Kezdőoldal » Állatok » Kutyák » Mindent lepisilnek a kutyáim...

Csimi88 kérdése:

Mindent lepisilnek a kutyáim (2 kan), mit tegyek? Van rá valamilyen szer, spray, vagy bármilyen gyógymód, esetleg praktika?

Figyelt kérdés
Nem szobakutyákról van szó, hanem kint laknak a kertben. Amikor kiengedjük őket a kennelből, az az első dolguk, hogy lepisilik a házfalat, a kerítést, a garázsajtót...stb. Tudom, hogy megjelölik a területüket és a két kan között fennáll a dominancia-harc, de akkor is elviselhetetlen már ez a viselkedés.

2012. márc. 2. 19:45
1 2
 1/11 anonim ***** válasza:
100%

Aki kant tart az ezt vállalja! Nekem 3 van...

De amit nem akartok hogy lepisilje lehet kapni távol tartó spray-t. Hogy hatásos e azt nem tudom...

2012. márc. 2. 20:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/11 anonim ***** válasza:
Ha folyamatosan a kertben lennének, akkor idővel alább hagyna a jelölgetés, de így, hogy néha kiengeditek, persze, hogy az első dolguk a jelölés! Az ivartalanítás is segíthet valamennyit, de teljesen az sem oldaná meg a problémát.
2012. márc. 2. 21:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/11 A kérdező kommentje:
Köszönöm a válaszokat. Az a baj, hogyha folyamatosan szabadon lennének, akkor folyton megszöknének, ezért kénytelenek vagyunk éjszakára bezárni őket. Igazi szabadulóművészek:)
2012. márc. 2. 21:34
 4/11 anonim ***** válasza:
Csináld azt, hogy a kennelben rájuk csatolod a pórázt és kiviszed őket az utcára, had pisiljenek ott, utána biztos kevesebbet fognak az udvaron pisilni.
2012. márc. 2. 22:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/11 anonim ***** válasza:

Az ivartalanítás sokat javíthat a jelölésen és a rivalizáláson is. Ezen felül nem ártana tisztázni velük egy egészséges falkasorrendet, ahol egyiküknek sem kell bizonygatnia, hogy ki a főnök, mert te vagy az, aztán egymáshoz szoktatni őket, és megcsinálni a kerítést.

A pisit meg addig is megoldhatod pórázon.

2012. márc. 2. 23:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/11 anonim ***** válasza:
Sajnos a pórázas pisiltetés nem fog segíteni. Egy kan kutya mindig tartalékol annyit, hogy a jelölgetésre azért legyen muníció. Én a sajátomat nagyon ritkán látom úgy hosszan pisilni, hogy az most tényleg azért van, mert kellett neki és kiad mindent.
2012. márc. 3. 07:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/11 A kérdező kommentje:
Egyetértek az utolsó kommenttel. Mindig tudnak pisilni, olyan mintha sohasem apadna el:) Hiába kiabálok rájuk, akkor is sunnyognak és keresik azt a helyet, ahova éppen nem figyelek. Hogyan tudnám velük megértetni, hogy egyikük sem falkavezér? Elég határozottan nevelem őket, tartanak is tőlem, de ezek szerint mégsem eléggé. A kerítésről meg annyit, hogy már szinte egy hatalmas erődöt építettünk fel és még így is megszokott a fiatalabbik kutyus. Az egyetlen megoldás ami hatásos, hogy meg van kötve a kennelben éjszakára (de csak ő). Képes volt még a kerítést is szétrágni (gondolom mehetnékje volt a szukákhoz).
2012. márc. 3. 14:06
 8/11 anonim ***** válasza:

I-var-ta-la-ní-tás. Elég lassú voltam? :)

Az meg, hogy tartanak tőled a kutyáid, nem jó pont. A falakvezérség a fegyelemre és a bizalomra épül. Szóval ezen dolgoznék a helyedben :) A falkavezérségnek meg olvass utána, a Cerberos kutyaiskola oldalán, illetve Cesar Millan vagy Jan Fennel könyveiben találhatsz erről információt. Nem egy két mondatban összefoglalható téma :)

2012. márc. 3. 20:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/11 anonim ***** válasza:
Tök jó, szerintem is mindenféle szempontból hasznos lenne őket ivartalaníttani, de ne hazudjuk azt a kérdezőnek, hogy ez aztán tutira megoldja a problémáját! Akárhány ivartalanított kant ismerek, meg nem mondaná senki róluk, hogy golyó nélküliek, mert ugyanúgy jelölgetnek, mint előtte. Egymást jelölgetik felül az én ivaros kanommal. Sőt, ismerek olyan ivartalanított szukát, amelyik szintén felemelt lábbal jelölget, mint egy kan! Egyedül akkor kerülhető el a jelölgetés az ivartalanítással, ha még ivarérés előtt megtörténik a műtét és a kutya el se kezd jelölgetni. Ha már rászokott, akkor az jó eséllyel úgy is marad.
2012. márc. 3. 20:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/11 A kérdező kommentje:
Köszönöm szépen a kioktató megjegyzéseket is, majd eldöntöm, hogy hasznos volt-e. Nem érzem magam mentálisan sérültnek, megértem amit mondanak, csak mások véleményére voltam kiváncsi. Köszönöm annak, aki tudott ötleteket adni.
2012. márc. 4. 17:23
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!