Kezdőoldal » Állatok » Kutyák » Mit gondoltok azokrol akik...

Mit gondoltok azokrol akik eröszakkal tanitják a kutyákat?

Figyelt kérdés
a katonaságnál láttam anakidején hogy milyen kegyetlenül bántak szegény kutyákkal kiképzes közben.
2012. márc. 2. 19:03
 1/5 anonim ***** válasza:
71%
Csak a kutyák egy kis részét lehet ilyen módszerekkel, belekényszerítéssel tanítani. Azt tudom, hogy így sokkal kevesebbet lehet kihozni a kutyákból, a lelkesedésüket könnyen összetörhetik. Undorító dolog, az biztos. Viszont van egy másik oldala, hogy ezektől a kutyáktól pontos, azonnali, feltétel nélküli engedelmességet követelnek, amit így jóval egyszerűbb elérniük az embereknek. Hogy ez a kutya fizikai, de főleg szellemi egészségének rovására mehet, az nem szempont.
2012. márc. 2. 19:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/5 anonim ***** válasza:
73%

Mit értesz erőszak alatt?

Én az első kutyámat úgy tanítottam, hogy lenyomtam a fenekét ültetésnél, lehúztam fektetésnél, magam mellé rántottam lábnálkövetésnéL stb. Mert én is így tanultam. Utána viszont kapott jutalomfalatot és sosem bántottam. Tudod mit? Mai napig ő a legmegbízhatótt kutyám, aki stabilan megteszi amit kérek. Szerintem nem véletlen. Ettől függetlenül ma már nem nevelem így a többi kutyám, mert ma már nem így tanultam. Klikkert használok meg ilyeneket és a kutyáim ugyanolyan jólneveltek és nincs velük gond, mégsem érzem őket olyan stabilnak. Ja az első kutyám is nevelem azóta új módszerekkel és nem okoznak neki gondot! Arról nem is beszélve, hogy Ő mudi, aki köztudottan nagyon érzékeny, mégsem lett semmi baja attól a neveléstől. Szóval szerintem nem jó dolog igazi erőszakkal nevelni a kutyát de az olyasmi, hogy lenyomod a fenekét, nem erőszak szerintem. Szét kell nézni mindenfelé és össze kell rakni azt a kombinációt ami a te kutyádnak használ! Nem szabad leragadni egy módszernél és mindent belekényszeríteni.

2012. márc. 2. 19:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/5 anonim ***** válasza:
79%

Nem tartom elítélendő technikának, mert csak jutalomfalattal,klikkerrel,simogatással nem lehet mindent megtanítani egy kutyának. Kiváncsi lennék, hogy ha te kutyád nem lenne hajlandó végrehajtani egy utasítást, csak meresztené rád a boci szemeit rákiabálás,dorgálás ennelére sem, mit tennél?

Egy dominánsabb kutyát keményebben lehet büntetni, csak a mértékét jól kell tudni megválasztani.

2012. márc. 2. 19:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/5 anonim ***** válasza:
100%
azért egy katonsaágot, ne keverjünk össze, akár egy sportkutyázással, vagy egy hobby kutyaiskolával. Ott a kutya nem hibázhat, mert életek múlnak rajta. Igy vagy ugy, de azonnali pontos munkát követelnek tőle. képzelj el pl. egy robbanószer keresőt. behisztizik, és ugy dönt, hogy nem keres. mert nincs kedve. nem fekszik le, mert inkább nem kell a jutifalat. gondolj csak bele. Ők ugyanugy katonák.
2012. márc. 2. 22:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/5 anonim ***** válasza:
100%

A katonaságnál a stabilitás a lényeg. A 100%-os, megkérdőjelezhetetlen fegyelem. Mit gondolsz, a katonákkal hogy bánnak? "Na, légyszi, csak még két kört menj már azzal a tankkal, elintézzük, hogy holnap sült csirke legyen ebédre"? Lóf*szt. Ezzel a módszerrel nem lehet fegyelmet tartani.

Mellesleg a vasfegyelem nem feltétlenül egyenlő a kegyetlenséggel. Nem kell ütni-verni a kutyát, de ha az a cél, hogy minden egyes parancsot azonnal és korrektül végrehajtson, akkor egy pillanatig sem szabad azt hinnie, hogy van más lehetősége.


Ezt a klikker dolgot meg szerintem baromira félreértik az emberek. A klikker _tanításra_ jó. Mit jó, isteni! Motiválásra szintén remek. De ha szabályokról beszélünk, akkor ahhoz semmi köze. Ha a klikk meg a kaja ígérete nem elég motiváció (márpedig van ilyen, bizonyos dolgokat egy frissen sült cafrangos marhalábszárcsonttal sem tudsz überelni), akkor ott bizony hozzá kell nyúlnod a kutyához. Még mindig nem ütésről beszélek, csak arról, hogy megcsináltatod vele a feladatot. Ha ez azt jelenti, hogy lenyomod a valagát, ha nem ül le, akkor azt. És ha bárki erre azt mondja, hogy kegyetlenség, akkor nézze végig egy farkasfalka mindennapjait, hogy mégis ők hogy bánnak egymással, és mennyi mindentől nem lesznek lelki sérültek.

2012. márc. 3. 00:13
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!