Kezdőoldal » Állatok » Kutyák » Mivel védhetem meg a kutyámat?...

Mivel védhetem meg a kutyámat? Ti mit csináltok ilyen esetben? Kisebb testű kutyátokat, hogyan védtétek meg?

Figyelt kérdés

Van egy tacskó-pumi keverék öreg kiskutyám, termetre tacskó, egy icipicit magasabb és abszolút pumi tulajdonságokkal rendelkezik. Nyugodtan sétáltunk egy darabig nem volt semmi gond, ő nem bánt senkit, nem játszik már, mert már öreg. Ennek ellenére már többször átéltünk kutyatámadást, a gazdáik felelőtlensége miatt. szerencsére megúsztuk. (Egyszer nem)


Volt, hogy két pitbullt engedett ránk a gazdája. Volt, hogy a parton a szintén lány berni pásztor harapott majdnem belé, (úgy kaptam fel, hallottam és láttam, hogy csattant a fogsora) másodszor egy másik alkalommal is rohant felénk, a kocsi alá futott be a kutyám, kis híja volt, hogy nem tépte meg.


Legutóbb a szomszédos telephelyről egy szintén szuka német juhász támadott meg minket, a kutyámat megharapta engem nem. El tudtam hárítani nagy nehezen, de azt hittem, hogy nem fogom tudni, nagyon nehéz volt ( ha egy "emberre harapós" kutyával történik, akkor nem tudtam volna semmit csinálni, így is iszonyúan kimerültem, ahogy rugdostam és levonszoltam a kutyámról. A hátán lévő bőrt fogtam meg, úgy tartottam és csak álltam, nem tartott volna sokáig, amíg még tudom tartani, aztán egy sugallatra lekaptam a sálamat és rákötöttem az orrára és elkezdtem ütni, majd rúgni az orrát, majd amikor elfordult a hátsóját, így el somfordált(másnap alig tudtam felkelni, olyan iszonyú izomlázam volt a karjaimban a hátizmomban és a lábaimban)


Borzasztó érzés, hogy ott voltam és mégsem tudtam megakadályozni, hogy ne marjon belé. A kutyusomat állatorvoshoz kellett vinnem, szegénykém sokkot kapott, még akkor is felsírt, amikor csak közelítettem a kezemmel a hátához, ahol majdnem összeroppantotta. ja és egy lélek nem volt a közelben, aki segíteni tudott volna.


Szóval a lényeg, hogy nagyon félek most már a kóbor kutyáktól, illetve a gondatlan gazdák kutyáitól és attól a berni pásztortól. (Mármint nem magamat féltem, hanem a kutyámat.

Azóta nem is voltam a parton, mert nem merek) A gazdája annyira "felelősségteljes, kiművelt állattartó", hogy először azt mondta nem bánt hiszen lány, másodszorra már nem is szólt semmit én ordítottam a kutyára, hogy takarodj, de a végére annyira kifulladtam,( asthmás vagyok) hogy a faszit már nem tudtam elküldeni a kur.va anyjába. A hapsi meg csak ott állt és a végén még meg is simogatta a kutyáját.

Szóval nagyon félek és nem tudom mi lenne a legális ilyen esetekben.


Ha orrba rúgom a kutyáját, vagy lefújom paprika spray-vel (még nem rendeltem meg, eddig még nem használtam) attól félek, hogy ő is bántani akarja majd a kutyámat, vagy esetleg engem.


(Az volt a legrosszabb a második berni támadásnál, hogy egy sarokról rontott ki a kutya, mire felocsúdtam már ott volt és nem tudtam felkapni a kutyámat. Tudom, most sokan elcsodálkoznak, hogy a Berni pásztor? Igen, rájuk jellemző a hatalmaskodás kis kutyákkal szemben)


A kutyákat egyébként nagyon szeretem, nem hittem volna, hogy közel 40 évesen ilyenektől fogok rettegni, elsősorban a kutyám miatt.


