Kezdőoldal » Állatok » Kutyák » Panelba kiskutyust?

Panelba kiskutyust?

Figyelt kérdés

(foxi, boston terrier, csivava, cavalier king charles spániel, papillon vs. phaléne, törpe pincser, whippet)


A családommal élek együtt egy panelban.

Nyárra ígértek nekem egy kutyust, rámhagyták viszont, hogy a fajtát kiválasszam.

Ilyen kutyust szeretnénk:


-séta: futás, gyaloglás -->nyáron: bringa, medence, nagy kert, apportírozás........ezeket bírná

-nincs kutyakozmetika


Előre is köszönöm a válaszokat!



2012. febr. 29. 22:55
1 2
 1/17 Szilvi & Argos ***** válasza:
83%

Ha futást és nyaranta a bringázást komolyan gondolod, akkor a csivava és a boston terrier kapásból kilőve. A csivava egyáltalán nem bírja a hosszabb futást, a boston terrier pedig a melegben való futástól hamar hőgutát kaphat rövid orra miatt.


A cavalier és a papillon sportos kiskutyák, a legnagyobb kánikula kivételével szerintem bírják a rövidebb és lassabb bringatúrákat. De a szőrüket azért komolyan ápolni kell!


Ha nem csak nyáron tudsz/akarsz sok mozgást biztosítani a kutyának, valamint kész vagy kőkeményen nevelni és kitartani az elveid mellett, akkor a foxi és a törpe pincser szuper választás! Igazi örökmozgó, minden lében kanál kiskutyák :D De őket komolyan le kell fárasztani naponta szellemileg és fizikailag is, különben szétkapják a lakást seperc alatt!


A whippet kitűnő választás lenne! Ha mozgás van, akkor belead apait-anyait, otthon pedig alszik egész nap a meleg kanapén :D

2012. febr. 29. 23:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/17 anonim ***** válasza:
0%
Panelba nem való kutya.
2012. febr. 29. 23:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/17 anonim ***** válasza:
87%
Nekem is a whippet volt az első gondolatom:) Szerintem jó választás lenne, imádni fogod.
2012. márc. 1. 08:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/17 anonim ***** válasza:
70%
Egyértelműen Whippet :)
2012. márc. 1. 08:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/17 A kérdező kommentje:

Panelba igenis való kutya!


+ha a csivavát betenném a bicikli-kosárba és magammal vinnék vizet meg jutalom-falatot, akkor lehetne vele biciglizni?


Nyáron lehet vele azér sétálni, szóval nincs olyan baja, mint a bostonnak.

2012. márc. 1. 08:41
 6/17 anonim ***** válasza:
80%
Én is hordom magammal a yorkimat, ha bringával megyek:) Beteszek egy puha plédet a kosárba, és tekerünk 1-2 órát. Csak akkor óvatosabban kell menni, mert onnantól, hogy nehezék van rajta, egész más kormányozni, mi egyszer majdnem borultunk egy hatalmasat:)
2012. márc. 1. 09:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/17 A kérdező kommentje:
Akkor lehet egy csivavám!?
2012. márc. 1. 09:58
 8/17 anonim ***** válasza:
66%

Olyan kutyád lehet amit választasz, megveszel magadnak/ megvesznek neked a szüleid. De fajtaválasztásnál vedd figyelembe az adott fajta tulajdonságait, igényeit, ne kizárólag a külseje alapján válassz.

[link]

A kutyának az nem mozgás, ha beteszed a biciklid kosarába és elviszed valahova, neki is szüksége van az aktív testmozgásra, a több km-es sétákat is nagyon jól bírja és élvezi, persze nem a bicikli mellett, mert neki az már sok.

Nem akarok megint előhozakodni a menhellyel, de ha ennyire bizonytalan vagy a konkrét fajtát illetően akkor szerintem nyugodtan nézz körbe pl az allatok.info -n, mert rengeteg olyan kutya vár gazdára akik tökéletesen megfelelnének az igényeidnek. Vagy felveszed a kapcsolatot egy esetleg több menhellyel elmondod nekik is, hogy milyen kutyát szeretnél és fogják neked sorolni, mutatni, hogy melyikeket ajánlják.

2012. márc. 1. 10:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/17 A kérdező kommentje:

Menhelyre elfogok menni, csak előbb érdekel milyen fajtat. kutya illik hozzám.


Fogom sétáltatni, csak amikor túrázok, magammal szeretném vinni őt és csak így tudom megoldani.

2012. márc. 1. 12:14
 10/17 anonim ***** válasza:
59%
whippet..viszont ha ennyire csivavát akarsz akkor legyen az..
2012. márc. 1. 15:22
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!