Kezdőoldal » Állatok » Kutyák » Mi a véleményed a törzskönyvről?

Mi a véleményed a törzskönyvről?

Figyelt kérdés
Muszáj-e kiállításra járnom ha fajtatiszta törzskönyves kutyát veszek?

2012. márc. 2. 18:17
1 2
 1/15 anonim ***** válasza:
100%

Miért kellene?

A kiállításon a törzskönyves kutyák egytizede is alig van jelen.

2012. márc. 2. 18:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/15 Akiteki ***** válasza:
86%

És Neked mi a véleményed a személyi igazolványról? :)))

Nekem is van, mégsem megyek szépségversenyre.

2012. márc. 2. 18:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/15 anonim ***** válasza:
100%

A törzskönyv nem arról szól, hogy az állat vásárlása után neked most már kötelező kiállításra járnod.

Nem kell ha nem akarsz semmi sem kötelez.

A törzskönyv arra jó, hogy levezethető legyen a kutya származása, ne lehessen korcsokat, rossz egészségi állapotban lévő beltenyészetet létrehozni. Amelyik állatnak törzskönyve van az már jelent azért valamit. Az ilyen gazdik odafigyelnek a kutya tenyésztésére, minőségére, egészségére, a fajtaállomány megóvására.

2012. márc. 2. 18:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/15 anonim ***** válasza:
100%

[link]

Ez jól összefoglalja az én véleményemet is a tk-ről.

Csak akkor kell kiállításra járnod vele, ha tenyésztésre adnád a fejed. Egy hobby vagy hibás kutyával fölösleges lenne, csak pénz kidobás.


És még annyit, hogy ha nincs tk, nem számít fajtatisztának a kutya.

2012. márc. 2. 18:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/15 anonim ***** válasza:
80%

Nagyon sok embernek a kiállítás egy hobbi. Akkor is, ha nem tenyészt. Akkor is, ha tudja, nem ő fog az első lenni.


Mindenki arra dobálja a pénzét, amire akarja.

2012. márc. 2. 18:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/15 anonim ***** válasza:
17%

Ez minden bizonnyal igaz, biztos sokan járnak csak poénból kiállításokra, bár én egyel sem találkoztam eddig, pedig nem vagyok járatlan a kiállítás világában.


Épp csak arra céloztam, hogy pl. a jelenlegi benzinárak mellett nem olyan egyszerű az emberek 90%-nak több száz km-t autózni egy-egy kiállításra, úgymond fölöslegesen.

2012. márc. 2. 18:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/15 anonim ***** válasza:
100%

Az a véleményem, hogy jó és szükséges ha rendesen van kezelve. Én egészséges, fajtájához hű kutyát szeretnék, akivel versenyezni lehet, nekem ezért fontos. Az átlagembernek meg azért kéne, hogy az legyen, hogy egészséges legyen a kutyájuk és ne támogassák az olyanokat akik ártanak az állatoknak (vagy irány a menhely).

Semmit sem muszáj tenned a kutyáddal, attól, hogy törzskönyves. De vannak bizonyos megállapodésok amiket be kell tartanod, ha akarod a kutyád. Ez minden tenyésztőnél más. Például, ha nem akarod kiállításra vinni, akkor ivartalanítanod kell vagy csak a törzskönyv fénymásolatát adja neked. Ha mondjuk egy nagyon jó kutyát akarsz az alomból, akkor lehet a tenyésztő úgy adja aoda, hogy vállalod a kiállításokat hogy egy kiemelkedő egyed ne 'vesszen kárba'. Stb...

2012. márc. 2. 18:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/15 anonim ***** válasza:
76%
Én szükségesnek tartom,de abból az okból ahogyan sokan gondolják. Azért van szükség Tk-ra, mert az egy bizonyítvány arról, hogy a tulajdonomban lévő kutya fajtatiszta,standardnak megfelelő felmenőktől származó (ezért hívják származási lapnak).A nemzetközileg elfogadott FCI standardra azért van szükség, mert abban van rögzítve egy adott fajta kinézete, jelleme,tenyésztésből kizáró hibái. Különben nem tudnánk hogyan néz ki egy német juhász, tacskó vagy bármelyik másik fajta. Kiállításra akkor nem kell járnod, ha hobbi célra és ivartalanítási kötelezettséggel adja el neked a kutyát. Csak ivaros kutya nevezhet kiállításra!
2012. márc. 2. 18:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/15 anonim ***** válasza:
44%
Mi van akkor, ha az apa és az anya törzskönyves, de a gazdira bízzák a törzskönyvet? Pl ha kér törzskönyvet, akkor drágább a kölyök és úgy kapja.... Akkor fajtatisztát kap? Ja, viszont ha nem kéri, akkor már ugyanaz a kutya korcs?????
2012. márc. 2. 21:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/15 anonim ***** válasza:
Ha nincs tk, akkor max. fajtajellegű keveréknek számít a kutya. Az, hogy fajtatiszta, a tk igazolja. De az nem tenyésztő, aki nem ad a kölyök mellé tk-et.
2012. márc. 2. 21:03
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

További kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!