Egyszerűen nem értem, hogy mások engedélye nélkül, hogy merik oda engedni a kutyájukat, ráadásul ilyen felelőtlen emberek, akik annyit tudnak a kutyájukról, hogy lány, akkor a rövid agyukkal , már azt hiszik, hogy akkor szelíd... A kutyák között rivalizálás megy és bizony van hogy emberrel nagyon cuki-muki a kutya, de nem tudni, hogy a másik kutyával hogy jön ki.


Az öreg kutyám utolsó éveit, vagy ki tudja mennyi van hátra, szeretném neki nyugodtan biztosítani. De nem még sem tudom, ezek miatt a görények miatt? Borzalom


Bocsánat, lehet, hogy egy kicsit kusza voltam.


Szóval Ti mit csináltok? Mit lehet tenni?


Köszönöm annak, aki végig olvasta! Megy is a zöld kéz!


2012. febr. 29. 18:42
1 2
 1/15 anonim ***** válasza:
74%

Ostoba gazdák rosszul szocialazilt kutyái igy válnak fegyverré,a kuytatartást gyerekszülést kőkemény pszichológia viszgához kötném.Szabdidőmben kutyákkal foglakozom,sose nézz kóbor kutya szemébe,mert ők általában falkában gondolkodnak,és ha szemébe nézel azt hiszik át akarod venni a falkavezér szerepét és betmadhatnak.Amúgy sajnos agresszív és idegbeteg gazdáknak a kutyájuk is ilyen lesz.


Ha megint ilyen lezs,őrizd meg a nyugodságod,ha a kuyta megérzi a félemet,kapkodást,még inkább bevadul,zsákmány szindróma.

Próbálj meg határozottan vezény szavakkal hatni rájuk.Ezek:az ülj fekszik,állj,Nem stb.Ne nézz a szemükbe ,semmi gesztus,mert félre érthetik,Ne állj velük szemtől szembe vele,oldalról,vagy hátulról,sose hagyd hogy bekerítsenek,mögéd kerüljenek.A legtöbb kutya csak védi a territóriumát,amibe sok fajnál az utca is szerepel:Berni pásztor,német juhász,belga juhász,roti,ir farkas,leonbergi,pibull,dobi,stb,nagy testű kutyáknál ez sokszor gond,de ezeket a gazdik rontja el.Sose a kutya a hibás,hanem a gazda.


Még pár tipp,és jel:

Ha a kutyák a fejüket magasan vagy alacsonyan tartva közelítenek feléd, valószínűleg nem fognak támadni,csak játszanának,kiváncsiak,a kutyád érti félre,meggijed,és onnantól ők is agresszívek lesznek. Ellenben, ha a kutyák egyenesen és magabiztosan tartják a fejükett,valószínűbb hogy támadó szándékkal érkeznek. Ha testtartásuk is egyenes, és egyenletes tempóban közelítenek, szintén nem jelent jót.

Falka ösztön.


Ne fuss,ez felkelti a kutyák zsákmány üldözési ösztönét.

maradj egyhelyben,nyugodt,lassan lélegezz,akezeidet tarsd ugy hogy ne tudja megharapni,ha neke dtámad feküdj gömbölyödj össze magzat pózba ,lábakat felhúzni szorosan,arcodta nyakadat védve kezeddel,vagy szoríts atz aszfalthoz,de ne üsd rúg a kutyát,mert attól vérszemet kap.Sose nyúlj verekedő kutyák közé,mert te járzs rosszul,a naykuknál vagy a hátuknál fogva próbáld óket szétválasztani.Ha a kutyák már lehiggadtak,nem figyelnek annyira oda rád,rátok,akkor is csak nagyon lassan,magabiztosan hagyd el a helyszínt.


Ha nagyon ütni akrod a kutyákat,ne a fejüket,mert attól felbőszülnek,a gyenge pontjuk a nyak hátsó része.

Az egyetlen hely, ahol védekezés esetén a kutyát megütve sérülést okozható, az a nyak hátsó része.

Amúgy minden kutya,kutyafajta más,nincs tökéletes recept,ezek csak használati utasítások,amik olykor működnek,és ha megharap a kutya azonnal veszettség elleni oltás kell.


