Kezdőoldal » Állatok » Kutyák » Szuka kutya ivartalanitása?...

Szuka kutya ivartalanitása? Hogyan folyik le az egész műtét? Mennyibe kerül? Mik a pozitiv vagy negativ változások? A műtét után hány napig kell vigyázni a kutya sebére? Mennyire kockázatos?

Figyelt kérdés
Szóval minden érdekelne, egyébként Huskyról van szó.
2012. márc. 1. 20:53
1 2
 1/18 anonim ***** válasza:
100%

Szia!:)


4 szuka ivartalaníttatásán vagyok túl, mindenképpen teljes kipakolást kérj!

rengeteg pozitív hatása van, 4-ből 3 kutyám jóval nyugisabb lett, az egyik pedig valamivel nyugisabb - de ő amúgy is idegeskedősebb típus.


Az, hogy hogy folyik pontosan le nem tudom, mert nem engedtek be mondván, hogy akit beengednek, végig hányja a rendelőt...

Felvágják a hasánál (ha kell, leborotválják a szőrt, de az hamar visszanő) megcsinálják, ami meg kell, és visszavarrják.


Mindenki máshogy csinálja, láttam már hogy ezüstös steril izével lekenik a sebet...

van egy belső varrat - ez felszívódik magától, és egy hét-10 nap után mész varratszedésre.


A műtét után a kutya elkezd ébredezni az altatásból, ilyenkor elég gyászos ránézni, lóg a nyelve szegénynek, néha a szemét is csukd le, mert nem tud egy darabig pislogni, de általában elég hamar elkezdenek magukhoz térni.


Legyen nyugis, meleg helyen, kaját ne kapjon (tudod, a műtét előtti kora délután kapjon utoljára enni, reggel pedig vizet se)

de hideg víz legyen mellette.

Olyan helyen legyen, ahol nem baj ha hány és nem verheti be a fejét ha támolyog.


Ezen a napon maximális pihenésre van szüksége.

Már másnap elég virgoncak szoktak lenni, én ilyenkor még bent tartottam őket tuti ami száz.

A 3.-4. napon pórázon viheted kisebb sétára, de ne nagyon fusson, ne erőltesse meg magát.

Utána már általában nem kell figyelni.


Lehet, hogy gallért kell adni rá, hogy ne piszkálja a sebet...

Hát, ez kicsit kényelmetlen lesz neki, de ezt a pár napot kibírja...



Ha amúgy egészséges a kutya, egyáltalán nem kockázatos, rutin beavatkozásnak számít.

(Egy cicámnak pl. kockázatos, mert vastagabb a szívkamra fala...)


És hát szerintem elég nagy könnyebbség neki is, neked is, hogy amikor tüzel(ne) nem tolong körülötte 623 kan, nem bűzlik a kanszagtól, nem szökik el(!!!!)...

És természetesen elég nagy gáz, ha besikerül egy alom...

Na AZ kockázatos lehet... (vemhesség alatti vagy ellés alatti komplikációk sokkal nagyobb veszéllyel járnak, mint egy ivartalaníttatási műtét...)



Ráadásul ha jól tudom, még tart a Zöld zebra akciója, hogy az ivartalaníttatáshoz ingyen chippelés is jár!

(Kérdezd meg a dokidat, nála is van-e ez az akció:))

2012. márc. 1. 21:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/18 anonim ***** válasza:
100%

Az ára mindenhol más. Nekem 20 ezer volt 10 kg-os kutyára. Ebben benne volt: egy chip a kutyába, további kontrolok ára.

Változás azon kívül, hogy nem tüzelt nincs, és nem is akarnám, hogy legyen. A sebére addig figyeltem amíg ki nem szedték a varratokat. Az egy gét volt. Nyáron csinálták, szünet volt, így direkt egész nap figyeltem rá. Kockázata mindennek van (altatás) de egy egészséges kutyánál ez rutinműtét.

2012. márc. 1. 21:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/18 A kérdező kommentje:

Köszönöm szépen a válaszokat!

Chipje már van neki.:) Szóval ez nekem nem lényeges. Avval sincs gondom, hogy vigyázni kell rá mikor tüzel, meg a természetével sincsen semmi baj, nagyon okos és szófogadó kutyus, persze néha makacs.Szökni pedig egyáltalán nem szökik még nyitott kapunál sem, megvan neki tanitva.

Ami miatt eszembe jutott az ivartalanitás az a betegségek elkerülése lenne, mert hallottam, hogy elég sok betegség megeshet, ha nincs ivartalanitva.

2012. márc. 1. 21:13
 4/18 anonim ***** válasza:
100%

2011. novemberben műtötték a dobermannunkat.

az egész műtét egy órát vett igénybe, mire hazaértünk (kb. 10 perc) már annyira magához tért, hogy a saját lában mászott ki a kocsiból és a lakásba is egyedül ment be. Bár az igaz, hogy irányítani kellett, mert nem egészen tudta merre az arra. Két oldalról a kezemet az oldalára tettem és így mentünk be.


