Kezdőoldal » Állatok » Kutyák » Egyes kutyákat tényleg nem...

Egyes kutyákat tényleg nem szabad a torkuknál simogatni, mert ez ingerelheti őket a harapásra?

Figyelt kérdés

2012. márc. 2. 23:39
1 2
 1/20 anonim ***** válasza:
Nekem idáig mind élvezte az ilyen fajta simogatást. Nyak kinyújtva, fej felemelve és megy a dünnyögés.Mármint a kutyánál. Kétlem, hogy ez a harapás jele volna.
2012. márc. 2. 23:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/20 anonim ***** válasza:
100%
Azokat a kutyákat sehol sem szabad simogatni, ami a nyakvakarásra harap.
2012. márc. 2. 23:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/20 anonim ***** válasza:
100%

Egy egészséges lelkivilágú kutyát semmi nem ingerelhet harapásra, legalábbis a saját gazdájától nem.

Idegen kutyát meg nem simogatunk bizalmas helyeken, mert esetleg megpróbál minket helyretenni. Az sem olyan reakció, hogy "gombnyomásra" harap, szóval hogy hozzáérnek a torkához és gondolkodás nélkül csattan az állkapcsa, egész egyszerűen csak megköveteli magának a személyes terét, ahova idegeneket nem enged be. A legtöbb kutya persze nem ilyen, de nem érdemes próbálkozni.

2012. márc. 2. 23:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/20 A kérdező kommentje:
Én se hallottam eddig még ilyenről, csak van a fbookon egy terjedő video arról, hogy élő adásban megharapta a műsorvezetőt a kutya, és valaki írta a kommenteknél, hogy milyen hülye volt a nő, hogy pont a tiltott területet simogatta.
2012. márc. 2. 23:46
 5/20 anonim ***** válasza:
100%
Én is láttam azt a videót, ott alapvetően nem az volt a baleset oka, hogy a nő a nyakát simogatta a kutyának, hanem hogy beléhajolt a kutya pofájába, ezt pedig fenyegetésnek vette a kutya.
2012. márc. 2. 23:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/20 A kérdező kommentje:
Köszi! A többieknek is. Nyomtam a kezeket. Ha már a témánál vagyunk, azt még megkérdezhetem, hogy mit vehet még támadásnak egy kutya a pofába hajoláson kívül? Tudom, mind más egyéniség, mint az emberek, de azért gondolom van egy-két dolog, amit jó betartani. Pl. nem szabad merőn, hosszan a szemébe nézni, meg ilyenek?
2012. márc. 2. 23:58
 7/20 anonim ***** válasza:

igy van: nem szabad a szemébe bámulni, mert a megalázkodás helyett, lehet hogy pont támadni fog.

MEg nem szabad mosolyogni rá, mert vicsorgásnak veheti

2012. márc. 3. 00:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/20 anonim ***** válasza:
100%
Persze ezt mind idegen kutyáknál.A sajátod úgyis tudja,hogy mit csinálsz.
2012. márc. 3. 00:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/20 anonim válasza:

Állítólag a fejtetőn való simogatást sem szeretik, mert egyes kutyáknál az olyen mozdulatok valami rezgést váltanak ki az agyban ami szintén támadásra serkenti őket.

Hogy hol és mikor hallottam ezt már nem tudom, de szerintem butaság...

2012. márc. 3. 00:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/20 anonim ***** válasza:
47%

Ahogy Cesar Millan szokta mondogatni: "no touch, no talk, no eye contact", tehát ha biztonságban akarsz lenni egy (vagy több) kutya közelében, akkor nem nyúlsz hozzá, nem beszélsz hozzá, és nem nézel a szemébe, mert ezeket mind támadásnak, kihívásnak veheti. A beszédet a legkevésbé, de a hangsúlyodból leveheti, hogy "könnyű préda" vagy, ideális alany az erőfitogtatásra, ami nem mindig kellemes.

Egyébként amire jobban kell vigyázni: pofa befogása, marra hajolás, fül, farok, mancsok érintése. Ezek egy része dominanciát jelez, ezért nem mindegyik tűri el, a másik része meg egész egyszerűen hisztériát vált ki egy csomó kutyából.

2012. márc. 3. 00:37
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!