Kezdőoldal » Állatok » Kutyák » Hogyan szoktassam le a kutyám...

Hogyan szoktassam le a kutyám az esti/éjszakai ugatásról?

Figyelt kérdés

Hajlamos arra hogy mikor az úton kutyaugatást hall ő is el kezd bent ugatni. (van kerti kutyánk is).

Hogyan lehetne erről leszoktatni?



2012. márc. 1. 18:15
 1/4 Szilvi & Argos ***** válasza:
100%

Egyszerűen mindig szólj rá, tiltsd le 1-2 vakkantás után. Miután elhallgat, nagyon dicsérd meg.

De ha azt akarod, hogy este aludjon, ne ugasson, akkor délután-este egy nagy kimerítő séta, labdázás, kutyákkal játék csodákat tud tenni! Fáradt kutya a jó kutya...

Az én kutyám reggel bő 2 órát, este 1,5 órát sétált, futott, labdázott, bandázott. Most itt horpaszt mellettem, miközben a szomszéd kutya fél órája vakkantgat

2012. márc. 1. 19:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/4 anonim ***** válasza:
Mi egész kiskoruktól fogva szoktatjuk őket ahhoz, hogy felesleges őrjöngés ne legyen, ebbe a járókelők ugatásának tiltása is beletartozik. Persze le is kell fárasztani a kutyát, ahogy az előttem író javasolta! Mi pár másodperc után kikopogunk az ablakon és csend lesz, tudják, hogy utána, ha mégis folytatják, bezavarjuk őket a hátsó kertbe, és bezárjuk őket. Ezért általában ha ugatnak is valamit, az csak jelzés értékű és néhány vuff az egész, erre éjszaka se kelünk fel. Már csak akkor riadóznak, ha hozzánk jött valaki, esetleg szórólapoznak (ez nekik annyit tesz, hogy valaki gyanúsan babrál a kapunál). Olyat is gyakoroltunk, amíg picik voltak, hogy ha be vannak zárva, az ugatásra nem figyelünk. Az ajtó mellett volt akkor az ideiglenes ketrecük. Akkor mentünk csak ki, ha befejezték a hisztit. Ha erre újrakezték, egy dühös "nem" kíséretével azonnal visszamentünk. Néha éjszaka hisztiztek, ekkor nagyon hirtelen kidörrentünk az ajtón, hogy ijedten beiszkoljanak a házukba. Türelemjáték, de megéri, most ha be vannak zárva, többnyire alszanak, pedig van helyük játszani.
2012. márc. 1. 22:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/4 A kérdező kommentje:
A válaszokat köszönöm!
2012. márc. 2. 19:20
 4/4 Viva2000 válasza:
Én azt ajánlom, hogy szólj rá, de csak 1 féle képen. Így könnyebben jegyzi meg pl.: -Hé, -Csönd, -Csöndet. Nem ajánlom, h ijezdgesd mert félelmet gerjesztesz a kutyádban. Ha ijezdgeted a végén örökké félni fog tőled.(A kutyáknak nagyon jó az emlékező képességük.) Mikor abba hagyta az ugatást simogasd meg, akár adhadsz is egy kis jó falatot neki. Ne légy türelmetlen vele, egy kis időt kell neki adni. Sok szerencsét hozzá. :)
2012. márc. 2. 21:34
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!