Kezdőoldal » Állatok » Kutyák » Mit tehetnék hogy a kutyám ne...

Mit tehetnék hogy a kutyám ne ugasson mindenkit?

Figyelt kérdés
Nem nevezhetem agresszivnek,de mikor kimegyek vele szinte mindig ugat emberekre,és ha el van engedve akkor az emberek félnek tőle és félek nehogy megtámadja valameiket...Nem én tanitottam,kb 2 éve,és 3 hónapja van nállam,az uccáról hoztam be.Valami ötlet?

2012. márc. 3. 02:36
 1/2 anonim ***** válasza:
54%
Egy megoldás van: nem engeded neki. Ehhez persze olyan szinten vezető pozicióban kell lenned, hogy elegendő tekintéllyel rendelkezz a nem kívánt viselkedés letiltásához. Addig meg vagy ne engedd el a pórázról, vagy tegyél rá szájkosarat.
2012. márc. 3. 07:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/2 aulac ***** válasza:
84%

Két dolog lehet:

1. Félelemből, bizonytalanságból ugat.

2. Ő érzi magát falkavezérnek, és védelmezőn ugat.


Mind a kettő azért van, mert nem Te vagy a falkavezér.

Nem írtad, hogyan sétáltatod.

Csak akkor indulj el vele, ha nyugodt. Nem ugrál. Nem ugat. Ha ráraktad a nyakörvet és a pórázt menjetek oda az ajtóhoz, várd meg míg lenyugszik, nyisd ki az ajtót, de ne engedd, hogy előre menjen. Fogd meg a pórázt lazán, a kutyus legyen a lábad mellett. Sohasem előtted. Nyitott ajtó mellett meg kell várni amíg leül, esetleg le is fekszik. Ha megindulna, a pórázt rántsd meg oldalra. Nem erősen, csak annyira, hogy kizökkents.(Az első próbáknál eltarthat egy darabig). Majd dobd le a pórázt a földre a kutya mellé. Ha el akar indulni egy határozott, de nem kiabáló utasítással rendeld vissza ahol volt. A lábadat is elérakhatod, hogy megakadályozd. Nálam egy éles "cccs" hang vált be legjobban. Csak akkor indulj el vele. Fogd meg a pórázt és Te lépj ki először az ajtón. Ha kinn vagy akkor enyhén meghúzod a pórázt, hogy jöhet. Mindig melletted mehet csak, sosem előtted. Ha húzni kezd, a fenn említett oldalra rántás és "ccs" hang.

Ezt használhatod, ha észreveszed, hogy valakire (legyen az ember, vagy másik kutya) mereven kezd nézni. Azonnal zökkents ki.

Gyakorolj vele minden nap és sétálj vele legalább 1 órát. Ha van kerékpárod, vagy görkorcsolyád akkor az a legjobb. Mindig csak a séta után adj neki enni.


Ha érdekel az etetési ceremónia akkor írj.

2012. márc. 3. 08:56
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!