Kezdőoldal » Állatok » Kutyák » Hogyan tudnám megtanítani a...

Hogyan tudnám megtanítani a kutyusomnak hogy ne bántsa a macskákat?

Figyelt kérdés

Van egy kutyusom kb. 1hónapja fogadtuk örökbe és eleinte nem volt vele gond még nem is morgott rájuk és még játszott is velük. Nemrég (a kutyák egy hátsó udvaron vannak) az egyik szomszéd kismacskája bemászott az udvarra és a kutyusom csak meg akarta szagolni erre a macska megkapta az orrát ő pedig fogta és földhöz csapta.

Szerencsére nem lett semmi baja de a macska nem élte túl a dolgot. Azóta utálja a macskákat morog , ugatja őket kivéve az én két nagyobb cicusomat.

Hogyan szoktassam le erről mert a múltkor majdnem még egy kiscicának annyi lett volna ha nem érek oda időben , és nemsokára kapok még két kiscicát és nem szeretném hogy úgy járjanak mint az a kismacska.

A szomszéddal már próbáltam beszélni de ő megfenyegetett ha a kutyám mégy egy kismacskáját megöli vagy csinál vele valamit akkor agyonüti vagy megmérgezi.


2012. márc. 2. 17:47
 1/8 anonim ***** válasza:
65%
Ezek ösztönök a blökiknél és a cicáknál is. Pl nagymamám macskái és a tacskói egymás hegyén-hátán alszanak, de az én kutyám ki nem állhatja őket! Valószínüleg a kutyusod megszokta a nagy macskáidat, és nem szereti az idegeneket... A szomszédos meg bunkó, vigyázhatna a cicáira!
2012. márc. 2. 17:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/8 A kérdező kommentje:
Légyszi segítsetek mert nem szeretném hogy a kutyusomnak baja legyen!!!
2012. márc. 2. 17:57
 3/8 A kérdező kommentje:

tudom hogy bunkó de komolyan beszél és én nem tudok 0-24-be ott ülni a kutyusommal hogy nehogy baj legyen...

az én másik két kutyusom is szereti őket de ő valahogy nem.

köszi a választ várok még ötleteket mert volt már rá példa hogy vasvillával ütötte a kutyámat mert ugatott most meg csodálkozik hogy támadja.

2012. márc. 2. 18:00
 4/8 anonim ***** válasza:

A macskáidat azért nem bántja, mert számára ők is falkatagok. A szomszéd macskák nem. Ennél fogva az új cicádat, ha odafigyelsz és kellően kontrollálod a kutyád, nem fogja soha bántani, el fogja fogadni, hogy ő is a falkához tartozik.

Amit tehetsz, hogy letiltod a kutyádat arról, hogy negatív szándékkal közeledjen a macskákhoz. Ha a helyes sorrend megvan, nem lehetnek nagy gondok itt. Nem öt perces munka, sok türelmet, figyelmet igényel. Vagy a szomszéd macskákhoz egyesével lassan hozzászoktatod a kutyádat. Ez megint csak a sorrendre hajaz, ha a kutya elfogad téged, mint rangban fölötte állót, azt is el fogja fogadni, hogy tilos a macskákhoz agresszívan közelednie.

Kicsit megértem a szomszédot, nekem is van cicám és azt tudom, hogy érte is képes lennék ölni, persze nem egy másik ártatlan állatot.


Az más kérdés, hogy mikor a mi szomszédunk anno megfenyegetett minket, hogy megmérgezi a kutyáinkat, mert napközben sokat ugatnak, a párom csendben behúzta őt egy kapu alá, és a fülébe suttogta, hogyha a kutyákhoz hozzá mer érni vagy bármi bajuk lesz, nyugodtan számíthat néhány jól megtermett férfi társaságára. Azóta sem nézett még a kutyákra sem a kedves szomszéd.

2012. márc. 2. 18:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/8 anonim ***** válasza:
0%

A macskákat ajándékozd el.

Van ismerősöm akinek a kutyája és a macskája nagyon jó barátok.

A macska a mienk volt csak a németjuhásztól nem mert ott maradni.

Valakinek megy valakinek nem.

2012. márc. 2. 18:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/8 A kérdező kommentje:

De az enyémekkel jóban van.

Amúgy a szomszéd a sajátjának tartja a macskákat mikor nem oltatja őket nem is eteti az én cicáim kint kapnak enni és amit meghagynak azt megeszik és a macskái taknyosak, prüszkölnek és olyanok mint a kisujjam. (én már számtalan cicáját odaadtam másnak mert mindig szól hogy nem e kell nekem amelyik már nagyon beteg azokat el szokta zavarni én meg megsajnálom őket az egyik macskám is anno az ő kiscicája volt csak nagyon beteg lett így kidobta a kukába én meg meghallottam és azóta van nálam)

ezt nevezik állattartásnak?????

2012. márc. 2. 18:27
 7/8 anonim ***** válasza:

Lehetetlen küldetés. Az én kutyáim se bántják macskámat, de a szomszéd macskái már nem tartoznak hozzánk. Azokat üldözik.


Ez ellen nem tudsz mit tenni, a kutya védi a területét a betolakodóktól.

2012. márc. 2. 18:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/8 anonim ***** válasza:
Ha nem tudsz rá éjjel-nappal felügyelni, akkor cseszheted. Védi a területét a szomszéd macskáktól, ez van. Amelyik felnő, az majd megtanulja, hogy ne mászkáljon át hozzátok, a többi meg megmenekült az ivartalanított kinti macska életmódtól, ami egyébként nem egy rózsás dolog.
2012. márc. 3. 00:17
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!