Vidéken lakunk, mi 17000 fizettünk.


Szerdán délben volt a műtét és estére kellett algopirint adni neki egy felet. Csütörtökön és pénteken nagyon rossz kedve volt, de ivott és evett is egy keveset. Reggel, délben és este egy fél tabletta. Általában nem feküdt le, inkább álldogált. Aztán szombatra már játszott is egy kicsit, mert a szomszéd kutya átjött hozzá (60 kilós óriás)Érdekes módon tudta, hogy valami érte a haverját, mert nagyon óvatos volt. Aranyosak voltak. Vasárnap aztán már teljesen jól volt, labdáztunk is egy kicsit. Vasárnap már gyógyszert sem kapott. A doki mondta, hogy úgyis észrevesszük igényli e gyógyszert. Igaza lett.


Két hét múlva volt varratszedés, minden gond nélkül. Néhány napig kicsi pecsételő vérzése volt, de nem volt vészes.

Azóta teljesen jól van, eddig semmilyen negatívum nem jött elő. Nincs vizelet csepegés sem, pedig azt olvastam ez előfordul.

Mi gallért sem tettünk rá, nem bántotta a sebét. Nyalogatta persze, de nagyon óvatosan.


A hangulata sem változott, maradt ugyanolyan kelekótya.

2012. márc. 1. 21:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/18 anonim ***** válasza:
100%

Ja igen, ezt kihagytam, hogy természetesen betegségek megelőzésére is jó!

(Az egyik szukámnak (2 évesen került hozzám, KÁJ) azért kellett ivartalaníttatás, mert a méhe olyan volt belül, mint az odakozmált rántotta...)

ahogy az embernél is a méhnyakrák a 2. leggyakoribb rákos megbetegedés, a kutyáknál is elég gyakran előfordul sajnos, + az emlődaganat is gyakori - úgy tudom, az ivartalaníttatás erre is megoldás.

2012. márc. 1. 21:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/18 anonim ***** válasza:
28%
azt azért tudnod kell, hogy a szóbeszéd ellenére, nem egyszerű műtét, és fáj a kutyának. utána napokig fájdalomcsillapitót, és antibiotikumot kell kapnia. Első nap még kába szegény, általában másnap szoktak magukhoz térni. kimélni kell az első 2 hétben. Egy lehetséges mellékhatása van, előfordulhat utána vizeletcsepegés. (inkontinencia).
2012. márc. 1. 21:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/18 A kérdező kommentje:
Igen? Végre valaki elmondta azért a rossz hatásokat is.. átgondolom még...
2012. márc. 1. 21:55
 8/18 A kérdező kommentje:
És ennek a vizelet csepegésnek mekkora az esélye?
2012. márc. 1. 21:59
 9/18 anonim ***** válasza:

81%-os, te mikori műtétnél tapasztaltál ilyet?

mert nálam (a 3 szukás vagyok) egyik állatnak sem kellett fájdalomcsillapító meg antibiotikum, és már aznap este aktívak voltak.

Inkontinencia egyáltalán nem volt.

(Amúgy az enyémek nem is hánytak.)

És persze, valamennyi fájdalommal jár, de ez csak embertesttel tűnik olyan durvának, hidd el, sokkal nagyobb a fájdalomküszöbük, mint nekünk.


(például a macskáknak a fülük alatt szinte nincsenek is idegek.)



Engem is műtöttek már meg, ráadásul a szememet, ami kicsit érzékenyebb terület, és nem lézerrel, hanem vágtak, varrtak.

(A felszívódó varrat ráadásul hetekig irritálta a szemem.)

Túléltem.

Már másnap elvoltam.

1 hét kötelező nyugi, 2 hónap pihentető életmód, és minden visszatért a régi kerékvágásba.

Fájt az első nap, kicsit a második nap is, de éltem már át sokkal nagyobb fájdalmat is.


Ha én emberként ezt mondom a szememről, hidd el a kutyának nem fáj ez annyira.


A mai állatorvosok meg (hacsak nem valami i.ten háta mögötti falucskában praktizálnak 70 évesen) már nagyon fejlett technikával végzik a műtétet.


De kérdező, a legtutibb információt magától a dokitól kapod!


Ha érdekel, én Dr. Soós Ferenchez járok, Biatorbágyon rendel, Budapest pesti csücskéből is járnak hozzá, annyira jó, és ráadásul még olcsó és szerény is.:)

Ha vele csináltatod a műtétet (ha nálatok esetleg rosszabb lenne a doki) nem lehet gáz.

2012. márc. 1. 22:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/18 anonim ***** válasza:
(3 szuka helyett 4, elírtam:))
2012. márc. 1. 22:36
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!