Nekem argentin dogos,rotis dobis stb nagytestű kutyás tapasztalataim,vannak az ilyen kutyákhoz következetes gazda kell.a naygtestűek szimpla játékból is tudnak sérülést okozni,gyerekorban kell őket nevelni,nem ugrasz fel stb,És elsősorban ne érezze rajtad.

Mesélek egy saját sztorit,hogy értsd a lányeget,(mert ne sértődj meg lehet a te idegességed és félemed váltja ki a dolgokat)rgyik kutyám kaukázusi szájába dughatom a kezem nem harapja meg,kezes bárány,ismerős jött,ő fél a kutyáktól,mondtam hogy bezárom zeuszt,ő nem nem,nem fél,reszkettett mint a nyárfa levél,zeusz megérezte,kiváncs lett a kutya meg akart szagolni a kezét,ökör meg elrántotta,zeusz meg odakapott.


Remélem segíttem kicsit.

2012. febr. 29. 19:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/15 anonim ***** válasza:
81%

Szia. Hát húú :-) A berni pásztor gazdáját fenyegesd feljelentéssel, hiszen látta, mit csinált a kutyája és utána még meg is jutalmazta simogatással, hogy jól van, ügyes voltál, amivel megerősítette a kutyában, hogy más kutyákkal is csinálhatja ugyanezt.

Ha ok nélkül ront 1 kutya a tiédre vagy bárkiére, gazdát nem látsz sehol, hiába veszed fel, ha nagytestű, sajnos feléri, így marad a grabanc rángatás az idegen kutyának, mintha az anyja csinálná vele, mikor kölyök volt(ha szerencséje volt).

A pit bullok gazdájával és a nj-ossal mit csináltál? Nem kéne ennyiben hagyni. Különben is a jogszabály kimondja, hogy csak kutyafuttatóban lehet póráz nélkül a kutya, minden máshol kötelező a póráz és szájkosár, tehát simán büntethető. Egyébként szörnyű, hogy a nagyobb testű kutyatartók(tisztelet a kivételnek)sosem viszik félre a kutyáikat, legtöbbször őket hagyják szabadon rohangálni, míg a kicsiket szinte mindig megfogják.Sok embernek nem való kutya, nem tudják értelmezni a másik kutyák jelzéseit. PL. az én kutyámnak se tetszett az arra sétáltató hölgy kutyája, morgott és ugatott rá, de az csak odahozta az enyémhez, "had szaglássza meg", és még ekkor sem esett le neki, miért morog és ugat az enyém az övére. Kutyák igenis megválogatják kivel barátkoznak, már messziről érzik, tudják, hogy tetszik-e nekik az a kutya/ember vagy sem. Nem feltétlen jön ki jól a szuka/kan párosítás, ez nincs előírva.

2012. febr. 29. 19:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/15 anonim ***** válasza:
74%
Még annyi a kutyádat ugy séáltasd hogy legyél nyugodt,attól a kutyád is megnyugszik,egy szimbiozis,egymást hergelitek valószinű,magabiztosan vezesd.Elsősorban a kutyák akik ugy szocializáltak vagy sehogy sem lettek szocilalizálva,hogy nem volt kontaktusuk más kutyákkal,emberekkel, lesznek ilyenek,hogy másik kutyára emberre támadnak,de ez megint a gazdák hibája.
2012. febr. 29. 19:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/15 anonim ***** válasza:
100%

Szia!


Hát ezt sokkoló volt olvasni is, nem hogy átélni...

Tudom, mit érezhettél, én is szedtem már le 40 kilós kan kutyákat a kölyök szukámról.


Az írásodból nem derül ki, hogy a parton kívül van-e más sétáltató hely, illetve jól értem, hogy volt olyan támadás, amikor a kutyával nem volt gazda?

A sintér ilyenkor mindenféle figyelmeztetés nélkül befoghatja a kóborló kutyát.


Ez persze a kutyával kitolás - hiszen nem tehet róla, hogy egy i.ióta a gazdája...

