Kezdőoldal » Állatok » Kutyák » Az új kutyám mindenkit megugat...

Az új kutyám mindenkit megugat, aki elmegy a kerítés előtt. Le fog erről szokni, vagy ez most már mindig így lesz?

Figyelt kérdés
2008. ápr. 10. 16:58
1 2
 1/11 anonim ***** válasza:
15%

Az "uj" kutyad maris nagyon okos,tudja mit jelent a hazorzes!Ne okozzon problemat,hogy megugatja a haz elott elsetalo embereket,minden kutya ezt csinalja ha van benne igazi orzo-vedo "vèr"!!!Tudod ez olyan kutyadolog!

Ugyhogy szeresd nagyon a kutyusod-ez az o dolga,ne dorgald meg erte!

Minden jot!

2008. ápr. 10. 18:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/11 A kérdező kommentje:
A kutya dolga a házőrzés, de az nem az, hogy egész nap ugat, mert emberek járnak a kerítés túloldalán.
2008. ápr. 10. 20:16
 3/11 anonim ***** válasza:
15%

Már miért is nem dolga a kutyának az, hogy ugassa meg az idegent?


Ez kb. olyan dolog, mintha azt mondanád, hogy az természetes, ha egy nap öt betörő akar bemenni, akkor abból csak egyet harapjon meg...


Arról nem a kutya tehet, hogy olyan helyen él, ahol sokan mennek a kerítés előtt...


A kutya ugatni fog. Azt a tevékenységet SOHA nem fogja megunni.

2008. ápr. 11. 09:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/11 anonim ***** válasza:
0%

Milyen felháborító!!!! Ugat a kutya... Még ilyet...

:-))))))))))))))

2008. ápr. 11. 11:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/11 anonim ***** válasza:
100%

Az en kutyam most 2 eves. Eleinte mindenkit megugatott, most mar csak akkor ugat, ha olyanb jon a haz elott, akit nem szeret (talan hergeltek, vagy csak erez veluk hapcsolatban valamit). Gondolom megtanulta, hogy nem kell mindenkit megugatni. Nagyon jo hazorzo, jobban mondva tanya orzo. Nagyon nagy szukseg van ra (es a masik 3-ra is akibol 2 csak akkor ugat, ha kell, a harmadik pedig meeg tanulja, hogy nem kell mindig ugatni csak mert leesett egy level a farol)


Valoszinuleg meg fogja a tied is tanulni idovel es korral. (Bar van amelyik kutya vilag eleteben ugat, ha kell, ha nem.)

2008. ápr. 11. 12:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/11 A kérdező kommentje:
Hihetetlen, hogy egyesek azt hiszik, hogy az helyes, hogy a kutya mindenkit, aki elmegy a kerítés előtt, betörőnek kezel és engem hurrognak le ahelyett, hogy a kérdésre válaszolnának.
2008. ápr. 11. 13:49
 7/11 anonim ***** válasza:

Engem is idegesít, ha egy kutya okkal-oknélkül ugat.

Az én kutyáim, talán nem felvágós szöveg, de szinte sosem ugattak/ugatnak.

A kulcs szerintem a nevelésben van. már kis korban ha megtanítod neki, hogy "ugass" "ne ugass", akkor rá fogsz tudni szólni, és érteni is fogja. Az enyémek akkor ugatnak, ha megijedek valamitől (vagy amikor kölcsön van adva nagyszülőkhöz, akik nem foglakoznak vele, és úgy gondolják, h a kutya csak ugasson).

Szeritnem az nem gond, ha a jelzés képpen ugat egyet kettőt, de ha nem tudod leállítani, vagy ha sétáltatod és minden kerítésnél ugat, az gáz! Ha következetesen szidod érted, és dícséred amikor csendben marad, akkor meg fogja tanulni, hogy mi a rend.

csak legyél következetes.

Volt egy vizslám aki annyit ugatott ahányszor kértük. Hihetetlen, de ha azt mondtuk neki "ugass hármat" akkor hármat vakkantot, ha kettőt, akkor kettőt....

2008. ápr. 11. 17:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/11 anonim ***** válasza:
0%
Igaz,miért nem nyávog????? :-)))))))
2008. ápr. 12. 11:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/11 anonim válasza:
71%
imádom a kutyám de engem is kiborít.mindent és mindenkit megugat és nem tudom mit tegyek!ha kimegyek és rászolok akkor még jobban ugat.ha beszélgetek kint pl. a postással addig ugat amíg el nem megy.beszélgetés közben nem hallom a saját hangom.akárki akármit mond nem az a dolga a kutyának hogy éjt nappalá téve ugasson!!!!!!!!!!nekem is tanácsokra volna szükségem!
2008. ápr. 12. 14:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/11 anonim ***** válasza:

Nem akarok drasztiusnak hangzani, de tudják a kutyáitok,hogy ki a főnök a háznál? hogy mit szabad és mit nem?

Most ezzel arra gondolok, hogy sok olyan kutyagazdival találkozom, aki rászól a kutyájára, hogy naaa, ne ugass már! kb úgy mintha egy ovis gyerektől kérné el a játékát, "naaa, lécci add ide."

Egy kutya abba még nem halt bele, ha ráhúztak a fenekére nyomatékosság kedvéért.

Nálunk (elős dolog volt amit a kutya iskolában megtanítottak nekünk) a kutya mindent mindig minden esetben az első szóra teljesít. nem mondogatjuk neki háromszor négyszer, hogy gyere ide, gyere ide, gyere ide... buksi gyere ide.... . Egyszer. és ha nem csinálja, akkor megcsináltatom vele.

ugyanis egy idő után (elég rövid idő után) megtanulja, hogy mindegy mit csinálok, semmi retorzió nincsen. Ez a "majom" csak bohóckodik velem, úgy is azt csinálok amit akarok. ha meg 20adjára megcsinálom, még akkor is kapok egy kis simogatást/jutalomflalatot stb.

Egy szó mint száz. nem vesz benneteket komolyan a kutya!

Csak akkor fog, ha következetesek vagytok. ha azt mondom, "ül", a kutya azonnal lenyomja a fenekét, ha nem teszi, én nyomom le. és megsimogatom. de csak ha elsőre sikerült. és ha nem fogja be a száját, akkor befogom, és megbezélem vele, hogy most csend van. ha nem érem el, mert messze van, akkor a pórázát hozzávágom, hogy nézzen vissza rám, és engedelmeskedjen.

Nem rugok bele, nem ütöm, de megcsináltatom vele amit akarok. ha nem marad csendben, rövid pórázra veszem, hogy be tudjam fogni a száját. vagy elvezetem, hogy ne zavarjon.

majd megtanulja, ha engedelmeskedik, akkor lehet szabadon, és még jutalmazva is lesz.

Ha nem vagy következetes, akkor át fogja nem fog komolyan venni, és semmire nem mész a sokszor elmondott, elcsépelt szavaiddal. :(

2008. ápr. 16. 11:33
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!