Kezdőoldal » Állatok » Kutyák » Frontline combo - csak megelőz...

Frontline combo - csak megelőzésre jó?

Figyelt kérdés
A kutyusom mostanában többet vakarózik, alaposan átnéztem a szőrét, de nem találtam semmilyen bolhát, vagy ilyesmit. Viszont nem lehet kizárni, hogy bolhás, mert olyan sűrű sötét szőrzete van, hogy lehet nem vettem észre. Arra gondoltam, hogy veszek Frontline combo készítményt, de hiába olvastam el a használati utasítását, ebből nem derült ki, hogy csak akkor használatos amikor már bolhás, vagy akkor amikor még nem az? Vagy mindegy? Szóval ha netán bolhás, akkor megöli a bolhákat + védelmet nyújt még pár hónapig? Vagy ez csak megelőzésnél jó? Ha rácsöpögtetem, akkor utána nem lehet fürdetni? Köszönöm a válaszokat!!!

2012. márc. 3. 15:02
 1/7 anonim ***** válasza:
A frontline sz@rt nem ér, már bocsánat a kifejezésért, de tapasztalatból mondom. Nekünk ami bevált kullancsok és bolhák ellen is az az ADVANTIX.
2012. márc. 3. 16:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/7 A kérdező kommentje:

de az csak megelőzésre, vagy már meglévő bolhákra is jó?

Köszönöm

2012. márc. 3. 16:31
 3/7 anonim ***** válasza:

1.-nek: mindenkinek más jön be, kutyától is függ, van akinek ez, van akinek az a szer hatásos.


Frontline:

"A spot on készítmények működésének lényege, hogy a hatóanyag nem csak a cseppentett bőrfelületen hat, hanem felszívódik a bőr faggyúmirigyeiben, és így a teljes bőrfelületen aktív a paraziták ellen, amikor azok vért szívnak, a vérrel felvett fiproniltól pusztulnak el. "

Az advantix permetrint (is) tartalmaz:

"a permetrin, amely a paraziták idegpályáit túlingerli. Ennek következtében mozgászavar, bénulás, koordináció zavar léphet föl, egészen a paraziták elpusztulásáig. Az idegvégződések túlingerlése következtében fellép az un. “forró láb” hatás, ami azt jelenti, hogy a paraziták azonnal elhagyják a kutyát. A permetrin a piretroidok csoportjához tartozik, azonnali távoltartó (repellens) hatást fejt ki, valamint a parazitákat rövid időn belül elpusztítja (inszekticid/akaricid hatás)"


Én valami permetrin tartalmú készítményt ajánlanék, de mind a 2 megöli, elűzi a már meglévő bolhákat.

2012. márc. 3. 17:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/7 A kérdező kommentje:

Nagyon szépen köszönöm a választ!!!

Akkor ha jól értelmeztem, akkor a már meglévőket is megöli, és további védelmet biztosít a kullancsok és bolhák ellen, szóval a kutya nem kaphatja el a bolhákat. Tehát ha most mondjuk nem bolhás, de használom ezt, akkor nem is lehet az? Ja és akkor lehet fürdetni is miután alkalmaztam?

2012. márc. 3. 18:30
 5/7 anonim ***** válasza:
Igen jól érted. De a spot on-ok átlagosan 30nap védelmet nyújtanak kullancs ellen, a bolha elleni védelem változó termékenként. Előtte illetve utána 2nappal/napig nem szabad fürdetni utána elvileg lehet.
2012. márc. 3. 18:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/7 A kérdező kommentje:
köszönöm szépen!
2012. márc. 3. 19:27
 7/7 anonim ***** válasza:
Mi vettünk frontline-t kutyára macskára,kb 1 évig nem voltak benne bolhák.
2012. márc. 5. 09:13
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!