Kezdőoldal » Állatok » Kutyák » Sos, segítség, nagyon fontos...

Sos, segítség, nagyon fontos és sűrgős! Szerintetek mi történt?

Figyelt kérdés
Ma délelőtt elmentünk kirándulni a nagytestű kutyánkkal, és annyira élvezte, hogy össze-vissza futkározott eszeveszettül, és a mezőn egy nagy gödörbe beleszaladt, (amit a vadászok ástak ki, hogy abba tereljék bele a vadakat) és megbotlott, fejjel neki bukfencezett az emelkedőnek, és a lábát is nagyon megütötte. Mikor kijött, sírva szaladt oda hozzám, és a lábam előtt lefeküdt, nagyon nagyon megijedtem, és elkezdtük maszírozni, meg símogatni a lábát, amitől pár másodperc múlva már jól is lett, és akart tovább szaladni, mintha mi sem történt volna. Természetesen nem hagytuk, és ültünk ott még egy pár percig, hogy biztos jól van e, aztán óvatosan indultunk hazafelé, de semmi baja sem volt, jó kedvű volt, nem értette miért nem szaladhat tovább. Figyeltük nagyon, és egyáltalán nem sántított egyik lábára sem. Miután hazajöttünk sem volt semmi, most azonban miután már aludt és hosszabb ideje feküdt mikor felállt láttam, hogy nagyon sántít!!! Az orvosunkhoz csak hétfőn tudom elvinni, addig kérlek benneteket írjatok nekem, hogy történt e már veletek ilyesmi? Mi lett a következménye? Ugye nem lesz komoly baja? Párom azt mondja, biztos meghúzodott neki, és akkor rögtön nem fáj, hanem később, de el fog múlni. Szerintetek? Nagyon féltem, és nagyon izgulok, hogy valami komoly baj történt mégis.
2012. márc. 4. 00:00
 1/6 anonim ***** válasza:
87%

Ne ess pánikba.


A kutya él és virul. Beütötte a lábát, fáj neki. Lehet zúzódás, vagy egyéb probléma is, de nem törés.

Ha még holnap is fáj neki, vidd el orvoshoz.

2012. márc. 4. 00:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/6 anonim válasza:
Én teljesen átérzem. Szerintem sincs nagyobb baj egy kis zúzódásnál. Ha komolyabb lenne, akkor nem állt volna lábra. Az embernek is a legtöbb ütődés később fáj. Egy orvos látogatást a biztonság kedvéért és megnyugtatásod miatt megér.
2012. márc. 4. 01:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/6 anonim ***** válasza:

Nyugi, szerintem sincs semmi komoly baj, csak egy kis rándulás. Az én kutyám is csinált már egy ugyanilyen mutatványt, és ő is másnap reggel, alvás után kezdett el 3 lábon járni, egyáltalán nem állt rá arra, ami megbicsaklott. Ha egy kicsit megpihen, és utána próbál rá állni, akkor sokkal jobban fáj, azért most kezdte el. Eltörve biztos nincs, akkor nem tudott volna rálépni.


Ha aggódsz, akkor vidd el dokihoz, de én emlékszem, hogy potyára vettem ki emiatt szabadnapot + doki + röntgen (12 ezer forint) és mire visszaértünk a rtg felvételekkel az állatorvoshoz, már vígan szaladgált a kutyám:D

2012. márc. 4. 07:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/6 anonim ***** válasza:
Rosszul csináltátok. Ha nincs törés, akkor a sérülés után rögtön mozgatni kell, nem pihentetni. Hagyni kellett volna, hogy menjen ls mozogjon, akkor sokkal hamarabb elmúlik. Az ilyesmi nálunk is rendszeres.
2012. márc. 4. 07:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/6 A kérdező kommentje:
Köszönöm a válaszokat, mindenki nagyon megértő és hasznos válaszokat adott!:) Amúgy amikor történt a dolog rögtön Ő sem akart futni, szószerint kinyúlt a lábam előtt és sírt. Nagyon borzasztó érzés volt! Kint a mező közepén, semmit sem tudtunk volna tenni, hogy segítsünk neki, mivel a kutyám 60kg biztos megvan, így kézben haza rohanni vele nem lett volna egyszerű... Nagyon kétségbe estem! De már most jobban van, reggel mikor felkelt, már nem sántított annyira mint tegnap délután. Köszönöm még egyszer, hogy gyorsan írtatok!
2012. márc. 4. 08:57
 6/6 anonim ***** válasza:
Az enyém is eljátszotta már párszor a halálát. Szintén 60 kg felett van. Ha tudomást se veszek róla, csak megyek tovább, akor 20 másodperc múlva megy vissza játszani. Nem csak az enyém, a többieké is hasonló. Egy percig még látszik rajtuk, hogy kicsit fáj nekik, de utána semmi nyoma. Persze tényleg előfordulhat komoly trauma is, akkor nem szabad erőltetni és el kell menni a kutyáért autóval a baleset helyszínére, de az esetek nagy részében nem erről van szó. Legutóbb a kutyaiskolában egy akadály ugrás után jött oda panaszkodni, de velünk is volt már hasonló, mint amit írtál, hogy a mezőn futás közben eltűnt egy fél méter mély traktornyomban. Akkor én is felnyögtem a látványtól, de semmi baja sem lett. Ez amúgy tényleg veszélyes tud lenni, mert ha ilyenkor egy szűkebb lyukba lép, akkor a lendülettől lazán kettétörhet a lába!
2012. márc. 4. 12:30
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!