Kezdőoldal » Állatok » Kutyák » Van valami jele, ha a kutyába...

Van valami jele, ha a kutyába kullancs mászott?

Figyelt kérdés
Sokszor hallom/olvasom, hogy a kutyában kullancsot találtak, ne adj' Isten beteg is lett a kutyus. Nagyon kezdő kutyatartó vagyok és az lenne a kérdésem, hogy van-e valami jele, hogy kullancs került a kutyába, esetleg jobban vakarózik vagy a kedve változik? Csak azért, mert az én kutyámnak hosszú, fekete szőre van és bár próbálunk védekezni a kullancsok és bolhák ellen, de sosem lehet tudni és nem nézhetem át a kutya szőrét minden séta után és félek, hogy nem is venném észre a sűrű fekete szőrben. Szóval tudnátok valamilyen jó tanáccsal szolgálni, hogy mire figyeljek? Előre is köszönöm!:)
2012. márc. 3. 15:08
1 2
 1/15 anonim ***** válasza:
22%

Mondjuk az biztos jel, ha átvizsgálod és találsz benne egyet.

Használd már az eszedet.

2012. márc. 3. 15:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/15 A kérdező kommentje:
Te meg az általános iskolai tudásodat és olvasd már el a magyarázatot is a kérdéshez, akkor talán nem adnál ilyen haszontalan választ! Mellesleg át szoktam nézni a kutyát!
2012. márc. 3. 15:11
 3/15 anonim ***** válasza:
0%

Ha át szoktad nézni, minek kérdezel baromságokat?

Nem, nem bújik be a bőre alá, ha átnézed mindenképpen látni fogod.

2012. márc. 3. 15:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/15 A kérdező kommentje:
Akkor a gyengébbek kedvéért felteszem másképpen a kérdést: Mi van, ha átnézem a kutyát és nem veszem észre a kullancsot? Így már érthető? Remélem azért kapok használható választ is!
2012. márc. 3. 15:17
 5/15 anonim ***** válasza:
100%

Ha kullancs mászik bele,akármilyen hosszú a szőre,egy idő után simogatásnál is megérzed,mert megnő. Ilyen dudor szerűt ha érzel,akkor mindenképp nézd meg,hogy nem-e kullancs. Önmagában a kullancstól baja nem lesz, kivéve,ha hordozza a babéziát, vagy a lime kórt. A babézia kb a kullancs csípése után 3-5 nappal jelenik meg. A kutya levert, bágyadt,nem eszik, sápadt, később nehezen használja a hátsó lábait,valamint sötét barna lesz a pisije.

Ennél a betegségnél minden az időn múlik,kezelés nélkül a kutya az első tünet észlelése után 4-5 napon belül elpusztul. Ha időben kezdik kezelni,akkor az esetek nagy részében teljes a gyógyulás.

A lyme kór hosszabb ideig lappang,a pontos tüneteit nem tudom, de a google igen.

2012. márc. 3. 15:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/15 A kérdező kommentje:
Köszönöm szépen!:) Nem tudtam, hogy ilyen könnyen kitapintható! Még egyszer köszönöm!
2012. márc. 3. 15:34
 7/15 compactegon ***** válasza:
48%
ha bonyolult szőr átvizsgálása, én mindenképp javaslom a babézia elleni vésőoltást, elég csúnya betegség, és sajnos a környezetemben is tapasztaltam ilyet Bpesten...). egyébként tényleg megnő a kullancs a bőrük alatt, csak akkor már lehet késő, mivel az általában 1-2 nap után következik be.
2012. márc. 3. 16:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/15 anonim ***** válasza:
48%
Az előző válaszoló már szépen leírta a dolgokat én annyit tennék hozzá, hogy nem tudom mivel próbálod megelőzni a kullancsokat, de a scalibor nyakörv eddig mindenkinél nagyon bevált a kullancsok ellen (bolháknál már felemás visszajelzések vannak róla, de azok nem is okoznak akkora problémát szerencsére).
2012. márc. 3. 16:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/15 A kérdező kommentje:
Én is több kutyástól hallottam már, hogy babéziás lett a kutya, pedig volt nyakörve is, meg kullancs elleni szert is használtak, de így is belemászott.:( Mi az Advantix spot-ont használjuk, eddig nem olvastam rosszat róla, szóval remélem hatásos lesz. Ezt az oltást pedig megkérdezem az állatorvostól! Köszönöm az újabb válaszokat is!:)
2012. márc. 3. 17:11
 10/15 anonim ***** válasza:

Egy fekete szőrű kutyán szinte kizárt, hogy észre vedd a kullancsot, amíg csak a szőrén mászik.

Ha a kullancs már belefúródott a bőrébe és elkezdte szívni a vérét, akkor igazából "mindegy", ugyanis ha a kullancs fertőzött volt valamelyik parazitával, akkor azonnal tovább fertőzhet. Mondjuk jobb minél előbb kivenni, ugyanis az első néhány órában csak vért szív, addig kisebb az esélye, hogy fertőz. Ha megszívta magát, akkor utána elkezdi a kiszívott vér egy részét visszafecskendezni.


És sajnos nincs látható jele, ha benne van a kullancs:( Az én kutyámat imádják a vérszívók (kullancs, bolha, szúnyog) pedig mindig van rajta spot-on. 5 év alatt kb. 20x volt benne kullancs, és hiszem egyszer láttam csak, hogy valami nem stimmel...akkor a szemhéjába fúródott a dög, és észre vettem, hogy nagyon dörzsöli a fejét.

Viszont a jó hír, hogy még soha nem kapott fertőzést, szóval nem kell azonnal orvoshoz rohanni, ha kullancsot találsz. Először is mert nem biztos, hogy fertőzött volt. De ha fertőzött is volt, akkor is csak később jelentkeznek a tünetek, tehát a doki sem tud majd biztosra mondani semmit.

A Lyme kór egy sunyi fertőzés, évekkel később is jelentkezhet. A babézia fertőzés viszont a kullancs után 1-2 héten belül jelentkezik, és nagyon gyors lefolyású, pár óra alatt elviheti az állatot:( Étvágytalanság, levertség, sötétbarna, vagy piros (véres) vizelet. Én azt szoktam csinálni, ha kullancsot találok benne, hogy minden séta első pisiltetésénél megtörlöm egy tiszta zsepivel, és akkor rögtön látom, ha a vizelet más színű.


Szóval a jótanácsok: állandó spot-on védelem (én 24 naponta teszem rá kullancs szezonban) minél gyakrabban átfésülni, és ha kullancsot találsz benne, akkor nem várni egy percet sem, hanem rögtön kiszedni. Figyelj, hogy a kullancs potrohát ne nyomd meg (mert akkor belenyomod a kutyába a vért) hanem minél közelebb a bőréhez fogd meg. Minél hajlítottabb a csipesz vége, annál jobb, mert a lényeg, hogy a "nyakát" fogja. Én ilyet használok: [link]

Egy mozdulat, megfogod, kihúzod. Nem kell tekergetni semerre, ha a feje beszakad, az sem gond igazából, mert abból már semmit nem tud visszafecskendezni. Aztán az majd magától kilökődik.

Azt hiszem ennyi:)

2012. márc. 3. 19:00
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!