Szóval ez a kevésbé jó út...

A rendőrségen mindenképpen tennék feljelentést, hiszen te is veszélyeztetve voltál!

(sajnos a kutyusod nem annyira érdekli őket, hogy komolyan foglalkozzanak az üggyel...)


Mindenképpen érdemes valamilyen hivatalos szervet bevonni a dologba, látom, amúgy sem vagy bosszúálló, és valóban benne van a pakliban, hogy a másik gazda a Te kutyádon töltené ki a bosszúvágyát, de ha korábban már értesítetted a rendőrséget, ő lesz az első gyanúsított, ez talán kis visszatartó erő...


Egyébként én is hasonló bosszútól félek, ezért estére még a Közép-ázsiaimat is behívom a konyhába aludni nehogy megmérgezzék vagy ilyesmi...

Ha megoldható, és annyira reális a bosszú esélye, én a helyedben estére a házba vinném a kutyust.



Egyébként a paprika spray nem rossz, csak szerencsétlen, ha a te vagy a kutyád szemébe is kerül...

Egyébként állatos boltokban (Fressnapf, Alpha zoo) több védelmi eszköz közül választhatsz.


Be szokott még jönni, ha kavicsokat teszel egy üres palackba és jó hangosan rázod. (Bár amilyen hévvel ezek a kutyák támadtak,...)


Vagy ott van még az ultrahang...

Sajnos, a te kutyád is hallani fogja, de pár nap után elmúlik az átmeneti zavarodottság... (esetleg ha lehet, fogd be közben a fülét.)

Ez annyira hatásos, hogy újabban betörők is használják.


Remélem, a rendőrség komolyan veszi a dolgot...

(Nem ártana ugyanis, ha a tulajdonosokkal ők közölnék a lehetséges következményeket...)

2012. febr. 29. 19:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/15 anonim ***** válasza:
0%

én is végigolvastam...

ok nélkül nem támad egy kutya sem...egy izgatott, dominánsan viselkedő, szociálizálatlan, vagy ideges, félénk kutya viszont sokkal inkább válik áldozattá....ezek a tények az más dolog, hogy a gazdi érzelmileg hogyan tolmácsolja a történteket...alapvetően egy kiegyensúlyozott kutyát akit egy magabiztos ember vezet nem támadnak meg az utcán más kutyák...

bocs de ez van.

2012. márc. 1. 00:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/15 anonim ***** válasza:
58%
Utolsó,csak simán hülyeséget beszélsz. Láttál már terápiás foglalkozást,ahol szocializálatlan,agresszív kutyák beengednek a terápiásak közé? Na van olyan,ami neki megy mindennek ami mozog,nem érdekli mennyire kiegyensúlyozott a kutya,sokan rögtön nyakra mennének,nem értik a többi kutya jelzéseit,nem dominancia harc hanem olyan agresszió ami arra hatja a kutyát,hogy kicsinálja a másikat.
2012. márc. 1. 00:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/15 anonim ***** válasza:
73%
Azért a pofám leszakad egyébként,hogy még a kérdezőnek kéne szégyellnie magát,amiért más primitiv ember agressziv kutyája megtámadja az övét.
2012. márc. 1. 00:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/15 anonim ***** válasza:
74%

Szia!

Hát először is roppant sajnállak. NEm tudom, hogy hol élsz, de amikor ilyeneket olvasok hálát adok az égnek, hogy ahol én lakom - bár igen sok kutyás él - 23 hónapos kutyámmal nem találkoztam ilyen ebekkel.


Azért is megérintett a történeted, mert én is 40 éves vagyok, én is nagyon szeretem az állatokat és nekem is pici kutyám van.

Soha nem féltem a kutyáktól, igaz nem is volt velük afférom, de mikor a kutyánk hozzánk került, hosszú hónapokba telt amíg levetkőztem a félelmeim. Nem gondoltam volna, hogy más szemmel tekintek minden kutyára.

