Kezdőoldal » Állatok » Kutyák » Lehet adni emberi gyógyszert...

Lehet adni emberi gyógyszert kutyáknak? Pl. Fájdalom-láz csillapítót. Tacskó kutyám van kb. negyed Rubofent adtam neki tegnap, mert nagy fájdalmai voltak. Ártottam vele?

Figyelt kérdés
2009. jún. 8. 10:45
1 2 3
 1/24 anonim ***** válasza:
100%
Én úgy tudom, hogy fájdalomcsillapitót nem szabad. Bár a kutyánknak fura kiütései voltak, és emberi antibiotikumot adott neki az állatorvos, és szépen elmúltak...
2009. jún. 8. 10:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/24 anonim ***** válasza:
100%
Úgy tudom, hogy az állatoknak adott gyógyszer többsége humán gyógyszer. Csak az adagolásra kell nagyon figyelni.
2009. jún. 8. 10:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/24 anonim ***** válasza:
95%

Kutyáknak fájdalomcsillapításra az Algoririn jó, hányás csillapításra a Cerucal, lázra szintén az algo.

A cicáknál veszélyesek a human gyogyik, kutyáknál van emberi megfelelőjük.

Ha ma is fáj a kutyus, akkor negyed algopirint adjál neki. Elég gyorsan hat, észre fogod venni. :)

2009. jún. 8. 11:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/24 anonim ***** válasza:
88%

Az állatok és az ember gyakorlatban elég hasonló felépítésűek, így a gyógyszerek is aklamazhatóak. Ettől függetlenül te még ostobaságot csináltál, mert vaktában adtál neki gyógyszert, miközben nem ismerted következményeit. Itt maga az elv veszélyes, hogy ilyet megcsinálsz!

A fő kockázat két dologból fakad, egyrészt ott van maga a dózis. Az emberi gyógyszereket embernek megfelelő adagban készíti, és nem áll fenn egyenes arányosság ember-állat között, vagyis egy negyed akkora állatnak feltétlenül nem negyed akkora gyógyszer kell.

Másrészt egyes fajoknak speciális allergiájuk van, illetve egyedi hatások/mellékhatások jelentkezhetnek.

Így, ha gyógyszert adsz neki, legközelebb legalább hívd fel az állatdokit, és kérdezd meg, vagy interneten pontosan nézz utána a hatóanyagoknak.

2009. jún. 8. 11:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/24 anonim ***** válasza:
100%
Valószínűleg ártottál. A mi állatorvosunk azt mondta, hogy algopyrint lehet, de rubofent és társait nem.
2009. jún. 8. 11:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/24 anonim ***** válasza:
100%
A mi kutyánk is mindig emberi gyógyszert (antibiotikumot) kapott
2009. jún. 8. 11:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/24 anonim ***** válasza:
94%

biztos, hogy SOHA nem adnék be kutyának gyógyszert csak úgy vaktában. simán meg is lehet vele mérgezni.

hívd fel a dokit legközelebb, és kérdezd meg, mert a végén még örökké megszünteted minden fájdalmát!!!

2009. jún. 8. 11:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/24 anonim ***** válasza:
100%
Fel kell hívni telefonon az állatorvost ilyenkor! És akkor nem fordul elő többet ilyen, ha a kutya még jól van egyáltalán...
2009. jún. 8. 12:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/24 anonim ***** válasza:
75%

Én azért vágtam rá, hogy az algo jó, mert az én kutyimnak évente 2x van torokgyulladása, ami azzal jár, hogy öklendezik, hány, majd a 2. adag hányadék már véres. Először nagyon megijedtünk, aztán kiderült, hogy érzékenyek az erek a torkában, begyullad és ezért a hajszálrepedések miatt véres lesz a hányása. Bolognese. Neki negyed algópirin és fél cerucal az adagja. Ha látom, hogy levertebb és elkezdi a hányást, már az első után kapja a csillapítókat. Eddig hálistennek minfig jobban lett és nem súlyosbodott a helyzet.

Antibiotikumot viszont állatosat kell szednie, ki se kell váltani, a doki adja a rendelőben. Persze fizetni kell érte :)

2009. jún. 8. 13:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/24 anonim ***** válasza:
100%
ha nagy fájdalma van vagy lázas akkor csak algopyrint lehet adni.A macskának egy nap 1tabletta nyolcadát.kutyusnak nem tudom mennyit lehet adni.PARACETAMOL tartalmú gyógyszert semmiféleképpen nem szabad mert belehalnak.
2009. jún. 8. 15:08
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!