Kezdőoldal » Állatok » Kutyák » Van itt valaki, aki használt...

Van itt valaki, aki használt már elektromos nyakörvet? Bevált a kutyádnál?

Figyelt kérdés
2012. márc. 2. 10:34
1 2
 1/20 A kérdező kommentje:
ja, és ne értsetek félre!! csak a véleményekre vagyok kíváncsi. :) ha használt már ilyet valaki, leírná hogy a kutyája hogy reagált rá? meg úgy mindent. :)
2012. márc. 2. 10:36
 2/20 anonim ***** válasza:
30%

Én még soha nem használtam, és őszintén szólva, teljesen felesleges találmánynak tartom. Minden kutya nevelhető, még a totál idegbeteg is, csak idő és türelem kérdése. Csak sok ember nem szán se időt, se energiát a kutyája oktatására, és inkább megveszi az ilyen hülyeségeket.


Kicsit olyan, mintha valaki úgy fogyózna h sütit zabál és nem mozog, de marokszámra szedi a hashajtót.

2012. márc. 2. 10:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/20 anonim ***** válasza:
Nem használtam soha, mivel nincs rá szükség.
2012. márc. 2. 10:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/20 anonim ***** válasza:
66%

Én csak ismertem olyan kutyát, akinél használt. Hatalmas domináns felnőtt németjuhász, agyatlanul ölte volna meg az össze kankutyát a környezetében, és mivel amúgy dolgozó munkakutyának szánták, ez nem volt elfogadható. Annyira ellenálló volt ráadásul, hogy a legerősebb fokozatra kellett állítani az elektromost, hogy legyen hatása. Még vannak kirohanásai, de már le lehet álíltani, mert az elektromos megtanította gondolkodni, és már nem vörös köddel a fejében indulna verekedni.

A legtöbb esetben jól működik az elektromos, csak sokkal többször használják, mint az indokolt lenne. Az ilyen vörös ködös kutyáknál szerintem jó ötlet használni, mert nehéz őket bármi mással kizökkenteni a se hall-se lát állapotukból. De ettől függetlenül amit meg lehet oldani nélküle, azt oldjuk meg, szerintem.

2012. márc. 2. 10:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/20 anonim ***** válasza:
84%

Volt már a kezem között néhány őrült kutya, de egyiknél se kellett.

Volt olyan husky, akinél használtak elektromosat, szépen eljutottak a legnagyobb fokozatig, a kutya ignorálta és csak dühösebb lett tőle. Aztán 1hónap tréning után egy teljesen kezelhetőkutya lett belőle.

Én nem ajánlom,főleg nem olyannak aki nem ért a kutvatréninghez,mert csak ront a helyzeten.

2012. márc. 2. 11:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/20 anonim ***** válasza:
Ja hát igen, nyilván csak szakember használja, nem játék. Mellesleg marha drága is, nem éri meg venni csak azért, hogy aztán ne használjon.
2012. márc. 2. 11:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/20 anonim ***** válasza:
Én eddig csak olyan elektromos nyakörvről hallottam, ami csak egy bizonyos körben hat, amolyan láthatatlan kerítés, ha pl nagy a terület és nincs rendesen bekerítve az ingatlan akkor jó lehet, mert kis csípéssel figyelmezteti a kutyát, hogy ide már nem mehet.
2012. márc. 2. 12:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/20 A kérdező kommentje:
köszönöm a kommenteket! és mit gondoltok, meg lehet vele tanítani a behívást egy nagyon makacs kutyát?
2012. márc. 2. 13:20
 9/20 anonim ***** válasza:
50%

Nem! Neked nem !

Az elektromoshoz hozzáértő kell. Látni kell, a kutya miként viseli el a hatását. Nem is lehet bármelyiken használni. Behíváshoz, ha végképp megrekedtél, használj hosszú pórázt.

2012. márc. 2. 13:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/20 anonim ***** válasza:
Sajáton nem ,de ismerősök eredményesen használták ,egyrészt vad ,mindennek azonnal nekitámadó kutyáknál akiknek a fejét lerángathatták a nyakörvvel akkor is csak a másik kutyára figyeltek,és ami fontos: ételmegtagadás tanítására az elektromos nyakörv a legjobb módszer, minden más csak látszatmegoldás ,ha a kutya egy bélpoklos zabagép! cézármilán rajongóknak: ő is használja a nehezebb eseteknél.
2012. márc. 2. 14:10
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!