ez nincs meg, nem tekint téged társnak, falkán belülinek, a büntetések teljesen célt tévesztenek, csak azt éred el velük, hogy félni fog tőled.

Ha félős, akkor lehetőleg semmilyen fizikai büntetést ne alkalmazz, ne szorítsd le, nyomd le, stb. Bár egyébként sem ajánlottak ezek.

Egyébként kutyanevelésről könyvet tudnék itt írni. Amit ajánlok, a Fennel könyvek, nagyon jók és hatékonyak a módszerei.


De ha az anyukád meggátol a kutyád nevelésében, úgy lehetetlen normális eredményt elérni. A nevelés nem csak a séták alatt kell, hogy történjen.

2012. febr. 29. 17:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/12 A kérdező kommentje:

Az a baj, hogy ha már rá szeretném tenni a nyakörvet, fél. Ezért vettem neki hámot. De attól is fél mert néha amikor jön az állatorvos akkor is rátesszük...


Ha kiakarjuk küldeni, akkor leül a sarokba vagy bebújik valami alá és félve néz. Ha közeledsz felé fenyegetve érzi magát és morog....



Soha nem volt ütve, bántva. Az ő fajtájára amúgy is jellemző hogy nem szabad testi fenyítéssel nevelni hanem pozitív megerősítéssel csak.


Megpróbálom a bizalmat kiépíteni de annak sem tudom hogyan fogjak hozzá hiszen sosem bántottam, nincs elvileg oka hogy féljen....

2012. febr. 29. 17:37
 10/12 anonim ***** válasza:

Itt minden le van írva, gondosan olvasd végig, és tartsd is be ezentúl, tudom hogy nagy lesz a változás de mi is a nulláról indultunk 2 éves kutyámmal, ma már tündérkutya :) sok sikert!


[link]

2012. febr. 29. 18:23
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!