Nagyon odafigyeltem, hogy korán mindenféle kutya közé vigyem az enyémet, folyton olvastam a témában és bizony elmondhatom, hogy van egy 23 hónapos jól nevelt, kedves kutyaimádó, ivartalanított yorkim. Persze alapvetően genetikailag is jó természete van.

Sokszor remegett a lábam, mikor borjú nagyságú ridgeback, dán dog, vagy németjuhász jött oda hozzánk, de soha nem volt probléma. A kutyám mindig megadja magát az ilyen "óriásoknak", és persze akinek problémás a kutyája az már messziről jelzi.

Pedig nem a a világ "naposabbik" felén élek, hanem csak Angyalföldön.


A többiek leírták már, hogy mit is tehetsz igazán.S ok okos dologgal nem tudom ezt megtoldani, talán csak annyival, hogy folyton figyelsz és amennyire lehet megpróbálsz egy olyan helyet találni sétára ami biztonságos.

2012. márc. 1. 08:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/15 A kérdező kommentje:

Sziasztok! Húú hát nagyon szépen köszönöm mindannyiótoknak, hogy válaszoltatok. (Kivéve egynek)


Megpróbálok, mindannyiótoknak válaszolni.


Először kezdeném a negyedik válaszolóval: A kutyám nem ideges, nem izgatott és nem fél és nincs vele probléma, nagyon boldog és nagyon nyugodt kutya. Járjuk az országot autóval és kirándulunk minden hegységben. Ez tartja fiatalon, mert boldog.


Az első válaszolónak húú hát, köszönöm a sok jó tanácsot. Azt, hogy érted, hogy nem állhatok a kutyával szemben, oldalt és háttal? Gondolom ezt elírhattad. Vagy rosszul értelmeztem. Hogy állhatok? A németjuhász, úgy támadta meg a kutyámat, hogy lapulva a földön jött felénk. A Berni pásztor valóban, felemelt fejjel, rohanva gyorsan jött.


A második válaszolónak: szintén köszönöm a grabancos rángatásos tanácsot. A németjuhászt ott fogtam meg, úgy tartottam, rá nem hatott valóban, mert nyilván nem volt úgy nevelve az anyja által.

A pitbulokkal szerencsére megúsztuk. Kirándulni voltunk a Budaörsi hegyekben és visszafelé a házaknál, pontosabban a kálvária téren, futott felénk a két kutya én legelöl mentem, középen a kutyám és hátul a társam. Így én észre sem vettem, csak a hirtelen kiabálásra ocsúdtam fel, annyi időm volt csak, hogy térdre zuhantam, gátat képezve a kutyák és a kutyám között és a túra botot a kutyák és a kutyám közé tettem. A társam ütötte a kutyákat a túrabottal. Ha egyedül vagyok valószínű észre sem vettem volna, mert szintén, nem nyílt terepről, beláthatatlanul rontottak ránk. ( Amúgy mindig úgy sétálunk, mindenhol, hogy a fejem jár mindenfelé és figyelek) Szerencsénk volt, a gazdájuk vissza parancsolta őket, de még neki állt feljebb, hogy csak játszani akarnak. Mi a velencei- tó térségében lakunk, nem ismerjük a gazdát, ezért hagytuk.

