Kezdőoldal » Állatok » Kutyák » Yorkisok, mi a tapasztalatotok...

Yorkisok, mi a tapasztalatotok a kutyátokról?

Figyelt kérdés
szobatisztaság , nevelés , etetés , játék , betegségek , sétáltatás , a szőre , mennyire hagyható egyedül ...stb... tapasztalatokat szeretnék mert én is szeretnék egyet magamnak
2012. febr. 29. 18:03
 1/9 anonim ***** válasza:
0%
Az hogy nem tud semmit és egy kis öleb!!!
2012. febr. 29. 18:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/9 A kérdező kommentje:
ez hülyeség minden a tanításon múlik azt tudja amire megtanítod és a yorki nem öleb pl.: tudtad hogy régen patkányvadászatra használták ... a yorki egy igazi terrier nagykutya kis testbe zárva és nem jó neki ha öleb ként kezelik igenis tanítani kell és foglalkozni vele én csak tapasztalatokat szeretnék hogy milyen yorkit tartani nem pedig előítéletes baromságokat azoktól akiknek nincs is ilyen kutyájuk
2012. febr. 29. 18:22
 3/9 anonim ***** válasza:
0%

Ha pici korukban nem lennének annyira aranyosak, senkinek sem kellene yorki.

Ha megnő, szerintem annyira rondácska szegény, ilyen erővel mindegy ha macskát tart az ember, mert nem sok kutyakinézete van, kb.mint egy mozgó hajkupac :/

2012. febr. 29. 18:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/9 A kérdező kommentje:
nekem tetszik , és szerintem felnőtt korában is aranyos és ha éppen nem kiállításokra szánjuk akkor tudod le lehet vágni a szőrét rövidre és akkor máris nem az általad nevezett "mozgó hajkupac"
2012. febr. 29. 18:29
 5/9 anonim ***** válasza:
0%
Hát igen, ha levágod a haját (mert állítólag nekik hajuk van), akkor meg macska lesz belőle!
2012. febr. 29. 19:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/9 anonim ***** válasza:

Igen értelmes válaszokat kaptál... A yorkshire (mint minden terrier) nagyon okos, nagyon jól tanítható.

Nekem is yorkim van, kutyaiskolát végeztem vele, és remekül teljesített. Tavaly kíváncsiságból kipróbáltuk az agilityt, az első óra végére tökéletesen ment végig a pályán:)

Szobatisztasággal sem volt semmi gondunk, 5 hónapos kora után már nem voltak "balesetek".

Nem beteges (nagyon gyenge légcsőszűkülete van) és az evésnél nem válogat. Sétálni imád, ma is 2 és fél órát sétáltunk délután.

A szőre azért igényel némi odafigyelést, de ha naponta, kétnaponta rendesen ki van fésülve, akkor semmi gond nem lesz.

És semmi gond nincs vele, ha egyedül kell hagynunk pár órára. A szeparációs szorongás egy olyan dolog, ami 99%-ban a gazdin és a nevelésen múlik.

2012. febr. 29. 22:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/9 A kérdező kommentje:
nagyon köszönöm szépen az értelmes válaszodat , számomra fontos hogy egyedül lehessen hagyni amikor iskolában vagyok bár ez gondolom inkább a szoktatás kérdése :)
2012. márc. 1. 10:33
 8/9 anonim ***** válasza:
Hát az biztos,hogy okosabbak mint az első válaszoló. Nagyon értelmes,okos kis kutyák könnyen tanithatók,de ha nem figyelünk rájuk és hadjuk őket elkanászodni akkor nagyon hisztis,akaratos,makacs kis kutya lehet a végeredménye nem szabad túlságosan elkapatni.Nagyon játékosat.Ja és még valami első válaszoló ezt a fajtát patkány fogásra tenyésztették ki és ez is egy terrier fajta azért,mert nagy divat kutya lett és van egy pár buta ember aki már majmot csinál belőlük attól még nem egy kis öleb,ahogy te fogalmaztál annál több a yorki is ugyan olyan kutya mint a többi azért,mert kicsi és sokan gyerek pótlékként tartják attól még kutya és nem holmi popsi nyaló.
2012. márc. 2. 17:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/9 anonim ***** válasza:
8-as voltam még olvastam azt is,hogy sokan elhalmozták mindenféle játékkal és így nem hevert romokban a lakás mire hazaértek. A you tube-n van sok videó róluk és van közte olyan is amin azt mutatja be a gazdi,hogy milyen trükkökre tanította meg a kis kedvencét. Ennek az egésznek a jutalom falat volt a titka :)Tényleg borzasztóan okosak csak ahogy már írtam előtte nem szabad mindent rá hagyni mások válasziban is az volt,hogy rögtön az elején kell lefektetni a szabályokat és meg mutatni neki,hogy ki a falka vezér így később nem lett belőlük egy kis kezelhetetlen ördög fióka :)Láttam,hogy kérdezted mennyire betegesek,hát amennyit olvastam róluk elég kényes fajták és hamar összeszedhetnek bármit (ezt én gondolom így.)Amúgy a barátaim akinek van ők mondták, hogy amíg nem kapja meg féléves koráig az összes oltást nem szabad az utcára vinni és nem érintkezhet más állatokkal sem és a cipőket el kell tenni,mert szereti lenyalni róla a bacit. Én is leendő yorki gazdi vagyok nekem nyár elejére várható a kutyus ahonnan venni fogom. Elég sok mindent lehet innen tanulni,ha olvasod a többi kérdést és választ,de sajnos vannak olyanok akik csak butaságokat írogatnak,mert unatkoznak és abban élik ki magukat,ha másoknak rossz, viszont elég sok normális kedves gazdi van akinek tényleg van yorkia és aki nagyon szívesen segít :)
2012. márc. 3. 15:06
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!