Kezdőoldal » Állatok » Kutyák » Hogyan tanítsam szobatisztaságra?

Hogyan tanítsam szobatisztaságra?

Figyelt kérdés
Kiskutyám már lassan egy hónapja nálunk van és még mindig nem tudja a szobatisztaságot. Keresgéltem az interneten is de sajnos nem találtam semmi hasznosat.Pár ismerősömnek is van kiskutyája és nekik már automatikusan a pelusra megy.Hogyan taníthatnám szobatisztaságra?
2012. márc. 2. 08:50
 1/10 anonim ***** válasza:
Mennyi idős a kiskutya?
2012. márc. 2. 08:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/10 anonim ***** válasza:
Most pelusra akarod szoktatni vagy szobatisztaságra? Eddig hogy próbálkoztatok?
2012. márc. 2. 08:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/10 anonim ***** válasza:

Itt egyébként tökéletesen le van írva, első találat a google-ben, ha bírod a kutyakölyök szobatisztaság kifejezést....

[link]

2012. márc. 2. 08:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/10 anonim ***** válasza:
100%

Felhívom figyelmed, hogy az a kutya amelyik alomba, pelenkára, vagy egyéb baromságra piszkít az nem szobatiszta. Hogyan várhatod el a kutyától, hogy szobatiszta legyen, ha te magad szoktatod rá, hogy a lakásban végezze a dolgát.

2-3 óránként le kell vinni sétálni ha lent végzi a dolgát megdicsérni.

Egyébként ha kölyök a kutya és normálisan végzed a szoktatást, akkor sem olyan egetverő még az az egy hónap. Pláne, hogy teljesen rossz úton haladsz.

2012. márc. 2. 09:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/10 A kérdező kommentje:

3 hónapos lesz és bolognese.


tudod az az googles dolog nekem nem működik. nem tudom azzal a módszerrel csináltam már alegeleje óta és nnem megy egyszerűen.



mondom: KÖLYÖKKUTYA még NEM lehet levinni :| még csak 2 oltást kapott meg. és köszi de nem érdekel h mi a véleményed a pelusról csak az hogy hogy kell rászoktatni :)

2012. márc. 2. 09:40
 6/10 anonim ***** válasza:
100%

3 hónapos és még csak két oltása van meg? Tyűha.

Akkor tegyél föl normális kérdést, ne azt, hogy: "Hogyan tanítsam szobatisztaságra?"

Így már érthetőbb lett volna: "Hogyan erőszakoljam rá a kutyámra azt, hogy természetének teljesen ellentmondóan a saját lakterébe piszkítson, hogy később majd az életbe ne tudjam szobatisztaságra nevelni?" :)

2012. márc. 2. 10:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/10 anonim ***** válasza:
100%

2 oltással már simán le lehet vinni. Sőt, oltás nélkül is, csak meg kell nézni, hova rakod le.

Ha pelenkára szoktatod, akkor nem lesz szobatiszta, hiszen annak épp az a lényege, hogy szobába nem piszkít.

Egyébként mivel próbálkozol? Mert a legtöbb kiskutya gyorsan szobatiszta lesz, ha megdicsérik, amikor jó helyen végzi a dolgát, nem egy ördöngősség. Viszont türelem is kell hozzá, néhány kiskutya nehezebben érti meg a lényeget, mint a többi. Viszont ha ilyen "nehéz a felfogása", akkor tényleg felejtsd el azt a pelenkát, mert ha ezt nagy nehezen megérti, az mélyen beleivódik, mivel még pici kölyök, és baromi nehéz lesz "átállítani" a gondolkodását, hogy "oké, ezt sikerült megcsinálni, akkor most felejtsd el, és csináld teljesen másképp, mert különben büntetést kapsz azért, amiért eddig dicséretet". Érted. Kicsit gáz, ne csináld.

2012. márc. 2. 10:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/10 anonim ***** válasza:
100%

Miért kell minden héten jönnie egy ilyennek, már a falat kaparom komolyan.

Rászoktatnád a kutyát a pelusra, megdicséred, ha odavégzi, majd eltelik pár hónap és le akarod róla szoktatni és jössz vissza kérdezősködni, hogy miért nem megy? Nos már most mondom, azért nem megy, mert a kutya baromira nem fogja érteni, hogy mit is akarsz tőle. Egyszer megdicséred érte, utána pedig leszidod. Ez minden, csak nem következetes nevelés.

Egyébként pedig 2 oltással egész nyugodtan le lehet vinni a kutyát. Én 1! oltással vittem le, maximális körültekintéssel, figyeltem, hogy ne érintkezzen más állat ürülékével és más állattal sem. Ennyi a titka az egésznek.

De használd csak a pelenkát, nagyon meggyűlik majd vele a bajod.

A kutyát le kell vinni sétáltatni 2-3 óránként és hamar szobatiszta lesz, ha pedig valakinek erre nincs ideje/kapacitása, mert dolgozik, iskolába jár, az ne vállaljon kölyök kutyát.

2012. márc. 2. 10:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/10 anonim ***** válasza:
100%

Hidd el, jobb ha nem szoktatod rá a pelusra.


Kezdjük az elején. Szóértelmezés jön. Szobatiszta. SZOBA. Magyarul a SZOBÁBAN (lakás) nem ürít se pisit, se kakit. A kutya gyárilag is "úgy van összerakva", hogy ahol eszik és alszik, ott nem kakál vgy pisil (biológia, sokkal könnyebben megtalálja az ellenség). Ha te rászoktatod h lehet bent is, akkor 1: megzavarod, 2: mindegy lesz neki h pelus vagy padló, ha lehet bent, akkor bárhol lehet bent.


A kutyának attól h nincs meg minden oltása, még lehet kint lennie. Nem kell hagyni szaladgálni meg ilyenek, kell találni egy kb 1-2 nm-es részt, ahol ellehet, míg megtalálja a megfelelő helyet a pisi-kakira. A szobatisztaságra nevelés nem nagy ördöngősség. A kölyök kutyáknak kb 2 óránként pisiliük kell. Játék után, alvás után, evés után pedig 100%. Magyarul minden kettő órában leviszed arra a kis 2 nm-es helyre, nézed h ne egyen és nyaljon fel semmit, és megvárod, míg elvégzi a dolgát. Akkor nagy dícséret és már lehet is felmenni.

2012. márc. 2. 10:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/10 anonim válasza:
Egyszer már leírtam egy hasonló kérdésre a véleményem bemásolom : Nálunk addig óriási probléma volt a szobatisztaság amíg el nem kezdtük rendszeresen (3x egy nap kb 10 percekre) lehordani sétálni... Mit probálkoztunk ilyen kutyapelenkával meg alommal de nem jött be. Eleinte mindig ugyan abban az időpontban vittük sétálni és amikor már megszokta akkor már el lehet egy picit térni az időpontoktól. Azt mondják h a szuka kutyákat könnyebb megtanítani rá bár mondjuk nekünk kan kutyánk van és mint mondtam sikerült nekünk is. Remélem segítettem :)
2012. ápr. 19. 21:54
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!