Egyszerűen nem fogom fel, hogy mások megkérdezése nélkül, hogy engedhetik oda a kutyát. Amikor kirándulunk erdőben (nem akarom elkiabálni), akkor nagyon sok, kulturált felelősségteljes kutyással találkozom és találkoztam. Már messziről szoktunk szólni egymásnak, hogy milyen a kutya neme és milyen a kutyus? Stb. Eddig nem is volt semmi gond. Megszaglásszák egymást. A problémásabb kutyát meg pórázra teszik, vagy már eleve pórázon van. Igen és valóban, nem mindig jön ki a kan-szuka párosítás. Innen a telephelyről, ahonnan most a németjuhász támadta meg a kutyát, tavalyelőtt 8 kutya volt. Én simogattam őket a kerítésen kívül és ha kint voltak nem engedtem a kutyámhoz, erős vezény szóval fére tudtam állítani őket. Viszont az egyik közülük halálra mart két kutyát a szomszédban, ahová berontottak, amikor nyitva volt a kapu. Illetve az egyik szomszédom látta, hogy kergetett egy kis testű kutyát. Akkor feljelentették a telephely tulajdonosát, a kutyák közül párat kilőttek, most én is azt feljelentettem, de elutasították az ügyet, mert a férfi letagadta, hogy az ő kutyája, úgyhogy fellebbezni fogunk. A féfi most is oda vitt három kutyát. Tüneményesek, a kutyámat nem bántják, legalábbis kettő, aki ki jár, a harmadik elég nagy testű, az nem fér ki a kerítésen. Őket féltem, mert hamarosan beindul a körforgalomnál a forgalom és félek, hogy elcsapják őket. Amúgy a németjuhászt elvitték, de nem a tulaj, hanem a mögöttünk lévő utcában a szomszéd befogatta, de másnap már ott volt az utcánkban a kutya, mert kiásta magát a kerítésen, mi fogtuk be és kötöttük a körtefánkhoz és hívtuk a gazdáját, hogy itt a kutyája. (Bár nem bántott a kutya és simogattam, de tiszta ideg lettem, mert átéltem, ami történt) szóval, mivel onnan is megszökött, így pár nap múlva elvitették. (Szegény kutya, Ő szív a felelőtlen eredeti gazdája miatt. Biztos nem tesz jót neki, hogy egyszer itt van, másszor ott van, ha bajt csinál bele rúgnak, mert nincs egy gazdája, aki nevelné és foglalkozna vele. Másrészről viszont örülök, hogy nincs már a környékünkön, mert addig rettegve mentem ki a párommal bottal a kezünkben. Szóval, azt kellett volna csinálni, aki legutóbb befogta, hogy amig nincs neki kenel és megfelelő elválasztó kerítés, addig a pincében kellett volna tartani a kutyát, ha már annyira meg akarják tartani, így meg dobálva van szerencsétlen kutya. Remélem találnak neki egy felelősségteljes gazdát, amúgy nagyon szép kutya)


Vissza ez elsőnek, hát egyedül, már nem merek messzire elmenni vele. Istenem, ha belegondolok, hogy mennyit jártam a kutyámmal, csak kettesben, mindenféle eszköz nélkül. Jártuk az egész Velencei-hegységet itt rendszerint egy árva lélekkel nem találkoztunk. A mezőn kilóméterekre elmentünk. Ez minden hétvégén, vagy sőt inkább hétköznap, mivel nem volt munkám.És nem volt bennem semmi félelem, így vissza gondolva, nem is tudom, hogy mertem, ekkorákat menni egyedül, ahol egy lélek sem jár. Borzasztóan élveztem és nagyon boldog voltam. Most meg beleborzongok és felelőtlennek érzem magam és úgy érzem, hogy már sosem tudok úgy sétálni, mint azelőtt. Ez biztos trauma nekem. Nem tudom, hogy el fog-e múlni. Egyenlőre nagyon rossz.


A harmadik válaszolónak. A parton kívül is sétálunk. A németjuhász támadás az utcánk végénél történt. Úgy kell elképzelni, hogy van nálunk három utca illetve egy ezekre merőleges utca, ami már a mező széle. Az első utca végén is kutya telep van, rengeteg németjuhászt tart egy illető szaporitja őket. Valamelyik nap arra mentünk, kint volt egy, nálam volt a bot ráordítottam, fenyegettem. Szerencsére nem volt gond. A harmadik utca végén van egy tüzép ahol van egy kuvasz, az már kétszer támadta meg a mögöttünk lévő utcában a csau-csaut. Rajtam kívül, még öten sétáltanunk kutyát. Akkor a tüzép mellett, van a szemét lerakó, ahol most van három kutya, velük szerencsére nincs gond (ugye a németjuhász már nincs) És a szemét telep mögött közvetenül van egy tyúkos, vagy sertés telep, ott meg van két kuvasz. Amikor a németjuhász támadás előtt arra sétáltam a mező felé, messziről láttam, hogy jön felénk a két kuvasz. Hívtam a párom, hogy amilyen gyorsan csak tud jöjjön, de én már lelkiekben minden rosszra felkészültem. Aztán lesz, ami lesz alapon. Elkezdtem a kutyák felé határozottan menni, felemelt fejjel és bottal hadonászva és mély hangon kiabálva. Elfutottak, de ez Isteni csoda volt. Ne tudjátok meg, kezem lábam remegett, még másnap is 160 volt a vérnyomásom.


