Kezdőoldal » Állatok » Kutyák » Ha kutyatámadás ért a hétvégén...

Ha kutyatámadás ért a hétvégén úgy, hogy "nem folyt vér", tegyek feljelentést a kutya gazdája ellen?

Figyelt kérdés
A rendőrség nem tett semmit, mert nem történt bűncselekmény, azt mondták menjek a Jegyzőhöz. A Jegyző közölte velem, hogy írásban tegyek feljelentést és ki fogják vizsgálni. Én viszont félek a kutya tulajdonosától, mert már rajtam kívül mást is támadtak meg a kutyái, és azt az embert a kutyák tulajdonosa életveszélyesen megfenyegette, ha feljelentést mer tenni. Szóval a kérdésem az lenne, hogyan lehet úgy írásbeli feljelentést tenni, hogy a kivizsgálásnál ne derüljön ki a feljelentett számára, hogy kinek a bejelentése alapján vizsgálódanak.
2008. ápr. 10. 08:50
 1/3 anonim ***** válasza:
100%
Szerintem lehet tenni feljelentést úgy hogy azt ne tudja meg a kutyák gazdája,hogy ki tette,ha meg fenyegetőzik ezért is feljelenteném...
2008. ápr. 10. 08:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/3 anonim ***** válasza:
88%

Valóban körülményesnek tűnik az ügy.

Nézz utána pontosan a kutyatartás szabályainak:

hol lehet sétáltani kutyát, milyen körülmények között (ha jól tuodm mindenütt megkötve kell tartani a kutyákat). egyes fajokra szájkosár is kötelező. stb.

és tegyél feljelentést a rendőrségen, mond el, hogy mi hogy történt, és azt is, hogy mefenyegett a kutya tulajdonosa, hogy ne tegyél feljelntést.

Azt hiszem nem kell kiderüljön ki indította a fejlentést...

BTW. Amikor nekem volt egy ügyem 8 napon túl gyógyuló sérüléssel a lábamon, és a kutyám is odaveszett, akkor a rendőrség jóformán semmit nem tett. De ez nem jelenti, hogy most sem fog! csak szedd össze, hogy milyen szabálysértéseket követett el a kutya tartója.

sok sikert.

2008. ápr. 10. 13:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/3 anonim ***** válasza:
0%
Nemhogy nem kell hanem TILOS pórázon, láncon tartani a kutyát zártterületen. Nem írtad le, hogy hol, hogyan történt az este csak annyit, hogy megharapott a kutya ez így elég kevés információ.
2010. jún. 9. 02:18
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!