Kezdőoldal » Állatok » Kutyák » Milyen kutyát válasszak?...

Milyen kutyát válasszak? Tanácsokat várok

Figyelt kérdés
Családi házba költözünk viszonylag nagy kerttel. Olyan kutyát szeretnénk mely jó házőrző masszív kinézetű, egészséges szívós nem kényes, jól idomítható, és ezek mellett gyerek és családszerető. Létezik olyan fajta melyben mindez megtalálható? várom a tanácsokat, köszönöm.
2012. márc. 3. 09:16
 1/10 anonim ***** válasza:

Bullmasztiff :)

Kinti-benti tartással javasolnám, imád a családja közelében lenni, a gyerekekért egyenesen rajong.

[link]


Nekem van egy 8 hónapos kan bullmacim. Csak ajánlani tudom :)

2012. márc. 3. 09:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/10 anonim ***** válasza:

A legfontosabbakat kihagytad:

Naponta mennyit vinnéd sétálni, mennyi időt tudnál foglalkozni vele?

Járnál-e vele kutyasuliba?

Számít-e, hogy mennyibe kerül?

2012. márc. 3. 09:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/10 anonim ***** válasza:
39%
Én a tacskót ajánlom.(jó házörző,szépkutya és szeretnivaló)
2012. márc. 3. 09:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/10 anonim válasza:

Én a németjuhász kutyát ajánlom. Rendkívül tanulékony és okos. Védelmezi a házat, a gazdáját és a többi családtagot. Gyermek szerető és játékos is egyben. Nem fogsz csalódni benne.


[link]

2012. márc. 3. 09:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/10 anonim ***** válasza:

Azért a tacskót masszív kinézetű házőrzőnek titulálni túlzás. Szívem szerint komondort írnék, mert írod, hogy nagy a kert, viszont ő elég erős vezetőt igényel, mivel roppant önfejű, felnőttkorában már nem igen tanul, kölyökkorában kell. Házőrzőnek első osztályú, ha sokat foglalkozol vele, családszerető is, de nem kimondottan rajong a gyerekekért. A szőrével kapcsolatban pedig szeretném azt a tévhitet eloszlatni miszerint sok foglalkozást igényel, félévente egyszer kell a rasztákat kibontani ( a bőréig felbontani), szakértő egyszer megmutatja, utána magad is meg tudod csinálni.


A másik ami eszembe jutott a rottweiler, ő kifejezetten emberközpontú, mindene a gazdi, viszont ugyanolyan határozott és következetes nevelést igényes, mint a komondor, különben nagyon veszélyessé válhat. A mozgásigénye is nagyobb, a komondor csak elfekszik, de a rotit minden nap vinni kell sétálni, másfél-2 órára.


Ajánlanám még az amstaffot (kizárólag jó tenyészetből, rengeteg a szaporító!!!), nagyjából ugyanaz igaz rá, mint a rotira.

2012. márc. 3. 09:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/10 anonim ***** válasza:

Leonbergi-t ajánlom, már a kinézetétől is összecsinálják magukat egyesek! :)

[link]

2012. márc. 3. 10:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/10 anonim ***** válasza:
Szerintem a németjuhász kutya az, amiben megtalálható minden tulajdonság, amit keresel. Nekem csodálatos tapasztalataim vannak vele. Mi most Dobermannt veszünk, de neki mivel nincs szőr a hasikáján, télen nagyon fázós. Bár ezt jól szigetelt kutyaházzal, vagy a lakáson belül egy kis területtel meg lehet oldani. De mind két fajtánál nagyon fontos, hogy aktív részese legyen a család életének,
2012. márc. 3. 10:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/10 anonim ***** válasza:

Nem tudtam befejezni a gondolatot, mert a kislányom ráenterezett:)))

Tehát, ha aktív részese a család életének, akkor kezesbárányok, és a gyerekekért, a családtagokért az életüket adják. Családi kutyának fantasztikus a skótjuhász, de ő nem az a házőrző fajta, bár ugatni azt tud!!!:)))

Nem írtad, hogy az egész udvart bejárhatja majd, vagy lesz lekerített lakrésze, mert viszont ezek közül egyik sem felel meg kenel tartásra.

2012. márc. 3. 10:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/10 anonim ***** válasza:

Eléggé relatív, hogy mit nevezünk jó házörzőnek, nekem pl két border colliem van kis kezesbárányok, viszont nagy a szájuk, így aztán úgy terjed el a faluban a hírünk, hogy két milyen vérmes vadállatunk van, pedig ha tudnák, hogy mennyire is... :P A lényeg, hogy nem kell azt senkinek tudni, hogy csak a szájuk nagy, addig jó amíg retteg tőlük mindenki! :)


Én tipikus őrző védő kutyákat nem vennék a gyerekek miatt, mivel egy ilyen kutyát tényleg nem egyszerű megnevelni, rengeteg időt kell szánni arra, hogy ne nőjön a fejetekre, ami veszélyes pici gyerekekkel. Fontos tudni, hogy minden kutyára időt kell szánni és idomítani! A nagytestűekre meg aztán depláne! Nekem a Bernáthegyik tetszenek nagyon. Nagypapámnak volt egy, amikor még pici voltam. Lehetett mászni a nyakába és tépni a fülét, az meg sem mozdult. Szerintem kisgyerekek mellé olyan kutyát érdemes venni, ami türelmes, nem kap oda, ha piszkálják, húzzák, vonják. Ha pici kutyaként hozzászokik a gyerekek jelenlétéhez, akkor viszont a legtöbb kutyánál ez nem okoz talán gondot. Na nagypapám Bernáthegyijére visszatérve, ő tipikusan az a kutya volt, aki be ugyan beengedett bárkit, bármikor, simán át lehetett lépni rajta, de kifelé csak akkor, ha a nagypapám is ott volt. :)

Ezenfelül a németjuhászokkal és berni pásztorokkal is csak jó tapasztalatom van. Ők tipikus családi kutyáknak nevezhetők. A "kigyúrt, gyűrött képű" ebekkel annyira nincs tapasztalatom, így róluk nem beszélnék, de a bullmasztiffokat én is jó családi kutyának hallottam.

2012. márc. 3. 10:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/10 anonim ***** válasza:
szia!Nekem egy shar pei van, és szerintem tudja ezeket .
2012. márc. 3. 16:59
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!