Szóval ezért van, az, hogy gyakorlatilag nem nagyon merek elmenni most már sehová egyedül. Tehát csak a kutya és én. A paprika sprayt meg fogom rendelni. Illetve arra gondoltam, hogy ha a mezőn sétálnék, vagy erdőben, ahol többnyire egyedül lennék, arra az esetre vennék egy viperát, vagy oda teszem az Apukám régi gyalog ásóját. (Nem tudom, mennyire ismeritek ezt, ez egy kis kb. 50 cm-es összecsukható, de masszív ásó. Tehát elfér a hátitáskámban. Az ultra hangos szerkezettől kicsit tartok. Azt nem merném. Viszont a parpika spraynél is figyelnem kell nagyon, hogy milyen a széljárs stb.Hát ez nem egyszerű.


Kedves utolsó, neked is köszönöm a kedves sorokat. Próbálok olyan helyet keresni, ahol ez a veszély nem állhat fent, de ahol rendszeresen sétáltunk, mint például a Pákozdi emlékmű és az előtte lévő erdei tornapálya. Legutóbb, amikor ott jártunk, az épület mellől szaladt felénk egy szintén németjuhász. Gondolom az is kóbor lehetett, csak a múzeum portása/gondnoka eteti, mert nem volt pórázon és a múzeum előtt nincs kerítés sem. Így elvileg nem tarthatna kutyát. A párom rákiabált, vissza futott. De én azóta totál kész vagyok. És nem tudom, hogy mit csináljak.????

Azért pszichológushoz nem szívesen mennék, mert úgysem tudják ezt megoldani, ezt nekem kell tudni kezelni. De rendesen pánikolok azóta. Itt az agyamban kell változtatnom, gyógyszerek ezen nem segítenek. Hát nem tudom, hogy fogok-e tudni valaha olyan nyugodtan sétálni, mint mondjuk egy éve. Az a rossz, hogy ugye, nem tudom, hogy a kutya, most milyen szándékkal futhat, de ha felénk futó, főleg nagy testű kutyát látok, csak a legrosszabbra tudok gondolni. Eleve támadásnak érzem, ha fut felénk.


Szóval beszerezhetek egy csomó önvédelmi eszközt, de a gondolat, hogy kutyával kell harcolnom,( akiket mellesleg imádtam egészen kis korom óta, ha kóbor kutyával találkoztam, oda adtam az uzsonnámat, sosem féltem tőlük) az nagyon rossz. Jó lenne a tettlegességet elkerülni. Mindazonáltal viszont adna egy kis biztonság érzetet, hogy van nálam, amivel valamennyire védekezhetek


Húúúú ez baromi hosszú lett és megint elég kusza. Hát ember legyen a talpán, aki ezt mind végig olvassa és kibogozza. Köszönöm annak, aki ezzel megpróbálkozik! Én felpontoztalak Titeket, nem tudom, mégsem látok 100%-ot. Hát ezt sajnálom (Egy embert nem pontoztam csak fel)



Sziasztok! Köszönöm még egyszer a sok jó tanácsot! Minden jót kívánok nektek!

2012. márc. 2. 01:12
 10/15 anonim ***** válasza:
Igen elírtam sorry,oldalt és háttal állhatsz,szemtől szembe nem,és kerüld a szemkontaktust,és ne hagy hogy mögéd kerüljön mert ugy a hátadra tud ugrani,pl egy német juhász azért úgy hamar ledönhet a lábadról.
2012. márc. 2. 01:18
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!